NA PRAHU NOVÉHO FOTBALOVÉHO ROČNÍKU 2014/2015

0

Krátká letní přestávka přinesla dlouhý výčet novinek ve fotbalových klubech, které nás budou reprezentovat v další mistrovské soutěži na celostátní, krajské a okresní úrovni. Do jejich nové podoby se promítly aspekty doby a opravdu kuriózní situace nastala například v krajském přeboru. Dříve vytoužený postup do divize odmítla nejen vítězná Višňová, ale i druhé Semily! Divizní rezervě Turnova to nedovolil soutěžní řád a na vyšší soutěž nebyl hráčsky ani ekonomicky připraven ani Bozkov, jemuž byla tato možnost nabídnuta!

* FK Pěnčín-Turnov bude hrát divizi ve skupině B i nadále jako farma libereckého Slovanu. K nejradikálnější změně dochází na klíčovém postu hlavního trenéra. Tím se stal Pavel Jícha z Benátek n. J. Nový kouč si s sebou přivedl asistenta Petra Hrušku. Letní příprava začala již v červenci a krom stávajícího kádru do ní po dlouhodobých zdravotních problémech nastoupil brankář Martin Semenský. O své místo se popere s Mírou Hykou a Matějem Hýblem, jenž působil v Zápech. Z německého Nieszky se vrací Daniel Hurt a z různých hostování Žabokrtský. Naopak na přestup či hostování přicházejí z Liberce Moravec, Janec a Benýšek. Z Mladé Boleslavi hlásí návrat domů Jiří Šimek mladší. Otazníky visí nad dalším působením Havlína, jenž kopal za Semily, kde i nadále zůstává Vojta Hurt. Letní přestupovou bombou pak je přestup ostrostřelce Martina Ježka do FK Přepeře! 
Herní léto odstartoval zápas s juniorkou Varnsdorfu, který Turnov vyhrál 2:1 brankami Randáka a Novotného. Dvěma brankami Bárty pak modrobílí porazili libereckou U 19 a v exdivizním derby na hřišti Malé Skály stejným výsledkem Železný Brod, rovněž. V pohárovém předkole přešli Turnovští jednoznačně 4:1 na jeho hřišti přes Náchod, když dva góly vstřelil Bernát a po jednom přidali Frýdek s Havlem. Další postup v pohárovém pavouku překazily reprezentantům Českého ráje Pardubice, které po remíze 1:1 (Havel) uspěly lépe v penaltovém rozstřelu. Generálkou na první mistrovský zápas nového divizního ročníku bylo nedělní utkání s Novým Borem. Turnov s novými tvářemi se svým příznivcům představí v neděli 10. srpna, kdy na MFS přivítá od 17.00 hodin Benátky n. J., takže pro trenéra s výrazným hlasem bude mít jeho premiéra v turnovských službách více než pikantní nádech.

* FK Pěnčín-Turnov B dál trenérsky povede Josef Petřík, o němž se spekulovalo, že by mohl převzít i A-tým. „Chci si ještě zahrát divizi, a to by asi nedělalo dobrotu,“ vysvětlil muž na dvou židlích. Jeho svěřenci se v podstatě připravovali společně s divizním áčkem a jakou finální podobu bude mít hráčský kádr rezervy se jako obvykle rozhodne až v nejbližších dnech. Jediné přípravné utkání však příliš velkou rozhodovací sílu nemělo.

* Ani FK Sedmihorky neměl po úspěšném podzimu důvod něco měnit a z postu trenéra bude tým koučovat Bohuslav Dvořák. Ten může nově počítat s Patrikem Vaníčkem, který přichází z juniorky Jablonce. Naopak zkušený Bangha má namířeno do Rovenska. Herní přípravu „spláchl“ FKS v rámci spolupráce s FK Jablonec. S nadupaným A-týmem prohrál 0:12, U21 podlehl 1:5, když čestný úspěch zaznamenal Škréta. „O víkendu jsme měli hrát s Jičínem, ale ten na poslední chvíli odřekl, takže k nám zajede Jizeran Doubrava,“ přiblížil vedoucí mužstva Míra Kobrle.

* SK Mírová p. Koz. nezvládl roli nováčka nejvyšší krajské soutěže a vrací se do I. A třídy. Stabilizovat situaci v oddíle se spolu s realizačním týmem pokusí trenér Michal Kovář, kterému by měl na pozici hrajícího asistenta vypomáhat starší ze semilských Grebeníčků. „Konec kariéry ohlásil pouze brankář Jíra, jehož by měl nahradit Štěpán Rulc. Pomaličku by se měl doplňovat kádr a krom Kázmera by měli zůstat ostatní Semiláci. Na dalších jménech průběžně pracujeme,“ přiblížil Kovář.

* TJ Sokol Rovensko p. Tr. namlsaný podzimní triumfální jízdou prodloužil spolupráci s FKS a u modrobílého celku zůstává v pozici hrajícího lodivoda J. Mencl. Ten i nadále může spoléhat například na zkušenosti Koubuse, Vítka či Koudelky. Karlovickou enklávu posílí ještě výše zmíněný Bangha. Přípravné zápasy s Přepeřemi a Kněžmostem byly vzhledem k probíhajícím dovoleným pojaty víceméně tréninkově, takže jejich výsledky nehodlal předseda Marek Náhlovský nijak komentovat. O „ostrou“ přípravu však již půjde v zápasech s Pěnčínem a Mírovou.

* FC ATAX Jenišovice jede dál v zajetých kolejích. Kouč Randák má na výběr z trojice gólmanů Sucharda, Pašta a Gombár, v týmu by měli své působení prodloužit Turnované – matador Šimek a kanonýr Vavřich. Po prohře na hřišti Kosmonos 1:7 síly Jenišovic prověří ještě Lučany, Mírová a Hodkovice.

* Několik zajímavostí jsme zaznamenali také v okresech. Do libereckého OP přibyl TJ Sokol Pěnčín a do semilského postoupil FK Přepeře, který do okresní soutěže vysílá i B družstvo! Tým z Turnovska dosud nemá vlastní hřiště, takže minimálně podzim odehrají jeho celky své mistráky ještě na hřištích v Semilech! Premiéra se koná v sobotu 9. srpna od 14.00 hodin a soupeřem Přepeřským bude Nová Ves n. Pop. SK Malá Skála končí na Semilsku a bude hrát OP na Jablonecku.

Připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 16)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.