ŠACHISTÉ SE V ZÁŘÍ „UBYTOVALI“ NA STŘELNICI

0

Na mapě České republiky má Turnov v mnoha oborech lidské činnosti své pevné místo. Na „šachové“ mapě republiky ale patří mezi ty největší záchytné body. A to díky Šachovému klubu Zikuda Turnov. Jeho členové působí dlouhé roky v nejvyšší republikové soutěži, mají za sebou mnoho úspěchů ve všech kategoriích. Od letošního léta mají navíc k dispozici nové prostory ve Skálově ulici v čp. 84 naproti muzeu. A když šachisté pořádají nějaké setkání, tak na Střelnici. Ta už je v českém šachovém světě velmi známou adresou. Naposledy se sem šachisté z celé republiky sjeli v sobotu 5. září na již 14. ročník Turnovského granátu.

V sobotu si zahráli na Střelnici šachisté všech generací

„Jednalo se o otevřený šachový turnaj, mohli se ho tedy zúčastnit i neregistrovaní hráči. Turnaj byl zařazen do seriálu Grand Prix ČR v rapid šachu v sezoně 2020/21. V republice se koná jen deset takovýchto turnajů,“ přibližuje za pořadatele František Zikuda. Turnovského granátu se zúčastnilo 110 šachistů od žáků po seniory, zájem o účast každým rokem stoupá.

Šachisté obsadí turnovskou Střelnici i o nadcházejícím víkendu. „V sobotu 12. září to bude mistrovství republiky v bleskovém šachu družstev a v neděli v rapid šachu. Především sobotní turnaj v bleskovém šachu je divácky velmi atraktivní, partie musí být sehrány do tří minut. Očekáváme účast kolem 25 až 30 družstev z celé republiky v čele s nejlepšími našimi šachisty. Rádi přivítáme i zájemce z řad veřejnosti. A kdyby se někdo z dospělých či dětí chtěl zapojit do naší činnosti, tak doporučuji návštěvu prostor našeho klubu ve Skálově ulici v domě naproti muzeu,“ zve František Zikuda.

…včetně Františka Zikudy…

Šachisté na Střelnici:

Sobota 12. září
* MISTROVSTVÍ ČR 2020 V BLESKOVÉM ŠACHU DRUŽSTEV – OPEN. Čtyřčlenná družstva oddílů registrovaných v ŠSČR. Kulturní centrum Střelnice, zahájení v 10.00 hodin. Pořádají ŠK ZIKUDA Turnov a Šachový svaz České republiky.

Neděle 13. září
* MISTROVSTVÍ ČR 2020 V RAPID ŠACHU DRUŽSTEV. Čtyřčlenná družstva hrající v sezoně 2019/2020 extraligu, 1. a 2. ligu a tři postupující družstva z krajských přeborů (dle pořadí či nominací STK KŠS). Kulturní centrum Střelnice, zahájení v 10.00 hodin. Pořádají ŠK ZIKUDA Turnov a Šachový svaz České republiky.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.