SPORTOVNÍ SERVIS TVA: HOKEJ A VOLEJBAL

0

Kromě utkání 9. a 10. kola volejbalové 1. ligy v přehledu nabízíme také utkání druhého kola Nejvyšší Pojizerské ligy (NPL), která se hrála o minulém víkendu. Pořadatele těší poměrně velký zájem diváků. Minulému kole jich přihlíželo 100, tomuto 96.

Výsledkový servis NPL, 2. kolo:

* HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice 3:10 (1:3; 0:3; 2:4), rozhodčí R. Kopecký, Adam, střelci 2 Egert, Kutěj – Mazánek,  L. Malý a Holeček 2, Bubák, Richter, Vágenknecht, Cvrček, vyloučení 1:2, diváků 25. Všeň: Zuzaňák – Z. Pařízek, Kutěj, Šťastný, J. Pařízek  – Patočka, Holas, Sluka, Egert, Šulc, Vinter, Dědeček, Lhoták. Hnanice: Volf – Bubák, Stantejský, Richter, Hájek – Holeček, Vágenknecht, L. Malý, Mazánek, Stuchlík, Buriánek, Cvrček, Šourek.

* HC Sokol Turnov – HC Performers Turnov 2:5 (0:2, 1:2, 1:1), rozhodčí Texl, Bernát, střelci Schwarzkopf, Housa – Roubíček, P. Janoušek, Cidlinský, Vaníček, Kopal, vyloučení 8:7, diváků 39. Sokol: Procházka – Schwarzkopf, Patka, Koucký, Herrmann  – Konejl, Šolc, Remsa, Fajta, Dobrý, Lauko, Kadlec, Dědeček, Housa. Performers: Mlejnek – Černohouz, Kopal, Kopecký, Roubíček – Mazánek, Vaníček, Sýkora, Adam, Kolomazník, Jan Lhoták ml., Jan Lhoták, P. Janoušek, Cidlinský.

* HC Modřišice – SDH Troskovice 15:2 (5:1; 5:0; 5:1), rozhodčí Texl, Novotný, střelci Pospíšil a Šmucr 4, Šálek,  M. Marek a V. Vaníček 2, Jiránek – T. Machačný 2, vyloučení 2:6, diváků 32. Modřišice: Hataš – Jiránek, Hladík, Knížek, Krouza, M. Vaníček, Šritr – Pospíšil, V. Vaníček, Šmucr, M. Marek, R. Holán, Šálek, Pelda, Marek T., Marek J., Chmurčiak. Troskovice: Horáček – Louda, Varečka, P. Procházka, Drahoňovský, Beran – Dobrý, Kubec, Vondrák, Bartoš, T. Machačný, J. Špína, J. Procházka, M. Procházka, L. Procházka.

6 – Lukáš Malý (HC SDH Hnanice)
4 – Pospíšil, Šmucr (HC Modřišice), Holeček, Mazánek (HC SDH Hnanice), Vaníček (HC Performers)

Kanadské bodování:
11 – Lukáš Malý (HC SDH Hnanice)
9 – Pospíšil (HC Modřišice)
8 – Vágenknecht  (HC SDH Hnanice)

Nejvíce trestaní hráči:
8 – Vaníček (HC Performers Turnov)
6 – Jan Lhoták ml., Roubíček (HC Performers), Drahoňovský (SDH Troskovice), Krouza (HC Modřišice), Herrmann (HC Sokol Turnov)

Nejslušnější týmem je zatím HC SDH Hnanice.
Příští kolo: pá 20. 11. Troskovice – Sokol Turnov (20:45), so 21. 11. Hnanice – Modřišice (19:45), ne 22. 11. Performers – Všeň (18:45)
Dle Radka Holána upravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

VOLEJBAL

Zápasy 9. a 10. kola 1. ligy:

