KONFERENCE O DOBROVOLNICTVÍ

0

Dobrovolnické centrum ADRA Liberec uspořádalo konferenci ve spolupráci s organizací Hestia – Centrum pro dobrovolnictví a městem Turnov. Konference s názvem Dobrovolnictví na hraně se konala v pondělí 16. září v budově Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově, Skálově ulici.

Účastníci konference měli jedinečnou možnost dozvědět se zajímavé informace ohledně dobrovolnictví. První příspěvek se týkal dobrovolnictví ve věznicích. Na konferenci proběhly i dva workshopy. První workshop se věnoval „neviditelnému“ dobrovolnictví v komunitách a druhý firemnímu dobrovolnictví. Účastníci konference si předem mohli zvolit, jakého workshopu se zúčastní a poté v malých skupinkách pracovali pod vedením zkušených lektorek z Hestie.

V druhé části programu si účastníci konference poslechli příspěvek o dobrovolnictví generující příjem. Dále následovalo on-line dobrovolnictví a příspěvek na téma dobrovolnictví se počítá. Konferenci moderovala  Lucie Furstová.
Děkujeme za vstřícnost a za záštitu nad konferencí hejtmanovi Libereckého kraje Martinu Půtovi a starostovi města Turnova Tomáši Hockemu, a dále děkujeme Střední uměleckoprůmyslové škole Turnov za poskytnutí prostor.

Anna Klímová, Dobrovolnické centrum ADRA Liberec, anna.klimova@adra.cz, https://adra.cz/

Turnovská konference navazovala na předchozích osmnáct konferencí věnovaných dobrovolnictví, které se konaly v Kroměříži v letech 2001–2011, v Soběslavi v roce 2012 a 2013, v Jihlavě v roce 2014, v Plzni v roce 2015, v Kroměříži opět v letech 2016 a 2017 a v loňském roce v Liberci.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.