LUDVÍK KOŠEK NA CHVÍLI ZNOVU OŽIJE!

0

Vynikající turnovský sportovec a válečný letec, který dal jméno vytouženému zimnímu stadionu, se in memoriam dočká dalších poct. Vedení HC Turnov 1931, který momentálně vede krajskou ligu mužů, připravuje doplňkový program k poslednímu utkání základní části, v němž v sobotu 10. prosince Turnovští přivítají na svém ledě hosty z Děčína. Myšlenku významnějšího připomenutí 100. výročí narození Ludvíka Koška ještě víc umocnil senzační nález při gruntování v areálu házené na Jiskře mezi mosty. „Našla se tu téměř desítka pohárů a cen z Koškova memoriálu v roce 1947, a to je pro nás doslova bomba,“ je nadšen člen výboru Pavel Mlejnek, který se hokejovou historií Turnova podrobněji zabývá a je hlavním organizátorem připravované vzpomínky.

To nám ostatně potvrdil i předseda HCT 1931 Vladimír Jágr – zároveň s upozorněním, že organizace rozhodně není jednoduchá. „Vedle, v současnosti příjemných sportovních povinností, se snažíme nezapomínat ani na ostatní stránky našeho fungování. Turnovský hokej slaví 85 let od založení, a přestože nechceme dělat žádné velkolepé oslavy, skloubit všechno do důstojného rámce nám dává zabrat už teď, a tak průběžně dolaďujeme detaily,“ uvedl nejvyšší představitel klubu.

201612061454_sport_209_016_kosek

Organizační tým má v plánu položit květiny a pronést pár slov u pamětní desky před zápasem, a také vystavit nalezené poháry. „Určitě chceme zapojit pana starostu města Hockeho, jemuž má být svěřeno i slavnostní bully posledního mistráku v tomto roce. Pietní program před stadionem začne v 16.30, zápas s Děčínem v 17.00 hodin,“ předeslala duše akce Pavel Mlejnek.
n201612061837_sport_210_016_kosekJak jsme se dále dozvěděli, sobotní doplňkový program daného hokejového utkání má mít ještě jistý charitativní podtext, ale jeho konkrétní podoba je teprve ve stádiu projednávání, a tudíž není prozatím ještě známa. V každém případě by se v hledišti měly objevit děti z dětského domova Tereza z Benešova u Semil!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.