KVĚTNOVÁ SPOLEČENSKÁ KRONIKA

0

Je to definitivní. Na místě porodnice budou v turnovské nemocnici lůžka následné péče. Kruh se uzavřel. Kde dříve lidé na svět přicházeli, budou nyní spíš odcházet. Přitom možná opravdu porodnice skončit nemusela. To je ale na jiný článek. Nás může těšit, že porodnice neporodnice, turnovské děti na svět přicházejí. Máme v redakci radost, že tentokrát se ozvaly dva rodičovské páry, které chtějí radostnou událost naší zdejší komunitě oznámit. Tato možnost je tu pro všechny. Chcete zveřejnit, že se vám narodil potomek v některé porodnici v okolí? Stačí kontaktovat redakci! A nejen narození, ale i zemřelí si zaslouží vaši pozornost. A je tu také jedna vzpomínka a poděkování. Více v následujícím přehledu:

VZPOMÍNKA
Nikdy neběží čas tak rychle, aby se dalo zapomenout. Ve středu 8. června vzpomínáme prvního smutného výročí úmrtí pana Jaroslava Vlacha ze Sekerkových Louček. Kdo jste ho znali, vzpomeňte, prosím s námi.

Děkují manželka a děti s rodinami

 

PODĚKOVÁNÍ

* Každý rok se mění v pohádkovou babičku a zúčastňuje se „Cesty lesem pohádek“, kterou před 20 lety ve Všeni založila. Jmenuje se Olga Brabencová, bývalá ředitelka zdejší ZŠ a MŠ. Od té doby vymýšlí stále nové scénky, vylepšuje a nacvičuje s dětmi nejen z Jenišovic, kde tráví svá léta v důchodu. Nevynechá žádný ročník. Její obětavost nezná mezí, nevadí jí ani letošních 73 let. Je málo lidí, kteří se nezištně zúčastňují aktivit pro děti a nečekají na finanční odměnu, ale mají radost, když svítí oči účinkujícím i divákům. Těžko hledám slova obdivu a díků. Kéž se příkladný elán účinkujících udrží i v dalších letech.         

Hela Andělová

 

* V nejkrásnějším měsíci máji si všenští senioři vyjeli na celodenní zájezd do Plzně. Za zorganizování tohoto pěkného výletu patří mnoho díků našemu starostovi, panu Ivanu Františku Herbstovi. Za bezpečnou a vzornou jízdu při návratu do našich domovů děkujeme též panu řidiči Pavlu Rulcovi ze Žehrova.

Senioři ze Všeně

 

NARODILI SE

* 9. 5. Sára a Šimon Kvasnicovi, Turnov, Máchova ulice (narodili se v porodnici v Praze-Podolí)

* 26. 5. David Vích, sídliště Jana Patočky, Turnov (narodil se v porodnici v Jablonci nad Nisou)

Chcete dát vědět o narození svých dětí? Kontaktujte redakci TvA.

 

ZEMŘELI

* 12. 5. Marie Nedvědová, nedožitých 80 let, Tázlerova ul., Turnov

* 13. 5. Marie Janková, 89 let, Svatoňovice

* 17. 5. Rudolf Záruba, 84 let, sídliště J. Patočky, Turnov

* 20. 5. Josef Pokorný, 91 let, Granátová ul., Turnov

* 21. 5. Zbyněk Suk, 89 let, ul. Zd. Nejedlého, Turnov

* 22. 5. Anna Mayer Bártová, nedožitých 97 let, ul. 28. října, Turnov

Podpisové archy, kde svým podpisem potvrdíte souhlas se zveřejněním, jsou k dispozici v Pohřební službě Křelina, Markova 310 (smuteční síň), Turnov, tel. 481 321 398.

Související články (celkem 266)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.