RTW ARÉNU POKŘTILA PŘED PŮLDRUHÝM TISÍCEM DIVÁKŮ SPARTA PRAHA (VIDEO)

0

Nesmazatelným písmem zůstane navždy zapsána sobota 4. srpna jako zásadní mezník historie nedávno vzniklého FK Přepeře, který si z „pralesa“ proklestil po pěti letech cestu až do divize. Z mírovského béčka je divizní přepeřské áčko, a to si po azylu v Semilech a Turnově otevřelo vlastní svatostánek! Jak už to bývá, poměrů znalé asi nepřekvapí, že stadion ponese název hlavního sponzora – RTW Aréna.

Společná fotografie aktérů úvodního zápasu Přepeř B a C s Pěnčínem

…a historický první výkop na novém stadionu!

Na posledních úpravách stadionu se šturmovalo celý týden, do čehož byli zapojeni snad všichni hráči a činovníci klubu včetně rodinných příslušníků! Sobotní program a arénu novodobých gladiátorů navštívilo hodně přes tisícovku lidí a bylo věru nač se dívat. Diviznímu nováčkovi vzdal hold unikátním způsobem také jediný Čech zapsaný v Guinnessově knize rekordů – Jan Skorkovský.

Zbrusu nový plac nejprve od 13.00 hodin hostil „sousedské“ derby, v němž proti kombinovanému domácímu celku složeného z hráčů B + C mužstva nastoupil pěnčínský Sokol. Ten už měl sice v nohách dopolední vítězný duel s Doubravou, ale hra byla vyrovnaná. Rozdílovým hráčem mače se tak stal místopředseda FK Přepeře Vladislav Bým, který se do sítě Pěnčína, ač to není Jim Beam, trefil hned dvakrát, takže výsledek 4:2 ve prospěch černožlutých barev hovoří za všechny komentáře.

První branku vsítil za Přepeře Vladislav Bým

Poté se divákům představil místní fotbalový potěr a pak už se jen čekalo, až na hrací plochu dorazí člen AMFORY a světový rekordman Jan Skorkovský s míčem, který nabral na nohu na fotbalovém hřišti v Sekerkových Loučkách a bez jediného dotyku se zemí jej přenesl právě až do Přepeř! Symbolika této doprovodné akce je zřejmá, neboť přepeřský fotbalový zázrak se zrodil právě na hřišti SK Mírová p. Koz. K unikátnímu výkonu 66letého žongléra, který proběhl za plného provozu a v neskutečném vedru se na stránkách TvA ještě podrobněji vrátíme…

Společný snímek hráčů Sparty s domácím divizním celkem

…rozcvička před zápasem

…u obou týmů

Ve zlatém hřebu programu se domácí tým koučovaný oběma Petříky postavil bájné Spartě. Ta měla v bráně Boboka, před nímž se okolo ikon českého fotbalu jako jsou Jan Koller, Tomáš Řepka, Jiří Novotný či Petr Papoušek s Václavem Kolouškem pohybovali Luděk Stracený, Milan Fukal, Jan Flachbart, Václav Budka a další rudí ďáblové. V dresu Sparty nastoupil též hráč přepeřského kádru Martin Abraham, který si v poločase vyměnil klubovou příslušnost s Michalem Kupkou. „Tak teď už můžu v klidu skončit svou fotbalovou kariéru. Hrál jsem stopera s Tomášem Řepkou a vyhrál hlavičkový souboj s Janem Kollerem,“ byl v sedmém nebi prezident FKP, ještě než se coby „sparťan“ mohl radovat z výhry 7:4. O výsledek však tentokrát vůbec nešlo a nikdo jej neřešil.

Dvě a půl hodiny dribloval s míčem mezi Mírovou a Přepeřemi Jan Skorkovský

Žhavá letní noc se zábavou, při níž českolipská skupina Hurwajs poprvé představila oficiální hymnu FK Přepeře, uzavřela opravdu vydařený prázdninový den. „Bylo to moc hezké, ale teď už se musíme soustředit na sportovní stránku našeho fungování. Coby nováčka nás čeká v neděli derby s Turnovem, o týden později pak souboj s Velkými Hamry a do toho se musíme připravit i na další kolo poháru s Chrudimí. Rozjezd pro nás tedy bude hodně náročný,“ nezapřel v sobě profitrenéra ani ve slavnostních okamžicích starší z obou Josefů Petříků.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Tomáš Řepka s Martinem Abrahámem

Nejvíc z týmu Sparty byl u míče Honza Koller

Jeden a půl tisíce lidí přišlo na otevření stadionu v Přepeřích

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.