ŘÍJNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Letošní říjnové akce mají jasného favorita: Ve středu 28. října, na státní svátek republiky, bude slavnostně otevřen zimní stadion ve sportovním areálu v Maškově zahradě. Stavba možná pro někoho kontroverzní, nicméně stojí a turnovští si ji zaplatili ze svého, tedy z rozpočtu města. Určitě tedy bude veřejnost zvědavá, jak bylo s jejími prostředky naloženo. Ale říjen, to není jen Maškovka. V polovině měsíce Turnov navštíví textař a producent Michal Horáček, v KD v Pěnčíně proběhne oslava punku, v Tatobitech vystoupí zpěvák Petr Kolář…

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, o. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314. Vybíráme z programu:
* Čtvrtek 1. října od 15.00 hodin: HLEDÁME RODIČE – MÍT DOMOV A RODINU. Téma: pěstounská péče.
* Úterý 6. října od 16.00 hodin: JAK SE UČIT S DĚTMI. Beseda s dětskou psycholožkou Mgr. Janou Leitnerovou.
* Středa 14. října od 9.00 hodin: TĚHOTENSTVÍ, PŘÍPRAVA K PORODU, LAKTAČNÍ PORADNA, RANÁ PÉČE – odborná poradna.
* Čtvrtek 15. října od 18.00 hodin: SETKÁNÍ CELIAKŮ.
* Pondělí až pátek 19. – 23. října: TRADIČNÍ PODZIMNÍ BAZÁREK A SBÍRKA.
* Sobota 24. října od 9.00: SETKÁNÍ RODIN DVOJČAT.

Program turnovského kina a výstav v říjnu najdete ZDE

Program na každý den:

Čtvrtek 1. října
* ZA TAJEMSTVÍM OBRAZU POBITÍ SASÍKŮ POD HRUBOU SKÁLOU.
Tajemství obrazu přiblíží ve své přednášce Mgr. Alžběta Kulíšková, pracovnice muzea Českého ráje v Turnově. Penzion Žižkova – Klub aktivní senior od 14.00 hodin.

Pátek 2. října
* BESÍDKA TEXTOVÉ DÍLNY SLÁVKA JANOUŠKA.
Skvělí muzikanti a především výborní textaři a milovníci češtiny zavítají opět po roce do Turnova, a to v rámci 23. živé textové dílny, jejímž patronem a hnacím motorem je písničkář Slávek Janoušek. Hostem textové dílny, která se koná v Turnově již podeváté, bude zpěvák a muzikant Petr Bende, který vystoupí trochu netradičně sám s kytarou. Jeho vystoupení budou předcházet koncerty kapel Ivo Cicvárek a Velký svět, Arnošt Frauenberg Trio a nastupující textařskou generaci bude reprezentovat Orchestrion kočky Pandy. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč.

Sobota 3. října
* TANEČNÍ KURZ PRO PARTNERSKÉ A MANŽELSKÉ PÁRY
. Pokračování oblíbených tanečních lekcí pro dospělé pod vedením tanečního mistra pana Mertlíka. KC Střelnice od 19.30 hodin. Cena kurzovného 1650 Kč, jednotlivá lekce 300 Kč.
* TATOBITY: VZPOMÍNKOVÉ ODPOLEDNE K 80. VÝROČÍ POSTAVENÍ NOVÉ ŠKOLNÍ BUDOVY. 1. září 1935 byla slavnostně otevřena nová budova základní školy. Při této příležitosti se uskuteční vzpomínkové setkání, začátek ve 13.00 hodin.

Pondělí 5. října
* POHÁDKA O KAČENCE A RARÁŠKOVI.
Pohádka o hubaté švadlence Kačence, Kubovi a poťouchlém. Hraje Divadlo Láry fáry. Městské divadlo od 8.30 a od 10.00 hodin. Představení pro školy a veřejnost. Vstupné dle místa sezení 40 Kč / 30 Kč / 20 Kč.

Pondělí 5. října
* OD KARIBIKU K MAYSKÝM PYRAMIDÁM
(Mexiko, Belize, Guatemala). Cestopisná přednáška, při které vás cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum provedou napříč středoamerickým poloostrovem Yucatán. Přednáškový sálek knihovny A. Marka, začátek v 18.00 hodin.

