JARO! JARO! VOLÁME TĚ!

0

Tak máme za sebou podstatnou část zimního období, které letos bylo opravdu vytrvalé a bohaté nejen na sníh, ale i na nízké teploty. Mnozí z nás v posledních dnech s úlevou vzhlíželi k občasné slunečné obloze v naději, že konečně se blíží jarní počasí. Ano, je tomu tak a počasí by se už nemělo vrátit do chladu a mrazu minulých týdnů a měsíců, byť nás ještě několik mrazivých dnů se sněhem nejspíš čeká – opravdu už jen pár dnů: Věřte! Víte, že letos ležela v Turnově souvislá sněhová pokrývka nepřetržitě prakticky celé dva měsíce, což se za posledních 32 let pozorování našeho APC stalo teprve potřetí?!

Vypadá to, že březen již skutečně bude spíše lehce jarní s denními teplotami převážně nad nulou v rozmezí většinou +4 až +12 °C. Samozřejmě se ještě dočkáme i výkyvů. Zejména noční teploty budou především v první dekádě měsíce často klesat pod nulu. Vydatnější deště mohou přijít v poslední dekádě března, ale jen na rychle postupujících frontálních systémech, takže by neměly způsobit povodňové stavy. Zde bude ale rozhodujícím faktorem vítr ve vyšších polohách, který by spolu se srážkami mohl tuto celkem příznivou prognózu změnit.

Letošní zima byla výborná pro vegetaci. Dostatek sněhu umožnil tolik potřebnou zásobu vláhy a lépe se rostlinkám odpočívalo, takže příliš nehrozilo jejich vymrznutí. My se ale už všichni těšíme na jaro…

 

Já už takové malé jaro zažil. V Budapešti. V únoru jsem zde měl jedinečnou příležitost moderovat televizní pořad EZO.tv, na TV Barrandov. Jedná se o přímé přenosy, ve kterých přední odborníci na alternativní vědu odpovídají na dotazy diváků a ještě se musí koncentrovat na věštecko-terapeutický výklad. Byla to obrovská zkušenost, ve vysílání bych se měl znovu objevit v týdnu od 20. do 27. března.

 

Vlastík Plamínek Brůček, věštec a terapeut, APC Turnov

e-mail: plaminek@brucektarot.cz

Související články (celkem 34)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.