S TURNOVSKEM V AKCI ZDARMA NA TŘI PRÁZDNINOVÉ MEGAAKCE

0

Tři megaakce na prázdninovém Turnovsku pořádá agentura ŠIMMI AG, a. s., Pavla Mikeze. Hned ta první je pro každého rockového fanouška z říše snů. V pátek 3. července v zámeckém parku na Sychrově vystoupí legendární rockový kytarista Ritchie Blackmore. Do Českého ráje přijede s kapelou Blackmore´s Night, která se věnuje renesanční a středověké hudbě. Kromě Ritchieho Blackmorea v ní zpívá i jeho životní partnerka Candice Night.

Druhou TOP akcí je 24. ročník Folkové noci (17. – 18. července). Ta se už vloni z Frýdštejna, resp. Ondříkovic, přestěhovala do Dolánek k Dlaskovu statku. Letos mají pořadatelé připravenu jednu velkou změnu: festival bude dvoudenní. V podvečer prvního dne bude připraven velký country bál pod širým nebem. Oficiální program začíná v sobotu 18. července ve 12.00 hodin. Představí se tyto kapely a písničkáři: AG Flek, Banjo Band Ivana Mládka, Bluesberry, Jaroslav Samson Lenk, Pocta Zuzaně Navarové, Pavel Bobek & Malinaband & Robert Křesťan, Pavel Dobeš & Tomáš Kotrba, Pavlína Jíšová & Přátelé, Sestry Steinovy a další…

A konečně třetí prázdninovou TOP akcí je 17. ročník tradičního festivalu BENÁTSKÁ NOC, který proběhne jako každý rok poslední červencový víkend, tentokrát od pátku 24. do neděle 26. července v Malé Skále.

Hlavní hvězdou letošního ročníku bude německá skupina GUANO APES, která chystá na toto léto světový comeback, v rámci něhož odehraje jen několik málo prestižních evropských festivalů. Pořadatelům se podařilo tuto famózní kapelu se skvělou zpěvačkou Sandrou Nasic domluvit pro jediné exkluzivní vystoupení v České Republice právě v Malé Skále. Mezi další zahraniční lákadla letošního ročníku patří Tarja Turunen, bývalý a opěvovaný hlas finské skupiny Nightwish, a Paradise Lost, britští „gothicmetaloví pionýři“. Bohatě je zastoupena také slovenská scéna – IMT Smile, No Name, Katka Knechtová a další. Nejhojnější skupinou interpretů jsou bezesporu české kapely Chinaski, J.A.R., Walda Gang, Support Lesbiens, nestárnoucí František Ringo Čech, který speciálně pro tento festival staví doprovodnou kapelu, a spousta dalších. Návštěvníci se mohou těšit na bezmála 120 kapel, spoustu doprovodných akcí, tradiční neckyádu a fotbalový zápas rockerů. Organizátoři chystají i řadu novinek.

(Agentura ŠIMMI AG, a. s., připravuje také další akce, jsou to například v pořadí 20. Svijanské slavnosti piva, které se ve Svijanském Újezdu uskuteční 11. července.)

n200905121022_vakci_25_09_folkovaSOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE TvA

Chcete získat vstupenky na některou z těchto tří akcí ZDARMA? Stačí písemně odpovědět na tuto jednoduchou otázku: Kde se vloni uskutečnila přehlídka Folková noc?

Svoji výhradně písemnou odpověď (nikoli e-mail) doručte poštou nebo osobně na adresu redakce: TURNOVSKO V AKCI, Nádražní 1092, 511 01 Turnov, do čtvrtka 21. května 16.00 hodin (podmínkou je kromě odpovědi uvést i jméno, adresu a telefonní číslo). Na čtyři vylosované čtenáře čeká vždy jedna volná vstupenka. Tentokrát to bude jedna na koncert Blackmore´s Night, dvě vstupenky na Folkovou noc a jedna na celý festival Benátská noc.

Soutěž o volné vstupenky bude probíhat až do poloviny července, soutěžní otázky i jména výherců budou zveřejňovány v jednotlivých vydáních novin TvA (noviny s touto otázkou vycházejí 13. května), najdete je také vždy na tomto serveru.
(Cena vstupenek ve volném prodeji na Blackmore´s Night je 650 Kč, na Folkovou noc 300 Kč a na celý festival Benátská noc 1200 Kč.)

Související články (celkem 52)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.