* TJ Zikuda TURNOV – VK CHOCEŇ 3:2 (-24,23,16,-20,7). Sestava: Folprecht, Charousek, Zajíček, Konečný, Melich, Bäumelt, Chládek. Střídali: Nejedlý, Šén, Kovář, Koláčný. Trenér Šimůnek.
V rámci 9. kola zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté Chocně, se kterými se turnovští utkali v 1. kole Českého poháru a v zářijovém utkání zvítězili po boji 3:2. Domácí nastoupili opět v kombinované sestavě ovlivněné velkým množství zranění a nemocí. Kromě blokařů Čermáka, Vacíka a Peníšky chyběl také nemocný Vojta a nahrávač Novák. Novou tváří byl naopak blokař Zajíček, který tak pomohl vyřešit svízelnou situaci při absencích středových hráčů. Od úvodu utkání působili hosté kompaktnějším dojmem a vytvořili si tříbodový náskok, který si udržovali až do koncovky 1. setu. Problémy dělal domácím především hostující univerzál Indra, který byl jak na útoku, tak i na podání nejúdernějším hráčem hostů. Domácí bojovali, podařilo se jim vyrovnat na 24:24, ale v koncovce byli šťastnější Choceňští a zaslouženě zvítězili. Od druhého setu se výrazně zlepšila turnovská přihrávka a hned to bylo znát i na ukazateli skóre. Turnovští si vytvořili až čtyřbodový náskok, ale za stavu 18:16 postihla již tak zdecimovanou sestavu další rána v podobě zranění univerzála Konečného. Turnováky to však nezlomilo a dokázali sadu dotáhnout do vítězného konce. Třetí set byl jednoznačně v domácí režii, když se na servisu prosazoval Bäumelt a výborně útočil Charousek. Domácí chtěli ve čtvrté sadě utkání ukončit, ale hosté se nevzdávali a bojovali dál o každý bod. Na domácí hráče přišel útlum a hosté začali hrát výborně v poli, dokázali vrátit již zdánlivě ztracené míče a domácí nebyli schopni ztrátovat ani po dobrém příjmu. Na řadu tak přišel poprvé v letošním roce 5. set. Turnovští do něho vstoupili výborně a hned v úvodu si vypracovali náskok 4:1 a 8:2. Domácí výborně podávali a hosté si nebyli schopni kvalitně přihrát, což mělo za následek navyšování skóre. Choceňští se sice ještě snažili, ale Turnováci si již nenechali vítězství vzít a takřka po 2 hodinách zvítězili 3:2.

* TJ Zikuda TURNOV – TJ Slavia HRADEC KRÁLOVÉ 3:2 (23,22,-15,-20,8). Sestava: Folprecht, Charousek, Zajíček, Melich, Šén, Bäumelt, Chládek. Střídali: Nejedlý, Peníška, Kovář, Koláčný. Trenér Šimůnek.
Do sobotního utkání proti hradecké Slávii vstoupili domácí ve vítězné sestavě z pátku a od úvodu zápasu byli v mírném vedení. Hosté riskovali na servisu a hodně kazili, v průběhu setu však hru zlepšili a z domácího vedení 18:13 byl náhle stav 22:23. Turnovští však zpřesnili hru a díky dobrému podání a bloku se jim podařilo koncovku získat pro sebe. Druhý set měl obdobný průběh, domácí hned v úvodu odskočili o několik bodů a i přes snížení hostů v závěru získali i druhý set a vypadalo to na brzký konec utkání. Hostující trenér však provedl dvě změny v sestavě a hosté ožili. Do stavu 14:14 bylo skóre vyrovnané, poté však přišel nepochopitelný kolaps domácích jak na příjmu, tak v útoku a set byl ztracen. Hosty to nakoplo a ve zlepšené hře pokračovali i v sadě čtvrté. Domácí se také zlepšili a hned v úvodu šli do vedení 3:0. Po vyrovnané střední pasáži se do vedení 14:18 dostali hradečtí, domácí snížili na 16:18 a 20:21, víc však nestihli a byl tu další tiebreak. Do 5. sady vletěli turnovští skvěle jako v pátečním utkání a vytvořili si náskok 7:3 a 12:4, který si již pohlídali a získali tak další vítězství 3:2.
Tabulka po 10. kole je turnovský tým ve 12členné tabulce na 9. místě.

V příštím kole se soutěž překlopí do své druhé poloviny, a tak čeká turnovské dvojutkání s týmem MFF Praha. Turnovští přivítají soupeře na své palubovce v pátek 20. 11. 2015 od 19.30, aby následně druhý den odehráli odvetu na půdě svého pátečního soupeře.