BENÁTSKÁ! 2017, FESTIVAL ZAČÍNÁ, VÝHERCI VOLNÝCH VSTUPENEK

2

Celkem 154 lístků přišlo do redakce do soutěže o volné vstupenky na letošní hudební festival Benátská! (ZDE), který zahajuje ve čtvrtek 27. července a potrvá do nedělního rána. Kromě Turnova a jeho spádových obcí dorazilo hodně soutěžních lístků z Liberce a Jablonce nad Nisou, ze Železného Brodu a Mnichova Hradiště. Ale také z Prahy, Jihlavy, Králova Dvora, nejvzdálenější soutěžící poslal odpověď na anketní otázku z Hranic na Moravě.

Vylosovali jsme celkem tři výherce, kteří obdrželi volné vstupenky na celý hudební festival. Jsou to: Romana Kovářová z Kobyl, Žaneta Palounková z Turnova, Bezručovy ulice a Richard Seidel z Jablonce nad Nisou.

V pořadí již 25. ročník největšího hudebního festivalu v regionu přivítá hvězdy hudebního nebe. Ve čtvrtek bude slovenský večer – Peter Nagy, Vašo Patejdl, Horkýže Slíže a další. V pátek budou hlavní hvězdou patrně Pavol Habera&Team, velmi zajímavé ale bude například spojení Marty Jandové a Marka Ztraceného, Alice a Dana Bárty či Jasné páky a Davida Kollera. Sobotní večer je vyhrazen hlavní festivalové hvězdě – legendární britské kapele Status Quo. Příchozí se ale mohou těšit i na vystoupení skupin Čechomor, Jelen, No Name či Walda Gang.

Policie jako každý rok připravuje komplexní bezpečnostní opatření po linii dopravy, veřejného pořádku i potírání kriminality. Pro svou činnost budou policisté podle oficiálně vydané tiskové zprávy využívat i speciální techniku, jako například velitelsko-štábní vozidlo a speciální monitorovací vůz. Po celou dobu konání hudebního festivalu budou nepřetržitě dohlížet na bezpečnost a veřejný pořádek desítky policistů, a to jak uniformovaní – z pořádkové, dopravní a cizinecké služby, tak i policejní psovodi a kriminalisté v civilu.
Další část opatření bude věnována zajištění dopravní obslužnosti a průjezdnosti komunikací v blízkosti sportovního areálu ve Vesci. Tak jako každý rok, tak i letos, budou kolem sportovního areálu Vesec platit dopravní omezení.

Třídenní festival se koná i za podpory Libereckého kraje. Hejtman Martin Půta nad jeho konáním opět převzal záštitu, v loňském roce byl zařazen na seznam významných akcí s nadregionálním přesahem, které jsou a budou během pěti let podpořeny. Na pořádání letošního ročníku Benátská! poskytl Liberecký kraj společnosti První festivalová s. r. o. dotaci ve výši 200 tisíc korun a další peníze jdou na kyvadlovou dopravu v Liberci zdarma a další dopravní opatření. Festival Benátská! zařadilo Zastupitelstvo Libereckého kraje mezi 16 významných akcí, které bude v letech 2017 až 2021 finančně podporovat.

www.benatska.cz

Související články (celkem 52)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

2 komentáře

  1. „Mám se podstatně hůř. Podělal jsem si život vstupem do politiky.“ Toto včera na Benátské noci prohlásil Andrej Babiš. Proč zůstává v politice? Chce ovládnout zákonodárnou a výkonnou moc k uskutečnění svých velkopodnikatelských cílů. Jeho případné vítězství ve volbách může vést k ohrožení demokracie a svobody
    u nás. Chce změnit parlamentní demokracii, chce změnit Ústavu ČR. Spoluobčané, mějte toto na paměti v říjnu
    při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

    Miloš Rejmont

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.