SPORTOVNÍ SERVIS: ATLETIKA V ZŠ SKÁLOVA, FUTSAL, HÁZENÁ, HOKEJ, JUDO A VOLEJBAL

0

Pravidelný sportovní výsledkový servis tentokrát začínáme atletickým čtyřbojem, pořádaným v ZŠ ve Skálově ulici, potom je tu mj. futsal a vítězný zápas Dalmachu se Slavií Liberec. V této sezoně se velmi daří turnovským házenkářkám. V tabulce II. ligy jsou po 8. kolech na vynikajícím 2. místě! Jsou zde také hokejové výsledky – Lomnická a Jičínská liga a zápasy Nejvyšší pojizerské ligy. Servis uzavírají druholigoví volejbalisté TJ Zikuda Turnov. Nad jejich výsledky musí mít radost každý volejbalový místní příznivec.

ATLETIKA

Atletický čtyřboj pořádaný ZŠ Skálova objevil nové talenty
Ve čtvrtek 7. listopadu se v ZŠ Skálova konal den otevřených dveří pro žáky, kteří by v příštím roce chtěli navštěvovat 2. stupeň této školy. „Rodiče spolu se žáky 5. tříd mohli vidět vystoupení školního sboru a prohlédnout si třídy nově vybavené počítačovou technikou,“ řekl ředitel školy Michal Loukota.
Zároveň se v rámci dne otevřených dveří uskutečnily přebory 5. ročníků vesnických škol ve vybraných atletických disciplínách. „Družstva složená vždy z 5 chlapců a 5 dívek soutěžila v atletickém čtyřboji – v hodu raketkou, překážkovém běhu, hodu medicinbalem a přeskoku překážky,“ sdělil ředitel závodu, učitel tělesné výchovy na ZŠ Skálova, Aleš Drahoňovský.
Atletického čtyřboje se zúčastnilo šest družstev. První místo obsadila ZŠ Mašov, následována ZŠ Radostín a ZŠ Mírová pod Kozákovem. V jednotlivcích byli nejlepší Radka Procházková ze ZŠ Přepeře a Jan Veber ze ZŠ Mašov. Žáci 5. tříd ze ZŠ Skálova se účastnili taktéž, avšak jejich body byly počítány mimo soutěž.
„Tento ročník se vyvedl, objevili jsme sportovní talenty,“ zhodnotil akci Michal Loukota, „věřím, že si děti soutěžení užily a pohyb je bude bavit i nadále.“
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

