HRAD VALDŠTEJN OTEVÍRÁ SVOJI KLASICISTNÍ BRÁNU NA VELKÝ PÁTEK

0

Prvním návštěvnickým dnem letošní sezony bude Velký pátek (30. března). Areál hradu bude otevřen i na Velikonoční pondělí. I v letošním roce budou na objektu probíhat větší stavební práce.

Půjde o obnovu terasy nad biliárním sálem a obnovu střech a krovů vstupních bran. Celkové náklady jsou vzešlé ze soutěže v částce 1.455.000 Kč. Na realizaci stavebních prací byl předběžně přiznán příspěvek do výše 700 tisíc Kč od ministerstva kultury z programu „Záchrana architektonického dědictví“. Zároveň bylo zažádáno o dotaci na Liberecký kraj v rámci programu „Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji“. Práce budou prováděny za návštěvnického provozu, proto je při prohlídce třeba dbát pokynů správy hradu. Za případná omezení se předem omlouváme.

Interiéry hradu byly obohaceny o nové předměty, třeba ve slavnostním sále najdete hrací hodiny z počátku devatenáctého století či nazdobený stůl (slavnostní tabuli). O zajímavé předměty byl doplněn i dámský salónek. Během podzimu a začátkem roku došlo k restaurování části mobiliáře.

Na letošní rok je připraven bohatý kulturní program včetně výstavy „Hrad Valdštejn za první republiky“. Od nové sezony bylo mírně navýšeno vstupné, které je ale i tak jedno z nejnižších v regionu (základní je 90 Kč). Zvýhodněno je rodinné vstupné. Zvýšena byla i cena na parkovišti pod hradem. Aktuální ceny najdete na www. hrad-valdstejn.cz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, E.Gruberova@info.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.