Pondělí 5. – neděle 11. října
* TÝDEN KNIHOVEN.
19. ročník celostátní propagační akce knihoven má pro tento rok hlavní motto: „Zažijte knihovnu jinak“. Opět je připraven program pro děti, rodiny a další věkové kategorie návštěvníků a uživatelů. Součástí akce je také 5. ročník Maratónu čtení – Velkého říjnového čtení. Toto čtení je zaměřeno na české i světové spisovatele, kteří mají v roce 2015 významné životní výročí.

Úterý 6. října
* TURNOVSKÝ GRANÁTEK ZAHAJUJE SVOU ČINNOST
. Literárně dramatický kroužek pro děti opět zahajuje svou činnost v novém školním roce (14.00 hodin, dětské oddělení knihovny). Určen je pro tvořivé děti od 6 do 15 let. Více informací a přihlášky k dispozici na www.knihovnicek.cz.
* VEČER NA SBOŘE: ČESKÝ RÁJ TO NA POHLED. Večer s mineralogem Doc. RNDr. Václavem Zieglerem, CSc. Uvedení nové knihy bude doplněno vzpomínkou na RNDr. Tomáše Řídkošila, mineraloga a ředitele geoparku Český ráj, který náhle opustil nejen své blízké i kamarády, ale i svou profesi. Hudební doprovod Monika Szantó a Martin Hybler. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 7. října
* U ZAVĚŠENÉ KNIHY NA CESTÁCH
. Moderátor oblíbeného televizního pořadu Petr Vizina si bude povídat se spisovatelem Jiřím Padevětem, autorem knihy Průvodce protektorátní Prahou, oceněné cenou Magnesia Litera. Literární večer. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup volný.

Sobota 10. října
* TANEČNÍ KURZ PRO PARTNERSKÉ A MANŽELSKÉ PÁRY
. Pokračování oblíbených tanečních lekcí pro dospělé, pod vedením tanečního mistra pana Mertlíka. KC Střelnice od 19.30 hodin. Cena kurzovného 1650 Kč, jednotlivá lekce 300 Kč.
* V 15.00 hodin začíná v Bohuslavi SLAVNOST VYSVĚCENÍ ZDEJŠÍ ZVONIČKY z roku 1908. Zvonička byla opravena z příspěvků občanů. Celebrovat bude jáhen Jan Hrubý. Zve obec Hrubá Skála.

Neděle 11. října
* VÝTVARNÁ DÍLNA PODZIMNÍ DÝŇOVÁ
. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi je věnována podzimní tematice, oblíbenému dýňovému tvoření. Dětské oddělení knihovny A. Marka, začátek v 10.00 hodin.
n201510091542_vakci_191_015_akcerijen* NETRADIČNÍ KNIHOVNA. Na tvůrčí dílnu navazuje ve 14.00 hodin slavnostní odhalení sochy sv. Jeronýma, od 14.30 hodin je připravena pohádka pro děti Večerníček je tu s námi – LS Na Židli), od 15.00 hodin hraje skupina Mackie Messer band. Akce se koná na závěr Týdne knihoven a u příležitosti 195. výročí založení knihovny.

Úterý 13. října
* OD KARIBIKU K MAYSKÝM PYRAMIDÁM
. Putování po Jižní Americe pro nás tentokrát připravil známý cestovatel Petr Chlum. Cestovatelský klub. KC Střelnice od 18.00 hodin. Vstupné 70 Kč.
* POHÁDKOVÝ PODVEČER Z POHÁDKY DO POHÁDKY. Oblíbený pořad pro rodiče s dětmi je opět ve znamení Večerníčka a jeho padesátých narozenin. Doplněno malou výtvarnou dílnou, kde si děti vytvoří postavičky z pohádek Večerníčka. Účinkuje LS Čmukaři. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 16.00 hodin.

Středa 14. října
* JAN CIMICKÝ
. Hostem první talk show Pohovka v nové sezoně bude lékař, prozaik, básník a překladatel Jan Cimický, moderovat ji bude Petr Vydra. Městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč. 

