SRPNOVÁ ŠŤASTNÁ ZEMĚ BUDE VE ZNAMENÍ SLAMÁKU A KONCERTU KAPELY KRYŠTOF

0

Areál Šťastné země v Radvánovicích u Turnova patří v letní sezoně k nejnavštěvovanějším v Českém ráji. Desítky originálních prolézaček, skluzavek, houpaček a roztodivných staveb z akátového dřeva lákají především děti a jejich rodiče. Nyní se tady připravují na vrchol letošní sezony. „V sobotu 9. srpna zahajujeme tradiční třítýdenní slavnosti slámy – Slamák 2014, a v neděli 24. srpna bude u nás vystupovat kapela Kryštof v čele s Richardem Krajčem,“ zve správce areálu Pavel Faltus. Slavnosti slámy se tady konají, co areál funguje. Už nyní se mezi prolézačkami začínají objevovat slaměné postavy, různé stroje a zvířata. Letošní téma zní „Svět Julese Verna“, a tak se můžeme těšit na opravdu zajímavé výtvory ze světa fantazie. Zatímco vloni areál z vyhlídky hlídal obrovský slaměný drak, letos to budou chobotnice, obří motýli, malí sloni a hlavně replika parní lokomotivy v „životní“ velikosti.

„Vyhlídka letos zůstane volná, bude tam jen velká skluzavka pro děti, a v září by se na jejím vrcholu mělo začít se stavbou repliky hradu Trosky, jak ji známe z dobových obrázků, tedy s dřevěným hradem mezi skalními věžemi. Bude to opravdu zajímavá atrakce v duchu výrobků Tomových parků, která bude připravena pro příští a další sezony,“ vysvětluje Faltus.

201408051131_vakci_151_014_sz

Druhou velkou srpnovou akcí bude koncert kapely Kryštof s Richardem Krajčem. Po loňské příjemné zkušenosti, kdy na vystoupení přišlo tři a půl tisíce lidí, pořadatelé přemýšlejí o přemístění hlavního pódia do údolí ke středověké vesničce a lidé by potom mohli pohodlně sedět na protilehlé stráni. „Vznikl by tak poměrně velký amfiteátr, který vstřebá i větší počet návštěvníků. Na koncert jsme připravili i speciální vstupné, dospělí zaplatí 160 a děti 100 korun, a když si vstupenku koupí v předprodeji u nás v pokladně nebo v síti Ticketpro, bude vstupenka platit pro vstup do areálu po celý víkend,“ vysvětluje Pavel Faltus.

V době koncertu bude k dispozici pro zájemce i jedna z letošních novinek – už od příjezdové komunikace jsou vidět nezaměnitelné špičky indiánských týpí. V nové vesničce budete moci přenocovat a vyzkoušet si tak život Indiánů na Divokém západě. Z novinek to ale není zdaleka všechno.
V rámci Slamáku je zde připraveno plodinové bludiště v technickém konopí na ploše 40 x 40 metrů s vyšlapanými cestičkami a originálními sochařskými díly výtvarnice Aleny Novotné. Funguje také středověká vesnička, babiččina zahrádka s léčivými bylinami i ukázka chovu domácích zvířat, což je přínosné hlavně pro městské děti.
Ve stodole ve vstupní části areálu je připravována nová expozice koster našich i exotických zvířat ze soukromých sbírek.

201408051132_vakci_152_014_sz

Na jaře bylo ve Šťastné zemi otevřeno lanové centrum. Jedná se o jedno z největších lanových center v republice! K dispozici je tady téměř 350 metrů lanových tratí, nejvyšší místo nad roklí měří 16 metrů. Mezi jednotlivými hnízdy umístěnými na stromech je celkem 24 úseků, lanovka nad roklí je dlouhá 35 metrů. To jsou jen základní fakta tohoto navýsost adrenalinového zážitku. Nejlépe je si to všechno vyzkoušet. Až do konce prázdnin je lanové centrum k dispozici denně od 10.00 do 19.00 hodin, vše probíhá pod dohledem zkušených instruktorů. Do lanového centra se budete moci vydat také v září o víkendech, nebo se můžete objednat. Nové lanové centrum je rozděleno na část pro děti a část pro dospělé, kdy i část určenou dětem si mohou dospělí vyzkoušet, aby potom věděli, co je čeká v korunách stromů. Každý zájemce nejdříve projde krátkým instruktážním kurzem a poté se do areálu vydá s instruktorem. Samozřejmostí jsou horolezecké sedáky i jištění v závěsu na dvou karabinách pro maximální bezpečnost.
Na lanové centrum volně navazuje naučná stezka Geopark Českého ráje, která byla v dolní části Šťastné země otevřena v roce 2009. Odborníky je hodnocena jako jedna z nejlepších interaktivních naučných stezek v republice.

201408051132_vakci_153_014_sz

Šťastná země je o prázdninách otevřena denně od 9.00 do 20.00 hodin. Standardní cena vstupného je v hlavní sezoně 100 Kč. Za doprovodné služby a občerstvení se tu platí zvláštní měnou, čtyřlístky (1 čt = 20 Kč). Více na www.stastnazeme.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.