DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ, DÍL V.

0

Přinášíme další díl seriálu o uzavírkách a objížďkách v Turnově, které souvisejí s projektem rekonstrukce kanalizace Čistá Jizera. Tentokrát pouze stručně. Není mnoho novinek. Nicméně: Pozor dávejte ve Skálově ulici – někteří řidiči tu porušují provoz v jednosměrce (dobrou výmluvou jsou stojící bagry u obvodního policejního oddělení), v ulicích Markově a 28. října budou probíhat za provozu opravy výtluků po zimě. Obě ulice se stanou hlavními objízdnými trasami po uzavření ulice 5. května.

AKTUÁLNÍ DOPRAVNÍ OMEZENÍ

* ULICE ANTONÍNA DVOŘÁKA. Ulice je stále neprůjezdná, práce se pomalu přesouvají od Raka nahoru ke gymnáziu.

* ŽIŽKOVA A HUSOVA ULICE. Obě ulice zůstávají pro průjezd uzavřeny, otevřena je pouze spojka ze Skálovy ulice do ulice Koněvovy. Je zde čilý stavební ruch, dávejte při průjezdu pozor. Postupně je odtěžována svrchní část vozovky kvůli položení nového asfaltového povrchu. Předběžný termín zprovoznění obou ulic je do konce května.

 

* ALEJ LEGIÍ. Zde je pokládána nová kanalizace v zeleném pásu mezi vozovkou a zahradami rodinných domů. Průjezd ulicí je umožněn v jednom pruhu.

 

* DOLÁNKY. Práce probíhají u lávky přes Jizeru, kde vzniká nová čerpací stanice odpadních vod.

 

* BUKOVINA U DOLÁNEK. Byly zahájeny práce na stoce od krajské komunikace v místní uličce kolem hasičárny směrem do horní části obce.

 

* PALACKÉHO ULICE. Pracuje se u házenkářského hřiště, občas je omezen průjezd v části Palackého ulice, do které zasahuje stavba.

 

* NUDVOJOVICE. Postupně se stavební ruch přesunuje nahoru ke kostelíku sv. Jana Křtitele.

 

* U TŘÍ SVATÝCH. Kanalizace v ulici byla dokončena, nyní probíhají stavební práce v ulici Jahodové. Průjezd ulicí od benzinové pumpy k sídlišti je možný po provizorním povrchu. Definitivní asfaltové povrchy budou dokončeny pravděpodobně v průběhu dubna.

 

* SKÁLOVA ULICE. Po loňské rekonstrukci ulice je nyní průjezd bez omezení. Probíhá dosadba zeleně. Pozor! Někteří řidiči si stěžují, že v horní části jim stavební technika brání průjezdu do Koněvovy ulice, a tak jedou kolem muzea na náměstí, či se v jednosměrné ulici pohybují v rozporu s pravidly silničního provozu. Když budete mít štěstí, zastaví vás u obchodního domu Prior strážník a jen vám domluví. V opačném případě zaplatíte pokutu!

 

* ULICE NA STEBNI. Práce v této ulici by měly být v případě zlepšení počasí dokončeny v květnu 2010. V průběhu dubna se stavební firma přesune souběžně i do Valdštejnské a Hruboskalské ulice.

 

ČEKÁ NÁS

 

* ZBOROVSKÁ ULICE. Práce budou zahájeny v nejbližší době v horní části od Zelené cesty směrem ke školce a dále k vodojemům na Károvsku.

 

* VEJRICHOVA A TÁZLEROVA ULICE. Stavební práce byly zahájeny v prostoru lávky pro pěší na konci Tázlerovy ulice u parkoviště.

 

* JIRÁSKOVA ULICE. Stavební práce budou zahájeny začátkem května 2010.

 

* ULICE NA KAMENCI. Stavební práce v první fázi probíhají v zahrádkách pod silnicí. Nejdříve v květnu se stavba dostane k hlavní silnici.

 

* ULICE 5. KVĚTNA. Ta bude od Havlíčkova náměstí až nahoru na Hruštici postupně uzavřena v několika etapách. Ve směru od Havlíčkova náměstí směrem k nemocnici jsou připraveny tři postupné varianty objízdných tras. První etapa prací bude probíhat od 14. do 31. května, pro dopravu bude uzavřena část z Havlíčkova náměstí po křižovatku s ulicí Kinského a Husovou.

 

* MARKOVA ULICE A ULICE 28. ŘÍJNA. V souvislosti s připravovanou uzavírkou ulice 5. května budou provedeny v nejbližších dnech opravy výtluků po zimě ve vozovce v těchto dvou ulicích. Vše bude probíhat za provozu.

 

* KONĚVOVA ULICE. Zahájení prací je naplánováno předběžně na začátek června 2010.

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.