JUBILEJNÍ 10. ROČNÍK MEMORIÁLU LUDVÍKA DAŇKA

0

Turnovský atletický stadion bude v úterý 20. května hostit olympijské vítěze a mistry světa, kteří v Turnově zahájí svou olympijskou sezonu. Letošní desátý ročník mezinárodního atletického mítinku Memoriálu Ludvíka Daňka bude opět ve znamení hvězd, nejlepších světových diskařů a špičkových českých reprezentantů. Diskaři tak uctí památku Ludvíka Daňka, který právě na stadionu v Turnově v srpnu roku 1964 překonal poprvé světový rekord.

Pořadatel třetího největšího atletického mítinku v republice AC Syner Turnov pozval na jubilejní ročník Daňkova memoriálu loňského mistra světa v hodu diskem Estonce Gerda Kantera spolu se stříbrným mužem ze světového mistrovství v Osace Němcem Robertem Hartingem. Přijede i čtvrtý z Osaky, jinak dvojnásobný olympijský vítěz a suverén předchozích sezon Virgilius Alekna z Litvy. Turnovský diskařský sektor vyzkouší i pátý muž loňského mistrovství světa Gábor Maté z Maďarska. Na startovní listině nebudou chybět ani další diskaři z prestižní desítky ve světovém žebříčku Aleksander Tammert z Estonska a Zoltán Kövágó z Maďarska.

n200805161918_zap_233_08_memorialZ českých vynikajících atletů se v Turnově představí mistryně světa a kandidátka na pekingské zlato oštěpařka Barbora Špotáková, která zde zahájí svou olympijskou sezonu. Ve vrhu koulí a v disku opět nastoupí olympijský vítěz a světový rekordman v královské disciplíně v desetiboji Roman Šebrle. Běžecké disciplíny ozdobí mistr Evropy do 22 let na 200 m (čas 20,84 s) Visa Hongisto z Finska. Ve vrhu koulí se představí bývalí domácí atleti Petr Stehlík a Antonín Žalský.

Úterní sportovní dopoledne bude věnované turnovským dětem. Od 10 hodin jsou Střediskem pro volný čas pro žáky základních škol naplánované zábavné soutěžní hry se speciálním atletickým nářadím.

Ve 13 hodin bude připravena autogramiáda významných sportovců v čele s trojnásobným olympijským vítězem a fenomenálním oštěpařem Janem Železným, olympijskou vítězkou v hodu oštěpem Danou Zátopkovou, mistrem světa v hodu diskem Imrichem Bugárem a bývalou světovou tenistkou Helenou Sukovou.

Oficiální zahájení memoriálu se uskuteční ve 14.50 hodin. Hlavní soutěž v hodu diskem začíná v 15.30 hodin.

Rozpočet mítinku je 1,1 milionu korun, turnovská radnice přispívá částkou ve výši 300 tisíc, většinu nákladů tvoří startovné předním evropským atletů. Vstup na stadion je pro veřejnost zdarma, mítink je známý svojí skvělou diváckou kulisou, kdy v hledišti výkony atletů podporuje vždy víc než dva tisíce diváků.

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.