SPOLEČENSKÁ KRONIKA PŘELOMU KVĚTNA A ČERVNA

0

Kromě smutného přehledu těch, co již odešli, tentokrát přinášíme ve společenské kronikce i jedno poděkování dlouholeté kronikářce obce a ohlédnutí za turnovskou divadelní legendou. Ve své době se bez Václava Batličky neobešlo žádné divadelní představení, byl dobrou duší divadelní budovy. Odešel v požehnaném věku 92 let… Rádi bychom přinášeli i radostný přehled narozených dětí. Porodnice v turnovské nemocnici ukončila provoz, ale turnovské děti se stále rodí – v porodnicích v Jablonci nad Nisou, Liberci, Mladé Boleslavi, Jičíně a jinde. Tam už bohužel možnosti TvA nesahají. Rodiče narozených dětí musí mít zájem na zveřejnění jména a místa narození svého dítěte sami. Rádi v tom sehrajeme roli prostředníka. Stačí kontaktovat redakci…

PODĚKOVÁNÍ
Paní Jaroslava Fajtová, která se do naší obce – osady Žďár – přivdala a byla mj. i učitelkou ve zdejší základní škole, byla také dlouholetou kronikářkou obce. Celých 40 let. Práci odváděla vždy perfektně, za což jí patří veliké poděkování. Nyní spolupráci ukončila a předala tento nelehký úkol nové kronikářce Evě Vošvrdové. Tímto bychom rádi poděkovali paní Fajtové za výbornou kronikářskou spolupráci a paní Vošvrdové popřáli šťastnou ruku při psaní.

Vladimíra Vávrová, OÚ Veselá

 

VZPOMÍNKA

Lidé spjatí s turnovským divadlem ví, že Václav Batlička prožil téměř dvě třetiny svého požehnaného života ve zdejším krásném divadle. Jen zasvěcení věděli, že bez tohoto obětavého člověka by se v jeho čase nemohlo uskutečnit žádné představení. Byl doslova spiritus agens turnovské scény. Byl osvětlovačem, elektrikářem, topičem, uváděčem, rekvizitářem, kulisákem i zvukařem. Byl vždy na turnovském jevišti přítomen, aniž byl viděn. Určitě to bude i nadále… Čest jeho památce!

Za všechny divadelníky

Petr Pešek

 

VÝZVA

V Turnově skončil provoz porodnice, což má i dopad na naši společenskou kroniku. Narodilo se vám dítě v porodnici v Liberci, Jablonci, v Jičíně? A chcete, aby se o tom dozvěděli i ostatní? Pište na korespondenční či mailovou adresu redakce, telefonujte. Jiný způsob, jak tuto radostnou událost zveřejnit, není.                                             

 

ZEMŘELI

* 26. 5. Jiří Prkno, nedožitých 60 let, Jenišovice

* 27. 5. Jiří Pacholík, 79 let, Mokrý, Všeň

* 27. 5. Marie Smetanová, 73 let, Granátová ul., Turnov

* 29. 5. Josef Louda, 85 let, Ploukonice

* 31. 5. Naďa Havrdová, 51 let, Sedmihorky

* 31. 5. Václav Batlička, nedožitých 92 let, ul. 28. října, Turnov

* 5. 6. Václav Koďousek, nedožitých 40 let, Přepeře

* 5. 6. Zdeňka Bičíková, 83 let, ul. 28. října, Turnov

* 5. 6. Jiří Náhlovský, 76 let, Voděrady

* 7. 6. Naděžda Wachtlová, 78 let, Ohrazenice

* 7. 6. Jiří Houfek, nedožitých 83 let, Vranové, 2. díl, Malá Skála

* 7. 6. Božena Zajíčková, 88 let, Všeň

* 9. 6. Petr Vyhlídko, 52 let, Ohrazenice

 

Podpisové archy, kde svým podpisem potvrdíte souhlas se zveřejněním, jsou k dispozici v Pohřební službě Křelina, Markova 310 (smuteční síň), Turnov, tel. 481 321 398.

Související články (celkem 273)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.