BUDE ZAHÁJENA PÁTÁ SEZONA BRUSLENÍ NA UMĚLÉM LEDĚ

0

V pátek 20. listopadu měla být zahájena v pořadí pátá sezona bruslení na umělém ledu na hřišti u sportovní haly u turnovského nádraží. Počasí ale chtělo jinak. „Přes noc se nám plochu daří zamrazit, ale sluníčko a teploty nad deset stupňů přes den z ledové plochy vždy nadělají jednu velkou kaluž. V případě, že nastane už alespoň trochu zimní počasí, mohlo by se začít bruslit nejdéle do pátku 27. listopadu,“ uvádí Jiří Vele, jednatel Městské sportovní Turnov s.r.o.

Loňská sezona trvala 82 dnů (od 12. prosince 2008 do 3. března 2009), veřejnosti bylo prodáno 3239 vstupenek. Cena za jednotlivý vstup je 30 Kč (zůstává stejná i letos), podle Veleho přijde jedna bruslařská sezona zhruba na 600 tisíc Kč.

„Model využití umělé lední plochy se ustálil na dopoledním bruslení pro děti a studenty turnovských škol, odpolední a podvečerní hodiny jsou vyhrazeny veřejnosti a večery jsou pronajímány různým spolkům, firmám a zájmovým skupinám. Víkendy, svátky a vánoční prázdniny potom patří zcela veřejnosti,“ přiblížil Jiří Vele.

 

Umělá ledová plocha bude letos k dispozici pátou sezonu, podle Jiřího Vele lze zaznamenat jistý pokles návštěvnosti. „Ten je dán podle mého názoru tím, že lidé si již na existenci umělé ledové plochy zvykli a není to už taková atrakce, jako v minulých letech. V Turnově byl také zmodernizován lyžařský areál ve Struhách, takže když je dostatek sněhu, jdou lidé spíš lyžovat. Je-li zima mrazivější, vznikají improvizované lední plochy v Dalimeřicích nebo na Výšince, bruslí se na rybnících, což vše odčerpává návštěvnost umělé ledové plochy,“ shrnul Vele.

 

Ze statistik vyplývá, že největší zájem o bruslení je vždy do konce kalendářního roku. Například vloni bylo v prosinci prodáno 2000 vstupenek, v lednu 748 a v únoru 491.

 

Přehled hodin pro veřejnost:

Po – pá: 15.00 – 17.00 hodin

So, ne: 9.00 – 12.00 a 13.00 – 18.00 hodin

Svátky a vánoční prázdniny: 10.00 – 13.00 a 14.00 – 18.00 hodin

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.