FOTBALOVÁ SLÁVA V JUBILUJÍCÍM ROVENSKU POD TROSKAMI

0

Sobota 14. července odpoledne byla v městečku pod Troskami vyhrazena neformální generální zkoušce na podzimní oslavy 85 let rovenského fotbalu. Ten má za sebou sezonu historicky v nejvyšší soutěži, která se tu kdy kopala a osmé místo v krajském přeboru na nováčka vůbec není špatným příslibem do budoucna. Důvodů pro sobotní slávu však bylo mnohem víc.

Vedení klubu se po krátké letní pauze, v níž finišovaly finálové úpravy městského stadionu, podařilo naplánovat nejenom dozvuky uplynulého ročníku, ale prakticky spolu s tím odstartovat i přípravu na ten další, a do toho si ještě nanečisto zkusit oslavu důležitého jubilea. „Jsme rádi, že se nám především ve spolupráci s městem podařilo realizovat úpravy a značení vstupu do areálu, a hlavně vydláždění prostoru před kabinami zámkovou dlažbou tak, aby naši příznivci a návštěvníci sportoviště měli co největší pohodlí a cítili se tu dobře. Již takhle se můžeme v kraji chlubit slušnými návštěvami, za což bych chtěl lidem, kteří nám fandí a podporují nás, ještě jednou poděkovat,“ prohlásil prezident FK Rovensko pod Troskami Marek Náhlovský.

Ten si v dresu béčka vedle organizace samotné „střihnul“ také exhibiční utkání proti a-týmu, které bylo hlavním bodem sobotního dne. Duel řízený arbitrem Vágenknechtem, jemuž na čarách asistovali pánové Novotný s Jandou, se vzhledem k rozdílné výši hraných tříd nesl samozřejmě ve znamení převahy prvního mančaftu, ale ten si postupně musel zvykat na pravidla fotbalového pralesa, kdy se mezi tyčemi b-týmu objevili s přibývajícími minutami nejednou a hlavně najednou oba dva gólmani – Brunclík a Šafář, ale také i na to, že v závěru rezerva vyslala na hrací plochu dokonce celou lavičku, takže hráči přeboru celí v černém museli vynakládat veliké úsilí při zdolávání houštiny těl v poněkud objemnějších modrobílých dresech. A protože se strany kvůli divákům u kiosku „U starýho záložníka Ríšy“ v poločase neměnily, spíkr oslav Vašek Brunclík senior nakonec zahlásil výsledek utkání Rovensko A versus Rovensko B 4:4!

Není divu, že i pozápasová žízeň byla společná a nasazení všech pochválila i přítomná starostka Jiřina Bláhová. A právě z jejích rukou, po poděkování za vzornou reprezentaci Rovenska v nejvyšší krajské soutěži, přebrala řada hráčů stylová ocenění a pamětní plakety. Své si tak odnesl např. za Lukášem Malým druhý šutér týmu Filip Koubek za jediný absolvovaný trénink v sezoně a za svou nezměrnou trpělivost mj. také hrající trenér Jaroslav Mencl.

Ale nezapomnělo se ani na klubovou historii. V hlavní kabině, vyzdobené portréty místním umělcem V. Brunclíkem zvěčněných členů výboru a hráčů, byla připravena malá výstavka dobových listin a fotografií, svázaných zpravodajů a vzácné relikvie v podobě původní vlajky Sokola či čestného uznání od českých fotbalových velikánů Františka Pláničky a Josefa Bicana! K vidění byly také nerealizované projekty kabin s dalšího zázemí. Historické fotografie nevěřícím jednoznačně dokládají, že také hřiště v Rovensku mělo svou tribunu! Původní dřevěné ochozy se dříve tyčily v proluce, dnes používané jako vedlejší tréninková plocha pro mládež.

Výstava z klubové historie

Zlatým hřebem programu pak byla dražba o číslo a jmenovku pro fotbalistu, vytesaného V. Brunclíkem st. ze zbytku břízy v zadním rohu hrací plochy, jemuž byl po loňském odhalení domalován oddílovými barvami dres. Po delší licitaci toto privilegium vydražil jménem všech hráčů áčka Marek Náhlovský, takže na jejich popud bude mít březová skulptura na zádech číslo 1 s nápisem ŠAFI. „Tak to jste mě, kluci, zase dostali,“ zmohla se jenom na krátkou reakci dojatá místní hokejová a fotbalová legenda Petr Šafář. Výtěžek dražby půjde, jak jinak na vyšití nové oddílové vlajky, a předmětná socha bude přemístěna do prostor před kabinami.

„Vážíme si samozřejmě dobrovolné práce všech hráčů a funkcionářů, kteří tu léta působili a dodnes působí, ať už jde například o Karla Fialu či další osoby podílející se na chodu klubu od správců až po všechny trenéry. A právě těm všem budou v první řadě určeny oslavy našeho jubilea, které chceme za účasti co nejširší veřejnosti uspořádat někdy na podzim, protože teď máme před sebou další mistrovskou sezonu,“ dodal nejvyšší šéf rovenského fotbalu Marek Náhlovský.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.