Čtvrtek 15. října
* OD KARIBIKU K MAYSKÝM PYRAMIDÁM
(Mexiko, Belize, Guatemala). Cestopisná přednáška. Penzion Žižkova od 14.00 hodin. Program bude ve stejnou hodinu zopakován ve středu 21. října v DD Pohoda a v pondělí 26. října v penzionu na Výšince.
* INTERNÍ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ, koncertním sál školy na náměstí Českého ráje od 17.00 hodin. Vstupné dobrovolné. 
n201510091542_vakci_192_015_akcerijen* MICHAL HORÁČEK – NA CESTĚ. Textař a producent Michal Horáček vyráží na turné „Na cestě“ a jednu ze zastávek udělá i na turnovské Střelnici. Na svém podzimním recitálu rekapituluje 32 let své textařské tvorby a koncert připomene především spolupráci Michala Horáčka s Petrem Hapkou. Písně Michala Horáčka budou interpretovat jeho hosté, kterými jsou František Segrado, Lenka Nová, Ondřej Ruml, Naďa Válová a další. Koncertní recitál „Na cestě“ doprovodí kapela v čele s Petrem Maláskem. KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné dle místa sezení 370 Kč / 340 Kč / 310 Kč.

Pátek 16. října
* MACKIE MESSER BAND
– zahájení hudební sezony v restauraci Divizna v ulici 5. května, začátek ve 20.00 hodin.
* METAL FOR HOPE. Spojení tvrdé muziky a charity není zrovna běžné, ale funguje překvapivě dobře. Turnovské hnutí Metal for hope připravilo ve spolupráci s KCT metalový benefiční koncert Light in the Darkness vol. 2, jehož výtěžek poputuje na podporu zdejšího Centra denních služeb Slunce všem. Koncert se bude konat v prostorách kulturní kavárny KUS. „Vstupné bude dobrovolné a všechny vybrané peníze půjdou na potřebné pomůcky a vybavení,“ uvádějí organizátoři. Těšit se můžete na tři kapely, podrobnosti pak najdete na facebookové stránce Metal for hope. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 17. října
n201510091542_vakci_193_015_akcerijen* KOULENÍ CHLEBA 2015.
Kulturně-společenské setkání na sjezdovce ve Struhách. Třetí ročník akce, začátek v 9.00 hodin. Soutěž o hodnotné ceny, setkání se sportovními hvězdami, připomenutí významu kvalitních potravin. Vstup volný. Pořádají Pekárna a cukrárna Mikula a Klub lyžařů Turnov.
* ZÁMEK SYCHROV: MÓDNÍ PŘEHLÍDKA. Tradiční módní přehlídka v zámecké galerii představí jak historickou módu od baroka po dvacáté století, tak i tvorbu současných návrhářů. Historická část ukáže nejen šaty ušité podle dobových střihů, ale i originály zejména z 20. století. Modelové a modelky navíc nebudou jen procházet po molu, ale sehrají menší žánrové scénky za doprovodu hudby. Přehlídky začnou ve 14.30 a v 17.00 hodin. Vstupné jednotné 200 Kč, děti do 12-ti let zdarma. Po celý den také bude v zámeckém parku probíhat akce: KNÍŽECÍ LOV NA ZÁMKU SYCHROV. V zámeckém parku budou mít děti možnost vyzkoušet si střelbu z luků na 3D makety zvířat a stát se tak na chvíli knížetem na lovu. Dospělí se mohou těšit na ukázku sportovní střelby, bojové střelby, střílet budou i kostýmovaní střelci z doby Karla IV. či indiáni a další.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.
* POSVÍCENSKOU ZÁBAVU pořádá v místní sokolovně TJ Sokol Přepeře. K tanci a poslechu hraje od 20.30 hodin skupina PROROCK; sokolovna bude otevřena od 19.00 hodin. Rezervace do 19.30 hodin je možná na tel. 608 619 129.

Neděle 18. října
* JAZZOVÝ PODVEČER
v pizzerii Maškovka. Hrát budou Marek Buble – sax, Ivan Hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin, rezervace na tel. 481 211 265.