FUTSAL

* II. liga: FC Dalmach – Slavia Liberec 6:5 (4:1). Sestava: Prokopec – Krejčík, Bakeš, Pařízek, Kratochvíl, Špína, Petřík, Hurt D., Kulhánek. Branky Dalmachu: Petřík 3, Kulhánek, Hurt D., Špína.
Hned v první minutě se hostům povedl nacvičený signál z rohového kopu, 0:1. V 5. minutě se poprvé osmělil Dalmach střelou Hurta do břevna. Vyrovnání poté přišlo v 8. minutě po přihrávce Bakeše na Špínu, kterému také předcházel rohový kop, 1:1. V 10. minutě Pařízek nastřeluje tyč. V téže minutě šli domácí i přesto do vedení, když Krejčík vyzval k brance Petříka a ten se nemýlil, 2:1. O minutu později asistoval Bakeš na brance Hurta, 3:1. Do konce první půle přidal Dalmach ještě jednu branku, když Špína prošel po pravé straně a předložil gólovou přihrávku Kulhánkovi, který zvýšil na 4:1.
Začátek druhé půle patřil opět hostům. Po rychlém brejku a 20 vteřinách hry snížili na 4:2. Ve 25. minutě asistoval Krejčík Petříkovi na jeho další branku, 5:2. V téže minutě Krejčík hrající za hostující Slavii snížil na 5:3. Ve 27. minutě Petřík po samostatné akci dovršil svůj hattrick, 6:3. Deset minut před koncem vsadil hostující tým na hru bez brankáře. Ve 33. minutě Bláha snížil tvrdou střelou na 6:4. Hosté nadále tlačili Dalmach před jeho brankou a vytvářeli si další šance. Ve 37. minutě dokonce hostující Krejčík trefuje břevno a poté Krejčík hrající za Dalmach vykopává z brankové čáry. Minutu před koncem dokonce Krasnický snížil na rozdíl jedné branky, 6:5. Vyrovnat Dalmach poté hostům již nedovolil a tak po pohledném utkání se radoval domácí tým.
* II. liga: Dalmach – Ústí n. L. 4:7 (1:4). Sestava: Prokopec – Pařízek, Bakeš, Krejčík, Kratochvíl, Petřík, Hurt V., Kalousek, Kulhánek. Branky Dalmachu: Petřík 2, Kalousek, Kratochvíl.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: TJ Turnov – HBC Strakonice 30:21 (12:10), zápas 8. kola, hráno 16. listopadu. Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (8/1), Koubková A. (5), Davidová C. (3), Kohoutová R. (3), Šafářová A. (3), Bártová P. (2), Ševrová L. (2/2), Tichá I. (2), Nalezencová J. (1), Ševrová V. (1), Víšková L., trenér Fuchs R.
První poločas byl herně i brankově vyrovnaný a oba celky se v jeho průběhu střídaly v jednobrankovém vedení (2:1, 3:4, 4:5, 6:5…). Ve 22. minutě svítil na ukazateli stav 9:9. V následujících třech minutách se podařilo domácím z rychlých útoků 3x skórovat a získat tak vedení 12:9. Poslední branku v prvním poločase vstřelily hostující házenkářky, čímž snížily vedení domácích na pouhé dvě branky.
Od 31. do 51. minuty utkání předváděly turnovské házenkářky rychlou a kombinační hru, dobře bránily a tak náskok utkání postupně narostl až na rozdíl neuvěřitelných 14 gólů (29:15). Bohužel, s vidinou velkého náskoku domácí polevily. V útoku často chybovaly a přicházely o míč po špatných přihrávkách či technických chybách. Tím umožnily skórovat hostujícím hráčkám, které chytly příležitost a snížily na rozdíl 9 branek (30:21).
Trenér turnovského celku Roman Fuchs: „Je dobře, že dokážeme profilovat i zrychlenou hrou, využíváme technických chyb soupeřek a zakončujeme rychlé útoky. V tomto ohledu se dobře rozehrála A. Koubková a C. Davidová, snahu má i A. Šafářová. Ještě je potřeba zapracovat na 2. vlně rychlého útoku, protože pokud nám soupeřky první řadu přibrzdí, měl by zakončit druhý sled rychlého útoku. Začíná fungovat spolupráce spojek s pivotem nebo se zabíhajícími křídly. Škoda těch posledních 7 minut, protože bychom soupeřkám vysokým rozdílem zasadili pěknou ránu.“
Tým je po 8. kolech na skvělém 2. místě tabulky!
* II. liga, ženy: Sokol Kobylisy II B – TJ Turnov 21:23 (9:13), utkání 7. kola, hráno 10. listopadu.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ

* 6. kolo základní části Lomnické hokejové ligy, hrané 9. listopadu: BHK Turnov A – HC Železný Brod 9:1 (2:0, 4:0, 3:1). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Mikule, Šimon, Zákoutský, Pitel – Horák, Sojka, Řezníček – Rössler, Sluka, Zahradník – Lamač M. Branky: 7. Sluka, 9. Horák, 20. Sluka, 24. Zahradník, 26. Řezníček, 29. Sojka, 40. Sojka, 42. Zahradník, 45. Horák – 43. Nosek M.
Zásahy brankářů 15:69 hovoří za vše. Místy jsme měli až drtivou převahu, jen v první třetině jsme nastřelili třikrát tyčku hostující brány. Místy utkání vypadalo jak jedna velká přesilová hra. Od debaklu hosty zachránil výborně chytající brankář Puš, který pochytal snad deset tutových gólů. Škoda, že v závěru utkání jsme jednou dovolili hostům skórovat.
* 7. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 10. listopadu: HC Hastrman-Vapos – HC Pěnčín/Daliměřice 5:1 (1:1, 1:0, 3:0). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kozderka A., Sluka, Kozderka M., Škréta Č. II – Lamač M., Odcházel, Taibr – Lamač L., Škréta J., Oplt – Škréta Č. Branky a nahrávky: 3. Taibr (Lamač M.) – 5. Pacík, 30. Mácha J., 46. Mácha D., 50. Mácha J., 54. Mácha D.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

