STAVEBNÍ PRÁCE NA ŠKOLE V MAŠOVĚ MÍŘÍ DO FINÁLE

0

Dokončení vnitřních prostor tak, aby od 30. června 2021 mohlo dojít ke stěhování nábytku! To je cíl investora i stavební firmy, která finišuje při rekonstrukci mašovské základní školy. K tomu musejí být dále dokončeny přístupy do objektu, vjezdová komunikace a parkoviště.

Uvnitř pokračují práce velkou rychlostí. Dokončeno je podkroví, kde vznikly kabinety učitelů, a také sborovna, ve které probíhají malířské práce a kompletace elektro. „Tato řemesla se postupně přesouvají do 1. a 2. NP, ve třídách a na sociálních zařízeních dokončili práce obkladači, pracují malíři a natěrači, dokončuje se sanitární vybavení a probíhají úklidové práce,“ přiblížil detaily investiční technik turnovské radnice Miloslav Chrumko. V přístavbě je největší soustředění řemesel v jídelně a kuchyni. Bude probíhat montáž výtahové plošiny ve schodišti a zároveň zábradlí.

Práce na rekonstrukci školy jsou ve finále

Na venkovní práce nastoupili dlaždiči pro pokládky žulové dlažby parkoviště a chodníku. „Dojde k předláždění příjezdové komunikace po provedených přípojkách a do předání musí být zajištěna všechna zábradlí a plot od komunikace,“ upozornil Miloslav Chrumko. Žáci i učitelé se mohou těšit na zahájení nového školního roku v krásných a moderních prostorech!

Stavební úpravy a přístavba základní školy začaly 8. dubna 2020, což bylo zhruba o měsíc dříve, než se původně plánovalo. Důvodem bylo uzavření školy kvůli koronavirové pandemii. Během rekonstrukce byl zachován vzhled původní budovy z 19. století, jádro školy pochází již z roku 1874. Nákladná rekonstrukce objektu přišla na více než 43 milionů korun.
Zdenka Štrauchová, město Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.