BIOGRAF ČESKÝ RÁJ V JIČÍNĚ SE VRÁTÍ DO PODOBY Z PRVNÍ REPUBLIKY

0

Od 1. března přerušuje jičínský biograf svůj provoz a budovu přebírají stavbaři. Aby diváci nepřišli o nejnovější snímky, stěhuje se promítání do valdického kulturního domu. Zdejší kinosál z 80. let tak téměř po 25 letech znovu ožije. Mezitím bude probíhat generální oprava budovy v Jičíně, jejíž vzhled se má vrátit do původní podoby z 20. let minulého století. Zbrusu nový biograf bude čekat své první diváky v létě 2018.  

Nejnavštěvovanější jednosálové kino v Královéhradeckém kraji čeká 28. února poslední promítání. Během března proběhne demontáž techniky, která se postupně zprovozní v kinosálu ve Valdicích. První projekce by zde měla být spuštěna na apríla, tedy 1. dubna.

201702241654_tz_14_017_jc

Budova, která byla původně divadlem Český ráj a následně divadlem Mrňákovým, dostane původní háv fasády z roku 1923. V 50. letech zde byly „nalepeny“ přístavby, které se nyní zcela odstraní. Upravena bude sedlová nástavba střechy včetně krytiny a replikami se nahradí původní, dnes již naprosto nevyhovující okna a dveře.
Obnovou projdou také veškeré sítě a technologie budovy. V interiéru zmizí dřevěný obklad a plechové stropy. Dojde ke zmenšení sálu ze současných předimenzovaných 310 sedadel na dostačujících 185 sedadel. Kromě kompletní stavební úpravy sálu se zlepší také jeho akustika, k dispozici bude nejmodernější ozvučení pro filmové projekce – DolbyAtmos. Spolu se 4K projektorem tak bude biograf vybavený nejvyšší možnou technologií.
Cena za rekonstrukci je 35 mil. Kč bez DPH a stavba i financování probíhají zcela v režii města.

201702241655_tz_15_017_jc

Průměrně se ročně v kině v Jičíně odehraje na 652 projekcí pro děti a dospělé diváky. Svou návštěvností se Jičín řadí na první místo jednosálových kin v Královéhradeckém kraji a na 30. místo v celorepublikovém žebříčku. Viz www.biografjicin.cz.

(Zdroj: Magdaléna Doležalová, tisková mluvčí města Jičín, dolezalova@mujicin.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.