NA NÁMĚSTÍ SE BUDE MĚŘIT HLUČNOST

0

Má na turnovském náměstí Českého ráje být ve středovém pruhu položen tzv. tichý asfalt, což by vedlo k podstatnému snížení hlučnosti? Toto téma do diskuzí ve městě vnesl zastupitel Karel Jiránek (ZDE). Záměr naráží na stanovisko památkářů, protože samotné náměstí je centrem městské památkové zóny a k ní prostě dláždění patří víc než asfalt. Už jen přesvědčit památkáře o položení asfaltu v Palackého ulici stálo letité úsilí, na náměstí to bude mnohem složitější. Ani někteří zastupitelé nejsou o tomto kroku přesvědčení, například u starosty T. Hockeho vítězí spíše pravidla pro ochranu památkové zóny.

Další otázkou je, jestli by se město nemělo více zaměřit na stavbu tzv. jižního obchvatu, což by potom zásadně ulevilo dopravě v centru. Zde má ale radnice jen velmi omezené možnosti. „Ani obchvat však hluk na náměstí od projíždějících vozidel stejně nevyřeší, auta tu i tak zůstanou a pro zde bydlící obyvatele je hluková zátěž mnohdy vyšší v noci než ve dne,“ uvedl zastupitel Ivan Kunetka.

Celkem 21 zastupitelů schválilo návrh na změření hlučnosti a prašnosti na náměstí a podle výsledku měření bude zvolen další postup.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.