JUDO

n201311212235_sport_147_013_judo* VELKÝCH ÚSPĚCHŮ DOSÁHLO V NĚKOLIKA MINULÝCH TÝDNECH TURNOVSKÉ JUDO
Historického úspěchu dosáhli naši muži, když skončili po posledním kole letošního ročníku I. ligy na skvělém 2. místě a postup do extraligy jim unikl pouze o dva pomocné body. Naše družstvo získalo stejný počet bodů i jednotlivých vítězství jako postupující SKP Judo Jičín. Na druhé místo nás tak odsunulo pouze horší skóre. I tak se ale jedná o nejlepší výsledek za celých 14 let naší účasti v této soutěži.
Družstvo nastupovalo ve složení: Sehnal Milan, Brynych Jan, Mareš Jakub, Louda David, Smutný Adam, Louda Radek, Feurich Marek, Chlup Ondřej, Baculák Pavel, Colan Dominik, Franěk Vladimír, Kříž Lumír a Žižka Lukáš.
Dalšího významného úspěchu dosáhlo také naše judistické mládí. Naši mladí závodníci dokázali teprve podruhé v historii klubu vyhrát putovní pohár za 1. místo v žákovské soutěži o Samurajskou Katanu.
V sobotu 2. listopadu byla tato soutěž završena 3. kolem a mladí turnovští judisté tuto soutěž, konanou pravidelně od roku 1996, tentokrát vyhráli s velkým náskokem. V soutěži se celkem představilo 467 dívek a chlapců z 15 oddílů a 6 krajů ČR. Turnovští bojovali pod vedením trenérů Kláry Volfové, Ivety Trpišovské, Aleše Bartoše, Jana Zárybnického, Davida Korečka a Jakuba Mareše.
Na tomto úspěchu mají svůj podíl všichni, kteří na tatami nastoupili. Nejvíce medailí z jednotlivých kol posbírali David Cerman, Adam Bartoš, Julie Zárybnická a Lucie Zárybnická z mláďat a Lukáš Jansa a Ondřej Fejkl z mladších žáků, kteří dosáhli na stupně vítězů ve všech třech kolech.
Samurajská katana je spolufinancována s přispěním MĚSTA TURNOVA prostřednictvím příspěvku ze Sportovního fondu.

* TURNOVSKÉ JUDO NA VÍTĚZNÉ VLNĚ! Jen chvíli po nedávném úspěchu turnovských mužů v první lize a žáků v turnaji O samurajskou katanu, zaznamenalo turnovské judo další historický úspěch. O víkendu 9. listopadu se o něj postarala na Mistrovství České republiky dorostenek Andrea Prokorátová.  Ve váze do 57 kg dokázala soustředěným výkonem vybojovat bronzovou medaili!!! Vítězství je o to cennější, že Andrea je věkem teprve starší žákyně. Mistrovství republiky v její věkové kategorii (starší žákyně) se koná teprve tuto sobotu a Andrea bude jistě patřit k turnovským želízkům v ohni, stejně jako Klára Volfová, druhá z posledních závodů Českého poháru, v kategorii mladších žákyň o týden později. Obě jmenované jsou žákyněmi ZŠ 28. října Turnov.
Jan Zárybnický, j.zarybnicky@mu.turnov.cz

* MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DOROSTENEK JABLONEC NAD NISOU. O druhém listopadovém víkendu se uskutečnilo Mistrovství České republiky dorostenek v judo. Turnovský oddíl reprezentovali Andrea Prokorátová a Petra Hájková. Andrea Prokorátová startovala váze do 57 kg a ač ještě věkem starší žákyně, vybojovala výbornou bronzovou medaili! Andrea podala soustředěný výkon, který byl korunován již zmíněnou bronzovou medailí. Druhou naší zástupkyní byla Petra Hájková, která startovala ve váze do 48 kg. Petra se bohužel nedokázala prosadit na medailové pozice.
Jakub Mareš

