ZÁMEK HRUBÁ SKÁLA SE PROBOUZÍ

0

Tato zpráva si zaslouží velkou pozornost a velkou pochvalu. Po letech, kdy byl zámek Hrubá Skála v podstatě pro okolojdoucí turisty uzavřen a tito se dostali maximálně jen na vyhlídkovou věž, se tu o letošní turistické sezoně budou konat pravidelné akce pro veřejnost. Poprvé se tak stane v sobotu 10. května, správa zámku ve spolupráci se společností Taiko přenese návštěvníky do 14. století. Čeká je netradiční stylový program, který přibližuje dobový život na zámku a v jeho okolí.

Návštěvníci památky se vůbec poprvé ocitnou v době rytířských turnajů, kejklířů a středověkého života. Hned za branou hosty přivítají stylové kulisy, nářadí a stroje, postavy zámeckých poddaných, rytíři, tanečnice a muzikanti. Chybět nebudou trhovci a řemeslníci. „Akci doplní pestrý program pro děti. V zámecké rokli je čeká dobrodružství, na které nezapomenou. Chybět nebudou pohádkové postavy, ochočená zvířata i atraktivní soutěže,“ říká Tomáš Zachoval, ředitel hotelu Hrubá skála a lázní Sedmihorky. Nudit se nebudou ani rodiče. Milovníci adrenalinové zábavy ve středověkém stylu se mohou těšit na lukostřelbu, trampolínu, slaňování, vyzkoušet si mohou také přemostění a další zajímavé atrakce.

„Zámek byl dosud v podstatě uzavřeným místem pouze pro hosty. Chceme sem ale vrátit život a ukázat lidem, jak jeho původní majitelé v době jeho založení žili,“ doplňuje Tomáš Zachoval. Zámek od roku 1960 sloužil jako rekreační zařízení. Nyní je v něm hotel s ubytováním, veřejnosti je otevřena vyhlídková věž a část zámeckých prostor.

Projekt „Poznejte středověk“ se bude konat na Hrubé Skále v období letních prázdnin každý víkend od 10 do 16 hodin. Program jednotlivých víkendů se bude měnit. Cena vstupného je 60 korun pro dospělé, děti do 12 let mají vstup zdarma. Cena zahrnuje vstup do areálu, vyhlídkovou věž, expozice, něco z vystoupení středověkého programu a zároveň slouží jako sleva v restauračních zařízeních zámku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.