ANKETA ZASTUPITELŮ JAKO NÁZOROVÉ PUZZLE (IX) – KDYŽ BUDU ZVOLEN(A)…

0

Devátý díl letošního seriálu už je na téma předvolební. Čtyřleté působení stávajících zastupitelů se uzavírá. S čím jdou do voleb, resp. co si budou přát a o co usilovat v případě, že jim voliči dají opět důvěru? Čtěte pozorně vyjádření jednotlivých zastupitelů. Proč? Až budete za měsíc sedět před volebními archy, bude to pro vás snazší výběr. Otázka zněla: Jaké jsou vaše priority v roce 2015 v případě, že budete zvolen(a) v nadcházejících volbách?

n201401221922_zap_30_2014_zmfricMgr. JAROMÍR FRIČ (zastupitel za ODS)
Před týdnem jsem byl osloven, jaké priority bych upřednostnil v roce 2015 za předpokladu, že bych byl zvolen do Městského zastupitelstva. Tedy za předpokladu, že mi dají lidé z Turnova důvěru na další čtyři roky. Myslím si, že angažovat se v městské politice se dá i bez mandátu ZM, což vidím i na příkladu Pepy Kunetky nebo Osadního výboru z Mašova.
A tak jako občan Turnova i jako ředitel „dívčí“ školy mám na příští rok docela jasnou představu. Protože se konečně začala budovat náves v Mašově a začne se pracovat na Maškovce, moc prostředků na další investice nezbude.  Tyto dvě akce byly po několik let mým přáním a teď konečně došlo k jejich realizaci! Nebudeme se muset stydět za to, že Turnov jako velké střediskové město nemá koupaliště ani zimní stadion a že centrální část Mašova nebude vypadat jako vojenské cvičiště s překážkami. Cesta k realizaci byla těžká a asi to je součást naší demokracie, že se jen tak 27 lidí neshodne. Tak ať nám tyhle velké stavby rychle a bez problému pokračují!
Protože Turnov vidím hlavně jako město, kde žiji, pracuji a pohybuji se po něm, přání mám samozřejmě mnohem víc. Je to hlavně zlepšení dopravy – chtělo by to nějaký další dobrý návrh, jako byla úprava provozu v Markově ulici a úleva pro náměstí a ulici 5. května, pro školní děti nové povrchy na hřištích – teď se začne měnit na Žižkovce, pro lidi z Dolánek a návštěvníky Českého ráje funkční Dům přírody, chtěl bych další projekty na budování cyklostezek a odpočinkových zón, protože bez odpočinku nelze žít spokojeně a zdravě. A náš život je příliš krátký na to, abychom si ho ještě dobrovolně zkracovali.

n201404231834_zap_123_2014_hodikMUDr. DANIEL HODÍK (zastupitel za TOP 09)
V případě mého zvolení se budu snažit hájit programové priority TOP 09. Především chceme zastavit nárůst ceny vodného a stočného, částka 120 Kč za m³ vody vyhlášená pro rok 2020 předsedou VHS je pro nás nepřijatelná. Dále chceme prosadit změnu v systému placení parkovného – zavedení první půlhodiny parkování zdarma, aby si občané mohli vyřídit nejnutnější záležitosti. Třetí prioritou pro rok 2015 bude zahájit přípravu na dotvoření Dolánek, aby z nich byla opravdová sportovně-relaxační oblast se zázemím pro sportovce, turisty i milovníky koupání v přírodě. Myslím, že Dolánky si smysluplné řešení opravdu zaslouží.
Rád bych rozmluvil příznivcům sportovního areálu v Maškově zahradě jeho poslední schválenou realizaci. Myslím, že B. J. Horáček by ji z podnikatelského principu nepřijal. Projekt je sezonní, monotematický a takto bude generovat vysoké provozní náklady. Co v regionu chybí? Líbilo by se mi víceúčelové sportovně konferenční wellness centrum s možností pořádání kongresů, teambuildingových firemních, vzdělávacích, tanečních nebo hudebních akcí s možností ubytování tak, aby byla zajištěna finanční rentabilita a celoroční provoz. Dosud neumíme dobře využít jednoúčelových budov dvou starých kin, prostoru letního kina nebo restaurace…
Naším cílem je Transparentní, Odpovědné a Přívětivé Město Turnov, k čemuž chci přispět i já. Celý náš program pak čtenáři najdou na internetových stránkách top09.cz/turnov nebo na facebookovém profilu TOP09.Turnov.