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 4. kola:
HC Všeň Pojizeří – SDH Troskovice 4:2 (0:1, 0:1, 4:0). Sestavy:
Všeň Pojizeří: Zuzaňák – J. Pařízek, Kutěj, Kučera, Šťastný – L. Lamač, Sluka, M. Lamač, Taibr, Patočka, Šulc
– Troskovice: Louma – Dlabola, Luděk Dubravský, Těhník, Srb – Stránský, Lukáš Dubravský, Semecký, Kozák, Novotný, Vavřinka, Ludvík Dubravský, T. Růžička, Zajíc
Střelci: L. Lamač – 2, M. Lamač, Kutěj / Zajíc, Dlabola.

HC Sokol Turnov – HC Modřišice 5:2 (0:1, 2:1, 3:0). Sestavy:
– Sokol: Procházka – Živora, Patka, Koťátko, J. Dobrý – Krouza, Schovánek, M. Konejl, Valeš, Folprecht, Šolc, Richtr
– Modřišice: Hataš – M. Vaníček, Karásek, Knížek, Krouza – R. Holán, Šálek, Hlůže, L. Holán, Roubíček, Šritr, J. Marek, Chmurčiak, T. Marek
Střelci: M. Konejl – 2, J. Dobrý, Richtr, Schovánek / Šálek, Hlůže

HC Performers Turnov – HC SDH Hnanice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1). Sestavy:
– Performers: Mlejnek – Sýkora, Černohouz, Hujer, Roubíček – Vaníček, Mazánek, Adam, Cidlinský, P. Janoušek, Jakub Lhoták
– Hnanice: Kašpar – J. Malý, Zubko, Bubák, Stantejský – D. Malý, L. Malý, Cvrček, P. Stuchlík ml., Buchar, Šourek
Střelci: Janoušek / L. Malý – 2, J. Malý, Stantejský

Tabulka
1. HC SDH Hnanice 23:15 9b.
2. HC Performers Turnov 25:10 9b.
3. HC Všeň Pojizeří 19:15 8b.
4. HC Sokol Turnov 12:21 5b
5. SDH Troskovice 17:20 4b.
6. HC Modřišice 7:22 1b.

VOLEJBAL

* VK Prasyl MLADÁ BOLESLAV – TJ Zikuda TURNOV 2:3, 3:0.
1. zápas 2:3 (17,-29,-25,19,-12). Sestava: Folprecht, Lukavec, Kovář, Konečný, Charousek, Marek (Libero– Vojta). Střídali: Uhlárik, Macháč, Novák. Trenér Šimůnek.
Utkání bylo od úvodu vyrovnané a domácí získali 1. set díky výbornému servisu, kterým dělali turnovským problémy po celé utkání. Po celý 2. set si udržovali mírný náskok hosté, ale rozhodovalo se až v napínavé koncovce, kdy byli šťastnější Turnováci. Třetí set byl jednoznačnou záležitostí domácích, kdy se dostali až do vedení 19:11, ale díky jejich polevení a zlepšené hře hostů se opět rozhodovalo v koncovce, kterou získal Turnov. Boleslav však zabrala a dotáhla utkání do 5. setu. V tom byli lepší hosté, kteří celkem jasně vyhráli poměrem 15:12.
2. zápas 3:0 (19,19,21). Sestava: Novák, Macháč, Kovář, Konečný, Charousek, Marek (Libero– Vojta). Střídali: Folprecht, Uhlárik, Melich. Trenér Šimůnek.
Ve druhém utkání se turnovským hráčům nedařilo vůbec nic a naopak domácí podali takřka bezchybný výkon, kdy dominovali ve všech herních činnostech a nedali hostům pražádnou šanci dostat se do zápasu. Jediným pozitivem tak byla skutečnost, že si svou druholigovou premiéru odbyl David Macháč, který si nevedl špatně.
V příštím kole přivítáme po týdenní pauze 30. listopadu na domácí palubovce aktuálně druhý tým tabulky VK Slovan Chabařovice, na který ztrácíme na třetí pozici pouze jeden bod.
V 10členné tabulce je turnovský tým na 3. místě.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.