PRO ŽLUTOU PONORKU ŠKOLNÍ ROK NEKONČÍ

0

Dvacítka dětí s vedoucími kroužků a rodiči se scházela odpoledne od úterý do soboty v předposledním červnovém týdnu ve Žluté ponorce v Husově ulici. Již počtvrté sem zavítal velký přívěs s krabicemi a bednami stavebnice Lego. „Bylo toho na 500 kilogramů! O tuto akci je poměrně velký zájem, velký set stavebnic putuje Evropou již několik let, tentokrát nám Lego přijelo z Bratislavy a v pondělí ho odesíláme k Náchodu,“ přibližuje vedoucí Střediska pro volný čas dětí a mládeže Tomáš Zakouřil (na titulní snímku uprostřed dětí).

Akce byla tentokrát – stejně jako řada dalších – věnována 750. výročí města. Děti vytvořily i známé stavby z města, kromě radnice a spořitelny ještě kašnu, kostel P. Marie a novou vodárnu v Ohrazenicích. „Samozřejmě se to musí brát s rezervou, ale myslím, že trochu podobné naše modely turnovským stavbám jsou. Je to náš další příspěvek k oslavám města,“ doplnil Zakouřil. Při sobotní dopolední vernisáži příchozí mohli vidět také budoucnost Turnova za 750 let v podobě mrakodrapů, byla tady ale i ZOO, prodejna Ikea, letiště, v ulicích potom kavárny, ale třeba i hasiči a policie. A vlaky na kolejích. Svět Lega uhranul již několikátou generaci, svoboda tvoření zaujala třeba i maminky, které původně přišly do Žluté ponorky své děti jen hlídat.
Turnovský Legoprojekt pořádají Žlutá ponorka ve spolupráci s Křesťanským společenstvím.

„Máme za sebou vcelku běžný školní rok, koronavirová omezení nás až tak nezasáhla, snížení počtu dětí ve skupinách se nám dařilo plnit, je pravda, že bylo v průběhu roku také hodně dětí nemocných. Od jara u nás funguje také adaptační centrum pro ukrajinské děti, které se zde učí česky, tak to bylo chvílemi náročné vše skloubit. Koncem školního roku pro nás ale činnost nekončí, v průběhu prázdnin pořádáme 15 táborů, šest pobytových, zbytek jsou tábory příměstské,“ přibližuje Tomáš Zakouřil nadcházející prázdninové týdny pracovníků střediska.
A k tomu všemu se zde také připravují na nový školní rok. V nejbližší době budou představeny všechny kroužky, včetně těch nových, a 2. září bude spuštěn on-line přihlašovací systém. Některé kroužky bývají „vyprodané“ během pár hodin.

Turnov z Lega…

Sobotní vernisáže se zúčastnili především sami malí tvůrci s rodiči

Poznáváte? Vlevo radnice, pak kašna a spořitelna, vpředu kostel P. Marie, vpravo vodárna v Ohrazenicích

Noční snímek je od Pavla Dvořáka

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.