BENÁTSKÁ NOC 2012: MALOU SKÁLU NAHRAZUJE VESEC, TRADIČNÍ SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY PRO ČTENÁŘE TVA ZŮSTÁVÁ

0

Je už nějakou dobu známou skutečností, že letošní 20. ročník festivalu Benátská noc se v Českém ráji konat nebude. Jedna z největších hudebních akcí se stěhuje do sportovního areálu v libereckém Vesci. Festival se zde uskuteční od 27. do 29. července. Ve čtvrtek 26. července se ještě navíc uskuteční tzv. Slovenský večer. „Po loňském ročníku, který musel být kvůli dešti a bahnu v areálu u Jizery v Malé Skále předčasně ukončen, jsme si řekli, že musíme něco změnit. Problémy s pronájmy pozemků, finanční ztráty způsobené počasím a naopak velmi vstřícný postoj v Liberci, kde jsme se setkali s velkou podporou na všech stranách, to vše vedlo k rozhodnutí festival přesunout,“ uvádí zakladatel a pořadatel festivalu Pavel Mikez.

Na konci července bude i pro obyvatele Turnovska mnoho důvodů, proč k Liberci zajet. „Máme k dispozici skoro pět tisíc parkovacích míst, na Malé Skále jich byla sotva polovina a ještě v různých koutech obce. Na vesecký areál bude zajíždět speciální linka liberecké městské dopravy, máme dokonce připraven kyvadlový autobusový spoj z pražského Černého mostu. Areál má skvělé zázemí, bahna z Jizery se už bát nemusíme,“ vypočítává Mikez. Podle něho navíc konkrétně z Turnova je při cestě autem jedno, jestli jedete na Malou Skálu či do Vesce. Je to prakticky stejně dlouhá cesta.

Hudební fanoušek si při 20. ročníku Benátské noci přijde na své. Už třeba zahajovací večer 26. července, který bude ve znamení slovenských skupin: Popcorn Drama, The Paranoid, Kristina, Peter Nagy s kapelou, Tublatanka, No Name a Horkýžeslíže (držitelé permanentek mají vstup zdarma).

V následujících dnech festival přivítá mj. Daniela Landu a Jarka Nohavicu – ani jeden z nich běžně na festivaly tohoto typu nejezdí. Jeden z vrcholů návštěvníci zažijí v pátek večer, kdy zde vystoupí jedna ze světových hudebních legend – Bryan Adams, ten přijede s vlastní doprovodnou kapelou, půjde o plnohodnotné vystoupení v délce nejméně 90 minut!
Dále se na festivalu představí ti nejznámější čeští interpreti a kapely, přijedou i skupiny ze zahraničí. Namátkou můžete vidět a slyšet: Ice party (Holandsko), Sunrise Avenue (Finsko), Anna K & band, Blue Effect, Eddie Stoilow, Chinaski, Jaroslav Svěcený & Cigansky diably, Kabát, Krucipüsk, Marsyas, Mandrage, MIG 21, Škwor, Tomáš Klus, Václav Neckář, Walda Gang ad.

A ještě jedna novinka: Pořadatel Benátské noci oznámil vznik nového jednodenního festivalu, který oblíbenou hudební akci opět vrátí do Českého ráje. MALOSKALSKÁ NOC se poprvé uskuteční 22. června 2013 v Malé Skále v areálu místního fotbalového klubu. Kapacita bude omezena do pěti tisíc diváků, žánr rock a pop se zaměřením na rodiny s dětmi, kterým bude k dispozici i doprovodný program.

BN 2010SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY NA CELÝ FESTIVAL BENÁTSKÁ NOC 2012
Již pátým rokem (!) mají čtenáři TvA možnost získat volné vstupenky na Benátskou noc. I po změně místa, kdy Malou Skálu nahradí Vesec u Liberce, platí náklonnost pořadatele festivalu k obyvatelům Turnovska. Letos v několika kolech soutěže rozdáme celkem 18 vstupenek na celý festival v ceně jedné 1.490 Kč!
Chcete získat vstupenky na letošní Benátskou noc? Vyhlašujeme první kolo soutěže, kdy čtyři čtenáři získají vždy dvě vstupenky na akci (za tři tisíce korun!). Stačí písemně odpovědět na tuto jednoduchou otázku: Ve Vesci u Liberce se před několika lety konalo mistrovství světa. V jakém sportu? Svoji výhradně písemnou odpověď (nikoli e-mail) doručte poštou nebo osobně na adresu redakce: TURNOVSKO V AKCI, Nádražní 1092, 511 01 Turnov, do čtvrtka 21. června 16.00 hodin (podmínkou je kromě odpovědi uvést i jméno, adresu a telefonní číslo). Na obálku či korespondenční lístek napište „Soutěž ŠIMMI AG – pořadatel BN“.
Soutěž o volné vstupenky bude probíhat i v dalších vydáních novin TvA, soutěžní otázky i jména výherců budou zveřejňovány v jednotlivých vydáních novin TvA a současně také na internetu.

Související články (celkem 52)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.