JE TO TADY: BENÁTSKÁ NOC ZAHAJUJE UŽ ZÍTRA

0

V pořadí 17. ročník jednoho z největších a nejoblíbenějších hudebních festivalů u nás, Benátská noc 2009, proběhne od pátku 24. do neděle 26. července. V Malé Skále vystoupí na čtyřech pódiích bezmála 120 českých i zahraničních kapel a interpretů. Třídenní hudební marathon však rozjede už čtvrteční Warm Up Day. „Nedočkavé“ nažhaví mimo jiné Bank Holiday-rock, Syndrom-crossover-stoner rock, Luboš Odháněl W.I.X Hitmakers-rock, Bikini-punk&rock´n´roll, o zvuk a světla se postará Benny sound.

Vedle široké plejády hudebních legend i zajímavých domácích interpretů v čele s kapelami Chinaski, Divokel Bill, J.A.R., Support Lesbiens, Vypsaná fixa a mnoha dalších se mohou návštěvníci Benátské noci těšit na hojné zastoupení slovenských IMT Smile, No Name a Katky Knechtové. A samozřejmě i na další vybrané zahraniční interprety.

Výběru zahraničních kapel věnovali pořadatelé, ostatně jako každý rok, velkou pozornost. Hlavním headlinerem letošního ročníku festivalu je německá skupina GUANO APES, která přichystala na toto léto světový comeback. V  rámci turné vystoupí pouze na několika málo prestižních evropských festivalech a pořadatelům benátské na Malé Skále se podařilo, že právě Benátská noc 2009 je jedním z nich. Guano Apes zde vystoupí v sobotu 25. července a určitě nezahrají jenom Open Your Eyes…

 

Mezi další zahraniční „taháky“ letošního ročníku benátské patří Tarja Turunen, bývalý opěvovaný hlas skupiny Nightwish. Mrazivě ostré vokály Tarji Turunen, která ve svém gotickém ohozu rozsévá ve světě metalu své hity, se vrátí do České republiky v pátek 24. července. Vedle vlastních skladeb z aktuální sólovky „My Winter Storm“ možná připomene některé skladby z dob Nightwish – malého mořeplavce jménem „Nemo“ nebo píseň „Wishmaster“.

 

Páteční program festivalu zpestří po Tarje Turunen britští gotici PARADISE LOST. Velikáni chladné ostrovní hudby, kteří si během své kariéry prošli různými stylovými změnami, ukážou, že styly jako doom přicházejí a odcházejí, ale ROCK a METAL existují dál.

 

Pořadatelé festivalu ani letos nezapomněli na světový pop-rock 70. – 80. let. Na letošní festival pozvali ze Skotska MIDGE UREHO – hudební ikonu novoromantismu – kytaristu, zpěváka a frontmana slavných Visage a Ultravox.

 

A nebyla by to Benátská noc, kdyby nebyl její součástí bohatý doprovodný program – tradiční neckyáda a široká nabídka G-City. A bomba doprovodného programu?  Letos určitě tradiční sobotní fotbalové utkání ve znamení Rock Girls. „Ženstvo“ reprezentantek ČR a sparťanských hráček, zpěvaček a modelek se utká s mužstvem návštěvníků festivalu, kteří budou mít ovšem ztíženou úlohu blíže neurčeným handicapem. Utkání okoření spousta doprovodných soutěží a hlavně netradiční podívaná.

 

Více na www.benatskanoc.cz

Související články (celkem 52)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.