DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XIV.)

0

Letošní léto je v Turnově plně ve znamení uzavírek a objížděk. Důvodem je rekonstrukce kanalizací v rámci projektu Čistá Jizera. Čtenáře informujeme o změnách pravidelně, situace se totiž neustále mění. Až do podzimu platí omezení v centru města v ulici 5. května, pokud nebydlíte na Bukovině nad Dolánkami, raději do této městské části nejezděte, také se vyhněte oblasti u Shořalého mlýna, kde je vozidlům znemožněn průjezd z důvodu stavebních prací. Kromě centra je nyní asi největší dopravní omezení na Kamenci, kde se na hlavní mezinárodní silnici I/35 směrem na Jičín a Hradec Králové jezdí za pomoci semaforů pouze v jednom jízdním pruhu

AKTUÁLNÍ OMEZENÍ V TURNOVSKÉ DOPRAVĚ VE DRUHÉ POLOVINĚ LÉTA 2010

CENTRUM MĚSTA A ULICE 5. KVĚTNA. Uzavřena je část od Havlíčkova náměstí po křižovatku u nemocnice, objízdná trasa vede oběma směry ulicí 28. října. Navíc můžete využít jednosměrky – Skálovu ulici a Dvořákovu, resp. Markovu ulici (pouze osobní vozidla do 3,5 tuny).
Změny v autobusové dopravě:

* Městská linka „Ohrazenice – Plus – nemocnice – Ohrazenice“ je nově převedena do Skálovy ulice! Zde za vstupem do parku vznikla náhradní zastávka (současně přestala být obsluhována zastávka v Husově ulici).
* Po dohodě s Panochovou nemocnicí, která umožnila otáčení autobusů ve svém areálu, bylo možné všech 25 dalších spojů městské dopravy ponechat na zastávce u nemocnice, kde je konečná nástupní a výstupní stanice městských linek.

* Autobusy na linkách ve směru z města (směr Klokočí, Semily, Lomnice nad Popelkou) nezastavují u nemocnice! Náhradní zastávka byla pro ně zřízena na Havlíčkově náměstí u pojišťovny (další zastávka je až na Hruštici). V opačném směru „do města“ nebudou autobusy obsluhovat zastávku U Borovičků. Náhradní zastávka je u nemocnice a Mariánského hřbitova.

 

HUSOVA ULICE. V části od křižovatky s ulicí 5. května až po křižovatku s Rokycanovou ulicí probíhá poslední etapa rekonstrukce kanalizace. Objížďka vede ulicemi ve vilové čtvrti. Termín dokončení zatím není přesně stanoven.

 

V DOLÁNKÁCH jsou práce na kanalizaci hotové včetně přípojek, v celé oblasti byl již položen i nový asfaltový povrch. V současné době se zde pracuje pouze v „Trhovce”, která spojuje Dolánky s Bukovinou. Do konce srpna zde bude položen nový asfaltový povrch. Následně se stavební práce (asi od začátku září) přesunou na hlavní příjezdovou komunikaci v Kobylce a Trhovka bude sloužit jako objízdná trasa pro obsluhu oblasti Bukovina.

 

V NUDVOJOVICÍCH  jsou veškeré kanalizační řady dokončeny včetně veřejných částí kanalizačních přípojek. Nyní zde proběhla i pokládka finálních asfaltových povrchů komunikací. Ještě zde probíhají práce na zprovoznění čerpací stanice, to vše ale bez vlivu na dopravu.

 

Na KOŇSKÉM TRHU se pracuje v komunikaci u Shořalého mlýna. Průjezd k okružní křižovatce u bývalého „pionýrku“ není možný.

 

Dále se pracuje v TŘEŠŇOVÉ a LUČNÍ ULICI a na KAMENCI. V současné době je na Kamenci částečně omezen provoz na silnici I/35 (snížená rychlost a řízení dopravy semafory pouze v jednom pruhu). Termín dokončení prací není zatím přesně stanoven, důvodem jsou nepředpokládané komplikace při výstavbě.

 

V centru města počítejte s dopravními omezeními v ulici HRUBOSKALSKÉ, VALDŠTEJNSKÉ a NA STEBNI, v TÁZLEROVĚ a VEJRICHOVĚ ULICI, v ulicích ZBOROVSKÉ, JIRÁSKOVĚ a KONĚVOVĚ.

V první části ulice Na Stebni (od křižovatky s ulicí Antonína Dvořáka po křižovatku s Valdštejnskou ulicí) bude na konci srpna probíhat pokládka nového asfaltového povrchu. Vjezd do zadní části bude umožněn na omezenou dobu pouze přes Vrchhůru.

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.