TURNOVSKÝ STŘEDOŠKOLÁK LAUREÁTEM PRESTIŽNÍ CENY ČESKÉ HLAVIČKY

0

Pokrok není náhodou, ale nutností, tak zní motto soutěže „České hlavičky“. Osm talentovaných středoškoláků letos převzalo ceny za projekty týkající se medicíny, matematiky, technologických inovací a dalších oblastí přírodních věd. Záznam slavnostního galavečera v brněnském divadle Reduta odvysílá Česká televize už tradičně 17. listopadu, tedy na Mezinárodní den studentů. Moderování se tentokrát chopili Martin Dejdar a mladá zpěvačka Sára Milfajtová.

Porota složená z renomovaných českých vědců uděluje ceny v pěti kategoriích. Vítězem kategorie Merkur „Ekonomie a podnikání“, cena VŠE, která se uděluje za práce a projekty z oblasti ekonomie, podnikání a řízení, realizované nebo kompletně zpracované podnikatelské záměry či za vědecké projekty z jiných oblastí, u kterých bude prokázán významný ekonomický efekt, se letos stal turnovský středoškolák Filip Vinš. Vítězství v této soutěži nebylo jediným letošním oceněním jeho aplikace. Již na jaře se svým podnikatelským záměrem získal 2. místo mezi deseti finalisty v celorepublikovém finále soutěže „Podnikavá hlava 2013“.

Filip Vinš je studentem 3. ročníku Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov, obor ekonomie a podnikání. Sedmnáctiletý středoškolák vytvořil mobilní aplikaci PICKNOTE.com, na míru šitou mladým studentům používajícím moderní technologie. Cílem bylo usnadnit a zefektivnit jejich studijní přípravu.

Jedná se o veřejnou databázi zápisků, poznámek a studijních textů, kterou budou vytvářet sami uživatelé aplikace PICKNOTE.com. Databáze bude efektivnější, přehlednější a stručnější než například Wikipedia a bude otevřena všem uživatelům služby PICKNOTE.com. Je to snaha přiblížit mnohdy konzervativní výukový program rčení „škola hrou“ a snaha o zjednodušení učení pomocí moderních technologií.

Jedinečnost spočívá ve vytvoření studentské sociální sítě, která by měla rozměry nejen jedné školy, města, země, ale byla i mezinárodní. Žádná ze sociálních sítí dnes toto neumožňuje, neobsahuje obsah a funkce zaměřené jen na studium.
Připojení do aplikace bude možné přihlášením se na již existujících sociálních sítích (například Facebook, Twitter, Google+), případně e-mailem. Pochopitelně bude zprovozněno vlastní řešení pro webové prohlížeče. Aplikace typu Microsoft Word, Google Docs nebo v několika ohledech „nedotažená“ aplikace Školní sešit není pro dnešního moderního studenta ideální, a proto nejsou pro PICKNOTE.com konkurencí.
Aplikace je vyvíjena v jazyku Ruby on Rails a budou k dispozici verze pro veškeré zařízení s platformami Android, iOS a Windows Phone.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.