n201402201827_zap_358_2014_hudecTOMÁŠ HUDEC (zastupitel za ČSSD)
Jelikož nedokážeme z opozice ovlivnit rozpočet pro rok 2015, tak po stávající koalici zůstane budoucímu zastupitelstvu jistý pohrobek. Ale snad se nám jej při změnách rozpočtu podaří změnit k lepšímu. Hned v úvodu práce nového zastupitelstva nás bude čekat řešení zastoupení v různých orgánech. Mohu říci, že nebudeme v žádném případě pro pokračování zástupců ve VHS za město Turnov. Jejich dosavadní práci totiž považujeme za naprostý výsměch všem občanům Turnova! Nejen výše vodného a stočného, ale i dohady kolem ceny za rekonstrukci ulice 28. října jsou toho bohužel zářným dokladem. Vyveďte je svou účastí v komunálních volbách a svými preferenčními hlasy z omylu. Totiž že v Turnově sneseme všechno. A poučen minulostí budu jedním z iniciátorů vzniku monitorovacího výboru nad dostavbou Maškovky. Aby náhodou nedopadla jako Střelnice. Oškubaná, prázdná, mrtvá a naprosto znehodnocená, pouze a jen jako megalomanský pomník jednoho z bývalých starostů. Který ovšem dodnes splácíme my všichni.

n201403192254_zap_96_2014_zmpokornaMARTINA POKORNÁ (zastupitelka za Turnovskou koalici)
Doufám, že naše volební uskupení s názvem „Turnov potřebuje změnu“ ve volbách uspěje a naši kandidáti budou moci hned po volbě vedení města začít na našich prioritách pracovat. Jak vyplývá již z názvu naší kandidátky, budeme usilovat od počátku o změnu – o změnu přístupu města k jeho občanům, o větší férovost, otevřenost, transparentnost. Chceme mít na webu města dostupný pro všechny občany rozklikávací rozpočet, transparentní účet, chceme předělat web města a umožnit občanům lepší elektronickou komunikaci, chceme oživit zprávy na facebookovém profilu města a umožnit tak lidem přímou reakci třeba po vzoru Semil. Chceme nastavit odlišná pravidla pro financování sportu, chceme otevřít městská sportoviště lidem. To jsou opatření, která stojí jen zlomek peněz a jsou téměř hned proveditelná.
Dále hodláme začít pracovat na komplexní studii Doláneckého údolí, která by měla vést k lepšímu využití tohoto unikátního místa pro relaxaci, sport a cestovní ruch. Chceme z Turnova vymístit hazard. Můžeme vám slíbit, že budeme velice bedlivě hlídat pravděpodobné budoucí staveniště v Maškovce a následně provoz budoucího sportovního areálu.
Pak máme spoustu dalších nápadů, které podrobně najdete v našem volebním programu, na jejichž realizaci ale jsou třeba peníze – a jelikož rozpočet na rok 2015 je v hrubých nárysech v tuto chvíli již připraven, nebudeme vám, občanům, nabízet populisticky nic, na co bychom neměli, nebo co bychom nemohli dodržet.
Na závěr si dovolím mimo téma: Děkuji všem Turnovanům, kteří mně v tomto čtyřletém funkčním období pomohli poznat nějaký problém, který jsem třeba občas mohla pomoci vyřešit. Děkujeme všem, kteří nás podporují, a všem, kteří mají Turnov rádi stejně jako my.

n201401221923_zap_33_2014_zmtomasekJIŘÍ TOMÁŠEK (zastupitel za Nezávislý blok)
Pokud budu zvolen do ZM Turnova, rád bych se věnoval především tematice, která je mi blízká profesně, to znamená oblasti zdravotnictví a sociálních služeb. Snažil bych se prosazovat udržení kvality a rozsahu zdravotních služeb v turnovské nemocnici, rád bych jako dosud pomáhal v činnosti Zdravotních a sociálních služeb Turnov, hlavně v otázce návaznosti péče mezi nemocnicí, DD Pohoda a terénními službami.
Z dalších témat považuji za prioritu výstavbu areálu Maškovy zahrady. Bude nezbytně nutný dohled nad rozpočtovou kázní, sledování eventuálních víceprací, důležitá bude otázka stavebního dozoru a převzetí díla v nejvyšší kvalitě. Velký důraz bych kladl na problematiku dopravy, a to jak ve městě samém, tak v kontextu návazné dopravy v regionu. Bude nutné pracovat na celkové koncepci dopravy v Turnově, zvýšení počtu parkovacích míst, řešení spojovací komunikace Kyselovsko – Mírová pod Kozákovým, nadále být ve střehu stran řešení R 35.
Dalším důležitým tématem bude podle mě otázka středních škol v Turnově. Ve spolupráci s Libereckým krajem bude nutno s předstihem plánovat další využití všech budov středních škol i otázku náplně výuky, možná otevřít i otázku nových oborů apod.
Chci se věnovat i dalšímu turnovskému problému, a to je cena vody, problematika VHS a postavení Turnova v tomto sdružení. Kromě těchto témat jsou samozřejmě mnohá další a neméně důležitá…

Související články (celkem 38)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.