DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XV.)

0

První poprázdninovou část „deníčku“ turnovských řidičů, tedy souhrnu informací o tom, kde právě probíhají stavební práce na rekonstrukci nebo výstavbě kanalizace v rámci projektu Čistá Jizera a tudíž je dobré se jim vyhnout, zahajujeme aktualizací současného stavu. Až do jara příštího roku platí objízdná trasa ulicí 28. října, která nahrazuje uzavřenou část ulice 5. května. Ta je nyní uzavřena od Havlíčkova náměstí po křižovatku U Borovičků (křížení ulic 5. května, Husovy a Kinského). Neprůjezdná je i navazující část Husovy ulice. Tento stav potrvá do konce října 2010, poté bude dokončena část Husovy ulice a práce v ulici 5. května se přesunou nad křižovatku směrem k nemocnici.

Protože Liberecký kraj se opozdil s výběrovým řízením na rekonstrukci ulice 5. května a není jisté, jestli se do zimy stihne položit nový asfaltový povrch v této ulici od Havlíčkova náměstí po křižovatku U Borovičků, je projednána krizová varianta. Ta spočívá v realizaci provizorního povrchu v této části ulice včetně křižovatky tak, aby tu přes zimu mohl být povolen provoz. Vícenáklady jsou ve výši zhruba jednoho milionu korun, které by hradilo město z rezervy na akci Čistá Jizera.

Režim hromadné autobusové dopravy v centru města zůstává beze změny:

* Městská linka „Ohrazenice – Plus – nemocnice – Ohrazenice“ je převedena do Skálovy ulice! Zde za vstupem do parku vznikla náhradní zastávka.
* Po dohodě s Panochovou nemocnicí, která umožnila otáčení autobusů ve svém areálu, bylo možné všech 25 dalších spojů městské dopravy ponechat na zastávce u nemocnice, kde je konečná nástupní a výstupní stanice městských linek.

* Autobusy na linkách ve směru z města (směr Klokočí, Semily, Lomnice nad Popelkou) nezastavují u nemocnice! Náhradní zastávka byla pro ně zřízena na Havlíčkově náměstí u pojišťovny (další zastávka je až na Hruštici). V opačném směru „do města“ nebudou autobusy obsluhovat zastávku U Borovičků. Náhradní zastávka je u nemocnice a Mariánského hřbitova.

 

DALŠÍ OMEZENÍ V TURNOVSKÉ DOPRAVĚ

 

* Práce na rekonstrukci kanalizace probíhají v části HUSOVY ULICE od křižovatky s ulicí 5. května až po křižovatku s Rokycanovou ulicí. Termín dokončení je plánován na říjen 2010, kdy bude kompletně v ulicích Husově a Žižkově položen finální asfaltový povrch.

 

* V DOLÁNKÁCH jsou práce na kanalizaci hotové včetně přípojek. V „Trhovce”, která spojuje Dolánky s Bukovinou, byl vybudován nový odvodňovací žlab a obrubníky, které zajistí odvod dešťových vod z této komunikace do dešťové kanalizace. V současné době slouží Trhovka jako objízdná trasa pro Bukovinu a část Kobylky, protože na Kobylce se pracuje v hlavní krajské komunikaci, kde probíhá výstavba kanalizační stoky. Tento stav potrvá téměř až do konce září 2010. V tomto období nezajíždí na Kobylku a Bukovinu autobus! Ten má nyní zastávku pouze u odbočky na Kobylku (u silnice I/10). Práce v celé této okrajové části města budou dokončeny v říjnu 2010, kdy budou na komunikacích položeny nové povrchy.

 

* Hotovo je také v NUDVOJOVICÍCH, kde jsou již položeny nové asfaltové povrchy. V polovině září bude také zprovozněna nová čerpací stanice odpadních vod a do konce září proběhnou její komplexní zkoušky. Od začátku října se obyvatelé Nudvojovic budou moci připojovat na novou kanalizaci. Do konce září bude dokončen také nový chodník z Přepeřské ulice do této okrajové části města.

 

* Vjet autem nelze do TÁZLEROVY a VEJRICHOVY ULICE, kde probíhá komplexní rekonstrukce povrchů. Obě ulice budou dokončeny na konci října 2010. Stavební práce na KOŇSKÉM TRHU v současné době omezí dopravu v zadní části na dva týdny – probíhají zde práce na realizaci propojovací stoky u Shořalého mlýna mezi novými objekty na kanalizaci. Pracuje se také na Kamenci v LUČNÍ ULICI.

 

* V centru města počítejte s dopravními omezeními také v ulicích HRUBOSKALSKÉ, VALDŠTEJNSKÉ, NA STEBNI, JIRÁSKOVĚ (obnova dlážděného povrchu), KONĚVOVĚ a ve ZBOROVSKÉ za mateřskou školkou směrem na Károvsko.

 

* Zastupitelé města na svém srpnovém zasedání rozhodli o celkové rekonstrukci ZBOROVSKÉ ULICE. V jejím celém úseku bude realizována rekonstrukce kanalizace a v celém úseku od Karla IV. přes Zelenou cestu a Hruštici až na Károvsko k silnici na Malou Skálu bude kompletně zrekonstruována komunikace včetně podkladů a položen nový asfaltový povrch, bude zde nové osvětlení a v části také chodníky. Tyto práce budou probíhat průběžně v návaznosti na rekonstrukci kanalizace až do jara příštího roku. Zastupitelé tak rozhodli pod dojmem úspěšného výběrového řízení, kterého se zúčastnilo 16 firem! Vítězná firma K+N Pardubice nabídla cenu 12,6 mil. Kč, což bylo méně, než se očekávalo, proto může být ulice opravena v celé délce (původně to měly být dvě etapy). Náklady bude hradit město ze 40milionové rezervy, kterou má na projekt Čistá Jizera vytvořenou.

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.