VĚŠTÍRNA VLASTÍKA BRŮČKA TENTOKRÁT NA TÉMA TURNOVA

0

Nejen lidé, ale i města, národy a kontinenty mají své osudy. Podívejme se, jaká „kniha života“ z pohledu numerologie se odkrývá Turnovu. Samotné město bylo založeno v roce 1250 a první větší písemná svědectví se objevují o něm kolem roku 1272. Co to z pohledu numerologie znamená? Sečteme-li datum vzniku města 1+2 +5, vznikne součet 8. Sečteme-li numerologicky název města (každé písmeno abecedy má své číslo), vznikne nám celkové číslo 2.

Co to znamená? Vznik Turnova v roce 1250 je pro město karmicky dost zátěžový fakt a znamenalo to pro něj časté materiální ztráty a zkoušky, kdy lidé v minulosti museli čelit častým ozbrojeným útokům a město procházelo několikrát zásadní obnovou. Osudové číslo dvě navíc dává městu větší citlivost a zranitelnost, což se může projevovat i v současnosti. Vibrace osudového čísla dvě z názvu města dává malou průraznost a často nebylo město vůdcem pro region nebo širší okolí, ale spíše bylo přehlíženo a podváděno zvenčí.

To neznamená, že by zde žili lidé s malou odhodlaností, nicméně i do budoucna se zdá, že Turnov nebude vůdčím městem širšího významu, ale spíše městem, kde by lidé měli vynaložit úsilí na jeho vnitřní krásu, čistotu a pohodlný život. Zde totiž číslo dvě dává občanům velký duchovní potenciál pro tyto aktivity. Velmi by se zde dařilo činnostem, spojeným s péčí o krásu fyzického těla a krásu duše se zaměřením na vzdělání, zejména v humanitních a sociálně pedagogických směrech. V Turnově i do dalších let by se měla podporovat a rozvíjet propagace krás a hodnot celého okolí a zvýšit turistický ruch.

Naopak problematicky a neustále s překážkami se zde budou realizovat projekty v oboru stavebnictví, těžby surovin a vše, co by nějak narušovalo celistvost krajiny a města samotného. Vyroste zde mnoho osobností, které se i v budoucnu dobře prosadí zejména v oblasti umění, přírodní a klasické medicíny, psychologie a podobných oborů. Naopak málo osobností z Turnova se do budoucna prosadí ve sféře reklamy a ekonomicko-manažerského směru a také politiky a veřejného života.

Z hlediska živelných pohrom a katastrof je město ohroženo jen průměrně a riziko je stejné jako u většiny jiných měst v republice. Z pohledu upřímnosti lidí je Turnov spíše konzervativnější a má to své podprahové historické důvody. Lidé se bojí více otevřít a riskovat, neboť je v podvědomí u nich vypěstována větší emoce strachu z případných podrazů a zklamaní. Proto se více zaměřují na rodinu a soukromí a i na větší hromadění hmotných jistot, než je tomu v jiných lokalitách naší republiky. Tento model chování je skutečně vytvářen psychickým otiskem života mnoha generací a již výše jmenovanými historickými těžkými zkouškami. Proto nelze souhlasit s někdy slýchanými názory, že Turnováci jsou výrazněji „rudí“ a ovlivnění minulým režimem. Ten byl samozřejmě pro obyvatele tvrdou školou, ale byl karmickou zkouškou pro celý národ, proto vliv této historické epochy na celkový obraz obyvatel Turnova je sice značný, ale je jen jedním z mnoha faktorů, utvářejících obraz každodenní reality našeho města.

Autor:
Vlastík Brůček
t. 603 544 715
e-mail: brucek.vlastimil@seznam.cz

Související články (celkem 34)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.