BENÁTSKÁ! POŘADATELÉ SE PŘIPRAVUJÍ NA JEJÍ ČTVRTSTOLETÍ

0

Koncert britského zpěváka Toma Jonese, který byl největší hvězdou v historii festivalu Benátská!, by mohl být pro pořadatele prubířským kamenem. Jedna z nejstarších českých hudebních přehlídek, která se tradičně koná o posledním červencovém víkendu, se totiž pomalu chystá na své čtvrtstoletí, které oslaví v červenci 2017. A právě koncert Toma Jonese organizátorům po vyhodnocení napoví, jakou cestou se při skladbě programu příští rok ubírat. „Máme radost, že poslední roky má návštěvnost festivalu stoupající tendenci, a 25. ročník je pro nás o to větší výzvou. Kromě největších českých a slovenských hvězd jsme oslovili několik zajímavých zahraničních hostů a věříme, že jednání dotáhneme do konce tak, abychom našim návštěvníkům přivezli světovou hvězdu srovnatelnou minimálně s letošním Tomem Jonesem,“ říká spolumajitel Benátské! Petr Pečený.

201608021405_rep_153_016_b

Festival Benátská! 2016 v libereckém Vesci opanovaly přední české a slovenské kapely v čele s Olympicem, Annou K., Ewou Farnou, Tublatankou nebo Mandrage. Kromě nich publikum tleskalo vystoupení britské metalové kapely Dragonforce  nebo výtečnému koncertu Michaela Schenkera, někdejšího kytaristy heavymetalových kapel Scorpions a UFO. Velký úspěch měla speciální vystoupení, která není možné na jiných rockových festivalech vidět a která fanoušci Benátské! oceňují. První festivalový den tak publikum tleskalo například koncertu z muzikálu Jesus Christ Superstar s Danem Bártou, Kamilem Střihavkou a Bárou Basikovou, díky kterému Benátská! dosáhla rekordního počtu diváků během zahajovacího „Večírku pro nedočkavé“. V sobotu zase publikum bez ohledu na věk dostala do varu Hana Zagorová svým prvním koncertem na rockovém festivale.

V areálu v libereckém Vesci si návštěvníci kromě hudby užívali i doprovodný program. Připraveno pro ně bylo několik zábavních zón, kde mohli odpočívat mezi jednotlivými koncerty. Benátská! letos také opět získala certifikát Čistý festival za splnění kritérií při zajištění třídění odpadu v celém areálu a svozu vytříděného odpadu k recyklaci.

Festival Benátská! tradičně patří k bezpečným. Na zajištění klidného průběhu celé akce dohlíželo okolo 150 policistů. Nasazené síly a prostředky byly adekvátní k počtu návštěvníků a charakteru akce. Za čtyři festivalové dny policisté zkontrolovali 234 osob a 207 vozidel. Při tom zjistili 100 přestupků v dopravě, za které uložili blokové pokuty ve výši 50 tisíc korun. V průběhu celé akce nedošlo k žádné mimořádné události a k žádnému vážnějšímu narušení veřejného pořádku. Policisté řešili pouze drobné konflikty mezi návštěvníky akce, které ve dvou případech evidují jako přestupkové jednání proti občanskému soužití. Dále policisté zjistili dva řidiče pod vlivem drog, jejichž jednání bylo vyhodnoceno jako přestupkové a dva řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Policisté nemuseli řešit žádné případy trestné činnosti majetkového charakteru a ani případy výtržnictví.

(Zdroj: TZ Benátská! a TZ PČR)

201608021406_rep_154_016_b

201608021406_rep_155_016_b

201608021406_rep_156_016_b

201608021406_rep_157_016_b

Související články (celkem 52)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.