Středa 21. října
n201510091542_vakci_194_015_akcerijen* DEN OTEVŘENÝCH  DVEŘÍ
v ZŠ v ulici 28. října v 10.00 a v 15.30 hodin. Prohlídka školy, setkání s učiteli budoucích prvních a šestých tříd. Seznamovací odpoledne pro rodiče budoucích prvňáčků proběhne 6. října od 15.30 hodin. Individuální návštěvu školy v jiném termínu si můžete dohodnout předem na tel. 481 311 640.         
* BOHEMIA BALET. Mladí tanečníci hostovali v Turnově s programem Carmina burana a svým nadšením i precizností provedení strhli všechny diváky. Soubor tvoří posluchači vyšších ročníků Taneční konzervatoře hlavního města Prahy a čerství absolventi této školy. Byť jde částečně o školní těleso, dočkalo se už několika celorepublikových ocenění a pravidelně vyjíždí na turné do zahraničí. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Čtvrtek 22. října
* VEČER NA SBOŘE: PŘÍBĚHY PAMÁTNÝCH STROMŮ
. Uvedení nového CD spisovatelky Marie Hruškové za účasti herečky Barbory Hrzánové; vyhlášení výsledků soutěže Rozkvetlý Turnov. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.
* ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU. I přesto, že už nám podzim pomalu klepe na dveře, travesti skupiny Screamers a Techtle Mechtle přivážejí nový zábavný pořad plný letních melodií a prázdninové nálady. Travesti show. Městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 270 Kč, na místě 290 Kč

Pátek 23. října
* DISKOTÉKA
. KC Střelnice od 22.00 hodin.

Sobota 24. října
* PEKLO S JEŽIBABOU
. Pohádka o tom, jak Kašpárek čertům utekl, ježibabu vypekl a kobylku si vysloužil. Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
n201510091543_vakci_195_015_akcerijen* ROCKOVÝ PODZIM V PĚNČÍNĚ: VISACÍ ZÁMEK, PLEXIS. Punková legenda VISACÍ ZÁMEK, která funguje již 33 let v nezměněné sestavě, společně s neméně známou skupinou PLEXIS, přijedou v rámci tour „KRISTOVA LÉTA“  proměnit Pěnčín v Punkové království. Nenechte si ujít výroční koncert, na kterém zažijete atmosféru, jakou jste doposud na žádném z koncertů Visacího zámku nezažili! BUDE TO OPRAVDU ZNÁMKA PUNKU! Neváhejte a získejte 10 % slevu ze vstupenky zakoupené na místě a k tomu PIVO ZDARMA. Stačí, když si najdete tuto událost na Facebooku (VISACÍ ZÁMEK – 33. VÝROČNÍ KONCERT, KD Pěnčín u Turnova), pozvete všechny své přátele a budete událost sdílet na svém profilu. KD Pěnčín, začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 25. října
* SONET
. Nedělní odpolední čaje se v budou v říjnu konat znovu pod taktovkou kapely Sonet, která má nezvykle široký repertoár a zatančí si na ni snad každý. KC Střelnice od 15.00 hodin. Vstupné 50 Kč.

Pondělí 26. října
* MŠE SVATÁ
začíná v kapli na návsi v Mašově v 18.00 hodin. Kaple je otevřena každou středu od 18.00 do 19.00 hodin.

