„NOVĚ A JINAK V MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH“ – NOVÝ PROJEKT VZDĚLÁVACÍHO CENTRA TURNOV

0

Vzdělávací centrum Turnov, o.p.s. je od září tohoto roku nositelem nového grantového projektu s názvem „Nově a jinak v mateřských školách – systém vzdělávání“. Projekt, jak už je z názvu patrné, je zaměřen na další vzdělávání pedagogických pracovníků mateřských škol, a to z celého Libereckého kraje. Plánovaný počet pracovníků, kteří se mají projektu zúčastnit, je 384. Jelikož muži z celkového počtu osob zaměstnaných v předškolním vzdělávání tvoří pouhých 1,3 %, budu v následujícím textu psát o cílové skupině projektu v ženském rodu. Doufám, že tím nikoho neurazím.

Pro koho je projekt určen, už víme, nyní tedy něco málo k jeho cílům. Smyslem projektu je rozšířit a zkvalitnit nabídku dalšího vzdělávání pro pedagogické pracovnice mateřských škol. Prohloubit jejich kompetence a přinést nové směry a pohledy na osobnost učitelky v mateřské škole. Důraz je kladen v první řadě na inovativní metody
při práci s dětmi a na jejich využitelnost v praxi.

Lektorská spolupráce na seminářích byla domluvena s předními odborníky na problematiku práce s předškolními dětmi. Jsou to například PaedDr. Zdeněk Martínek, PhDr. Jana Nováčková, CSc., PaedDr. Dana Kutálková, Doc. PaedDr. Olga Zelinková, CSc. nebo PhDr. Jitka Fořtíková, Ph.D. V plánu je celkem patnáct různých seminářů, které budou probíhat střídavě v Turnově a Liberci. Díky tomu, že se jedná o projekt spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, veškeré semináře a kurzy jsou pro účastnice zdarma.

 

Podrobnější informace týkající se projektu naleznete na webových stránkách www.vctu.cz/materskeskoly.

 

Lukáš Václavík, projektový manažer

vaclavik@vctu.cz

201007091551_oso_071_010_logo

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.