FOTBALOVÝ PODZIM JE ZA NÁMI, JARO V NEDOHLEDNU ANEB JAK TO VIDÍ V KLUBECH?

0

První část fotbalových soutěží mistrovského ročníku 2013 – 2014 skončila. Radost mohou mít v Turnově, kde oba týmy dospělých i dorost atakují čela žebříčků svých kategorií. Ostatní naši zástupci mají přes zimu o čem přemýšlet. Divizi věnujeme příště samostatnou kapitolu, takže jako předkrm krátký přehled krajské kopané.

KRAJSKÝ PŘEBOR

FK Pěnčín-Turnov – 4. místo /13/7/3/3/24:12/24. Trenérský elév Josef Petřík je s hrou a umístěním svých svěřenců až na pár výjimek spokojen. Před spolehlivými gólmany Hykou a Malíkem podávala nejstabilnější výkony obrana, hrající po celý podzim takřka ve stejném složení. Nejvíc změn tak probíhalo v záložní a útočné řadě, kde se skoro pravidelně na různých postech střídalo dravé mládí (Bezemek, Randák ad.) s herní zkušeností (Zdražil, J. Škréta). „Venku nám to šlo obzvlášť dobře, rezervy v herním projevu a tedy i ve výsledcích jsou hlavně v domácím prostředí. Přes zimu proto musíme zapracovat především na ofenzivní činnosti, abychom herní kvalitu dokázali výrazněji vyjádřit také gólově,“ uvědomuje si Petřík.

FK Sedmihorky – 10. místo /13/3/5/5/14:17/14/. Především díky Petru Koubusovi tým málo inkasuje, ovšem ale také produkuje málo gólů. Jestliže Vavřichovi, který pod sedmero hor přišel na hostování z divizního Turnova, to tam v letní přípravě padalo jak na běžícím pásu, s pouhými dvěma mistrovskými góly zůstal daleko za očekáváním. „Samozřejmě jsme věřili v lepší podzimní umístění, ale taková je dnešní realita. Začátek nám vyšel a bod zlomu vidím v domácí prohře s nováčkem z Bozkova, kdy jsme neproměnili ani pokutový kop. Do jara chceme poněkud omladit kádr. Dorost vede krajskou tabulku, takže je kam sáhnout. Vyloučeny ovšem nejsou ani další změny v kádru,“ naznačil mnohé představitel klubu Petr Bajer.

SK Mírová p. Koz. – 14. místo /13/1/1/11/11:58/4/. Až na střelce Špínu téměř nulová branková podpora od spoluhráčů, úzký hráčský kádr a někdy až příliš krutou nováčkovskou daň museli platit tamní borci. Obzvlášť mrzelo divoké domácí utkání s Višňovou, kdy domácí vedli ještě v 84. minutě 4:2, aby gólem Melky v nastavení podlehli vedoucímu celku nakonec 4:5! O rekordní prohře 16:0 ve Mšeně pak informovala dokonce i slovenská média… „Když se k tomu přidá ještě herní nedisciplinovanost některých hráčů, nemůžeme ani být jinde než se právě nalézáme. V každém případě se s tím na jaře ještě pokusíme něco udělat,“ prohlásil trenér Zbyněk Kotrman, když jím nabídnutou rezignaci výbor SK prozatím nepřijal.

I.  B TŘÍDA

FC ATAX Jenišovice – 12. místo /13/3/2/8/23:37/11/. Po odchodu režiséra hry Leoše Bernarda do Mírové koučem Petrem Randákem avizovaná sezóna modlení neskončila pro ATAX zase až tak tragicky. Tým neztratil kontakt s mužstvy před ním, takže situace není až tak složitá, jako třeba v Rovensku. „V horní části tabulky jsou slušně nadupané mančafty, které jsou přes veškerou snahu prostě nad naše současné síly. A stejně jako v ostatních klubech, také my se potýkáme s akutním nedostatkem hráčů. Průběh jarní části bude tedy odvislý zejména od toho, jak se nám podaří doplnit a stabilizovat kádr. Některá stávající hostování či přestupy jsou jak se říká na vodě, takže krušná zima čeká hlavně naše funkcionáře,“ vyjádřil se jenišovický lodivod.
 
TJ Sokol Rovensko p. Tr. – 14. místo 13/1/1/11/15:56/4/. Po pádu až na samé dno tabulky nemůže být ve fotbalovém městečku pod Troskami o spokojenosti ani zmínka. „Na našem postavení se nepodepsala ani tak absence dlouhodobě zraněné opory brankáře Vrabce, jako spíš přístup některých hráčů. Podzim byl proto jako na houpačce. Když jsme se sešli v plné síle, hrál se dobrý fotbal. Bohužel to se stalo snad jen jednou,“ byl kritický hrající předseda Marek Náhlovský. Ten hodlá apelovat na lepší morálku hráčů a na jaře se soustředit především na klíčové zápasy, které budou rozhodovat o dalším bytí či nebytí modrobílých sokolů v krajských soutěžích.

Karel Vodrážka, sportovní redakce TvA, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 20)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.