MOJE KINO LIVE – SPOLU DOMA V KINĚ

0

Kulturní centrum Turnov přináší filmovým fanouškům kino až domů. Filmové představení můžete sledovat v pohodlí domova.

Jak si zajistit vstupenku? Vyberete si v programu projekci a vstupenku si koupíte tak, jako byste si kupovali lístek do kina. Projekce se obvykle konají od 20.30 hodin, dejte ale pozor na výjimky. Pokud si vstupenku koupíte s předstihem, odkaz na přenos vám bude zaslán už 30 minut před začátkem. Pokud později, odkaz obdržíte těsně před filmem. Předprodej končí vždy 10 minut před začátkem (obvykle tedy ve 20.20 hodin).

Jak funguje virtuální sál? Sál se otevírá 30 minut před začátkem filmu. Po celou dobu přenosu můžete komunikovat s ostatními diváky prostřednictvím společného chatu a sdílet tak filmový zážitek.
Na co se těšit? Program Moje kino LIVE se soustředí na diváky i kritiky dobře hodnocené originální snímky z celého světa. Často je navíc doprovází úvodní slovo nebo dokonce interaktivní beseda se zajímavými tvůrci. V projektu se už objevili režiséři Jiří Havelka a Vít Klusák, herec Jaroslav Dušek nebo cestovatelé Dan Přibáň a Marek Slobodník.

Kolik stojí vstupenka? Základní cena vstupenky je obvykle 100 Kč. Můžete zaplatit i více a projekt podpořit.

Co je potřeba ke sledování filmu? Filmy je možné sledovat prostřednictvím jakéhokoli standardního webového prohlížeče. Přenos vyžaduje stabilní připojení k internetu (film není možné pozastavit), plynule funguje ale i s pomalejším připojením.

Kde najít program? Aktuální program na daný týden a novinky týkající se projektu virtuálního kina najdete na www.kinoturnov.cz.

Aktuální program

Pondělí 27. dubna – 20.30 hodin
PRVNÍ ZRÁDCE. Osmdesátá léta v Itálii. Klany sicilské mafie mezi sebou nelítostně válčí o moc. Vláda si se situací neví rady, dokud se neobjeví první zrádce. Tommaso Buscetta udělá dosud nemyslitelné. Poruší přísahu, popíše praktiky největší mafiánské organizace Cosa Nostra a pomůže soudci Falconemu dostat stovky jejích příslušníků za mříže. Brzy se ale začne schylovat k tvrdé pomstě.
Strhující a realitě velmi věrný příběh člověka, který navždy změnil svět mafie, představil legendární režisér Marco Bellocchio v hlavní soutěži festivalu v Cannes.

Středa 29. dubna – 20.20 hodin
PechaKucha Night Prague Vol. 68. I PechaKucha Night Prague se přidává do projektu Moje kino LIVE, který je odpovědí pražského kina Aero na dobu karantény. Tentokrát přijde za vámi až domů celkem 10 tvůrců, kteří promluví o svých aktuálních projektech.

Čtvrtek 30. dubna – 20.30 hodin
Na pionýru s Markem Slobodníkem. Vyrazte si s námi na online výlet na pionýru! Čeká vás napínavé povídání i dosud nezveřejněné ukázky. To vše s Markem Slobodníkem naživo a přímo ve vašem obýváku. Na úvod si promítneme krátký film Velká cesta malých strojů z první velké expedice na pionýru od Tater až k Aralskému jezeru. Potom Marek povypráví o těch největších pikantnostech z této strastiplné cesty. V druhé části večera se podíváme na bonusové i ty nejlepší scény z nového filmu Afrikou na pionýru.

Pátek 1. května – 20.30 hodin
Tenkrát podruhé. Jakou dobu byste chtěli zažít, kdybyste měli tu možnost? Před tuto otázku je postaven Victor, když od svého syna dostane dárkový poukaz agentury TimeTravelers. Ta s pomocí filmových kulis a herců dokáže zinscenovat jakoukoli epochu a zprostředkovat svým klientům setkání se slavnými osobnostmi dějin dle jejich přání.

Sobota 2. května – 20.30 hodin
Pátrání po Sugar Manovi. Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let v kouřové mlze zapadlého detroitského baru. Byli ohromeni a přesvědčeni, že mu písně plné silných melodií a prorockých textů zajistí pověst největšího hudebníka své generace. Dvě alba, která nahrál, však naprosto propadla, zpěvák se vytratil ze scény a zbyly jen historky o sebevraždě na pódiu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.