DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XXVII., POSLEDNÍ): DEN „D“ PRO TURNOVSKOU DOPRAVU

0

Náš nepravidelný seriál, který sloužil především místním řidičům, aby pokud možno s předstihem věděli, kde na ně v souvislosti s rekonstrukcí kanalizačních řadů v rámci projektu Čistá Jizera čeká nějaká nová uzavírka či objížďka, tímto dílem končí. Když si projdete jednotlivé části tohoto seriálu, zjistíte, kolika změnami v průběhu posledních zhruba dvou let zdejší doprava prošla. O adrenalinu těch, kteří jsou každodenně nuceni za volantem vyrazit do turnovských ulic, nemluvě. Vše ale jednou končí. Od rána pátku 21. října bude obnoven provoz v ulici 5. května v celé délce od Havlíčkova náměstí až po nový kruhový objezd na Hruštici!

n201110121839_zap_286_2011_tuV souvislosti s uvedením ulice 5. května do provozu začnou opět fungovat zastávky autobusové dopravy ve směru Klokočí, Koberovy, Semily a Lomnice u nemocnice. V opačném směru bude funkční zastávka na Hruštici a v ulici 5. května u Borovičků.
Zprovozněním páteřní komunikace, kterou dychtivě všichni řidiči vyhlížejí (včetně majitelů spedičních firem, protože, jak jste si jistě všimli, těžkotonážní kamiony se v době rekonstrukce ulice 5. května městu částečně vyhýbaly), ale stavební práce ve městě ještě nekončí. V jednotlivých ulicích, kterými stavba v rámci akce Čistá Jizera prošla, se bude ještě upravovat, opravovat a podobně. Město v centru čeká ještě zásadní řešení minimálně tří komunikací.

n201110121839_zap_287_2011_tuV Markově ulici dojde k výkupu domu čp. 7, aby mohl být upraven prostor křižovatky této ulice s Mariánským náměstím (ani zobousměrnění této ulice ještě nebylo definitivně odloženo). Dalším místem je Havlíčkovo náměstí, jehož plocha byla pouze provizorně opravena a čeká se na rozhodnutí, co se tu bude dít dál (třeba podzemní parkoviště…). Co je na spadnutí, je rekonstrukce ulice 28. října, která dlouhou dobu byla hlavní tranzitní trasou městem a nyní vypadá jako tankodrom. Zde město bohužel nemůže čekat na nějakou dotaci, dvacetimilionovou investici bude muset realizovat samo.

n201110121839_zap_288_2011_tuK dispozici je již projekt rekonstrukce této ulice. Ani zde neprošel návrh na cyklopruh pro cyklisty, město tak definitivně na cyklostezky rezignovalo ve všech svých částech! Ulice 28. října bude i nadále obousměrná s odstavnými pruhy pro osobní automobily a se zelení, největší změnou projde prostor u nemocnice. Před domovem důchodců vzniknou odstavná stání pro návštěvy seniorů, bude rozšířena plocha autobusové zastávky a zrušen chodník, který vede od nemocnice po pravé straně na Károvsko. Rekonstrukce sítí v této ulici by mohla začít na podzim příštího roku, nového povrchu bychom se mohli dočkat do konce roku 2013, je ale dost možné, že finální práce budou realizovány až v roce 2014.

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.