DOPRAVNÍ A BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ V SOUVISLOSTI S BENÁTSKOU NOCÍ

0

Od zítřka do neděle se Malá Skála co do počtu „přechodných“ obyvatel stane okresním městem. Přijede sem nejméně 20 tisíc lidí. Letošní program je mimořádně nabitý, zejména v sobotu na Kabáty může přijet několik tisíc lidí navíc. Kromě pořadatelů se chystá také policie. Ta v prvé řadě žádá majitele motorových vozidel, aby v autech na viditelných místech nenechávali cenné věci, které by lákaly zloděje. Dalším úkolem policistů bude zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, a to zejména průjezdnost mezinárodní silnice I/10, která prochází obcí.

Lidé, kteří budou přijíždět auty, budou žádáni, aby parkovali na vyhrazených velkých odstavných parkovištích na obou stranách příjezdu do obce (od Turnova a od Líšného). Bude také platit zákaz parkování v obou směrech na silnici vedoucí z Malé Skály do Sněhova. Na silnicích vedoucích do Frýdštejna a do Rakous bude možno parkovat pouze v jednom směru jízdy. Vozidla, která budou zaparkovaná v zákazech stání, budou v průběhu akce odtahována odtahovou službou na náklady jejich majitelů.

Na pěti místech Malé Skály jsou instalovány webové kamery, do kterých obecní úřad umožní Policii ČR přístup. Data zaznamenaná těmito kamerami budou zálohovaná tak, aby záznamy přispěly k případnému objasnění spáchaných trestných činů či přestupků. Do uvedeného opatření jsou zapojeni policisté pořádkové a dopravní policie, policisté Služby kriminální policie a vyšetřování, psovodi a policisté Cizinecké policie. Ve společných hlídkách budou s českými policisty i policisté z Polska.

 

Inu, na Malé Skále bude pořádně rušno. Jednou z alternativ je dobré vlakové spojení, bohužel ještě nikoho nenapadlo vypravit zvláštní vlak do Turnova třeba každý den hodinu po půlnoci. Škoda!

Související články (celkem 52)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.