Úterý 27. října
* KONCERT PODKRKONOŠSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU
. Premiéra nového programu tohoto renomovaného hudebního tělesa. Kulturní dům Tatobity od 19.00 hodin, předprodej vstupenek na obecním úřadě a v prodejně Peso v Turnově, Palackého ulici.
* PETROLEJOVÉ LAMPY. Divadlo Petra Bezruče přiváží dramatizaci románu, který je proslavený stejnojmenným filmem scénáristy a režiséra Juraje Herze z roku 1971. Abonentní divadelní představení (zbylé vstupenky na KCT). Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Středa 28. října
OSLAVY STÁTNÍHO SVÁTKU 28. ŘÍJNA.
* VZPOMÍNKOVÉ SETKÁNÍ, SKÁLOVA ULICE. Vzpomínkové setkání začne v 11.00 hodin u pomníku padlých ve Skálově ulici za účastni představitelů města.
* SLAVNOSTNÍ VEČER MĚSTA V MĚSTSKÉM DIVADLE. Večer spojený s udělováním ocenění města začíná v 19.00 hodin. Vystoupí školní smyčcový orchestr žáků ZUŠ Turnov, budou předána jednotlivá ocenění a v závěru večera se můžete těšit na jedinečného Jana Potměšila s divadelním představením Čtyři ženy Karla IV. Vstupenky je možné si zdarma rezervovat a vyzvedávat po 10. říjnu na recepci KC Střelnice v provozních hodinách.
Součástí oslav je Kampaň Vlajka pro Masaryka, kterou starosta města vyzývá občany k vyvěšení státních vlajek na všechny objekty nejen v Turnově. V sekretariátu starosty je připraveno k vyzvednutí 50 kusů státních vlajek.
n201509302117_vakci_189_015_maskovka* SPORTOVNÍ ČÁST – OTEVŘENÍ ZIMNÍHO STADIONU LUDVÍKA KOŠKA. Areál bude otevřen v 10.00 hodin, zájemci se budou mít možnost seznámit s novým areálem s průvodcem. Od 10.00 do 12.00 hodin si také můžete zabruslit. Na 13. hodinu je plánováno slavnostní otevření stadionu spojené s oficiálním přestřižením pásky, rekapitulací stavby i krátkými proslovy hostů. Hokejový zápas legend ČR veteráni proti HC Turnov 1931 můžete vidět od 13.45 hodin. V týmu legend přislíbili svoji účast mj. Ota Janecký, František Kaberle mladší, Vladimír Martinec či David Moravec a další. O přestávkách utkání vystoupí krasobruslaři BK Variace Liberec a hokejová přípravka HC Turnov. Od 16.00 hodin bude následovat autogramiáda. Od 18.30 do 21.00 hodin mohou návštěvníci opět nazout brusle a vychutnat si večerní veřejné bruslení.

Čtvrtek 29. a pátek 30. října
n201510131741_vakci_198_015_vsen* PODZIMNÍ PRÁZDNINY S DRAKY V AGRÁČKU VE VŠENI.
Vystřihování a malování draků, výroba draků z keramické hmoty, dračí návštěvy lesa a okolí. Po oba dny od 6.30 do 17.00 hodin. V pátek 30. října se od 14.00 hodin uskuteční  se koná VELKÁ AGRÁČKOVÁ DRAKIÁDA pro veřejnost. Odpoledne pro celou rodinu, výroba a pouštění draků, občerstvení. Cena pro účastníky na oba dny 500 Kč, jeden den 300 Kč. Kontaktní tel. 725 993 716 (Jindra Patocková), info@agracek.cz.

Pátek 30. října
* CESTOPISY ZÁPADEM USA KŘÍŽEM KRÁŽEM.
Dvanácti národními parky USA vás postupně provedou cestovatelé Edvard, Zdena a Veronika Miškejovi. Tentokrát se podíváte k Azurovému jezeru, do Thorovy studně a do Hory spícího koně. Velký sál sborového domu CASD Turnov, Nádražní ul. 1130. Začátek v 17.30 hodin.
* PETR KOLÁŘ. Koncert oblíbeného zpěváka. Kulturní dům v Tatobitech, začátek v 19.00 hodin. Cena vstupenky 370 Kč. Předprodej na OÚ Tatobity.
* BA NAOPANK. Psycho-punk-popový kvartet z Turnova vznikl v roce 2009 v reakci na předsmrtnou ztuhlost místní hudební scény. Hraje ve složení Kamil Pinta, Matěj Hajn, Jan Dékány, Ivo Hájek a Jan Holubec. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 31. října
* DÝŇOVÉ SLAVNOSTI.
Zve SDH Křečovice, začátek v místní „hasičárně“ v 15.00 hodin. S sebou si přineste pouze svou vlastní vydlabanou dýni. Těšit se můžete mj. na soutěž o nejlepší dýňovou masku.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.
* Členská schůze ČESKÉHO RYBÁŘSKÉHO SVAZU, místní organizace Turnov, se uskuteční od 8.30 hodin v Městském divadle v Turnově.

Čtvrtek 5. listopadu
* INTERNÍ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ
, koncertním sál školy na náměstí Českého ráje od 17.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.