DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XXIII.)

0

Jaro je tu a i když počasí možná ještě trochu zazlobí, zima je pryč. Práce na rekonstrukci a výstavbě kanalizací v rámci projektu Čistá Jizera se nezastavily prakticky celou zimu. Největších stavebních aktivit jsme byli svědky zejména v ulici 5. května a v oblasti bývalých kasáren, kde se pracuje především v postranních uličkách, kde to nemá přímý vliv na průchozí dopravu. S nastupujícím jarem si budeme muset zase zvyknout na poměrně větší rozsah prací na rekonstrukci a výstavbě kanalizací v rámci projektu Čistá Jizera.

Turnované si již zvykli na poměrně složitou objížďku, která platí v ulici 5. května mezi křižovatkou ulic 5. května a 28. října (odbočka k nemocnici) a Hrušticí. Ve směru ven z města směrem na Semily jedete ulicí 28. října a kolem nemocnice, ve směru od Semil do Turnova se jezdí z Hruštice na Károvsko a následně jednosměrně do Aleje legií, Žižkovy a Husovy ulice a dále křižovatkou „U Borovičků“ do ulice 5. května.

Práce v ulici 5. května na Hruštici jsou pomalu dokončovány, co bude dál? Následovat bude rekonstrukce této ulice, která proběhne pod patronací Libereckého kraje. Součástí bude také výstavba kruhové křižovatky na místě křížení ulic 5. května, Kinského a Husovy, druhá kruhová křižovatka vznikne na Hruštici. Zatím není jasné, kdy se na této části rekonstrukce ulice začne pracovat. Vítěz výběrového řízení vypsaného krajským úřadem, firma Vodohospodářské stavby Teplice, a. s., chce začít zhruba v polovině dubna s tím, že budou zahájeny najednou dvě etapy – od Havlíčkova náměstí ke křižovatce u Borovičků a od Borovičků k nemocnici. Podle investičního technika VHS Turnov Dalibora Zmeka, se současně uvažuje, že práce začnou i na novém kruhovém objezdu na Hruštici. „Vzhledem k tomu, že dnes se například v úseku od Havlíčkova náměstí po křižovatku u Borovičků jezdí, bude třeba přijmout opět režim uzavírek a objížděk, který platil vloni na podzim, a dopravu přesměrovat do hodně poničené ulice 28. října. Věc je intenzivně projednávána s dopravním silničním úřadem a orgány policie,“ uvedl Zmeko.

AKTUÁLNĚ SE TAKÉ PRACUJE
* Ulice 5. května, Zborovská, Jeronýmova, Rokycanova, Františka Kavana, Karla Vika a Na Stebni, Lidická, Vrchovina (úsek od ulice Na Stebni směrem na Vrchhůru).

 * Pozor dejte zejména ve Zborovské ulici, kde se pracuje na další etapě výstavby kanalizace – od křižovatky s ulicí Žižkovou po křižovatku se Zelenou cestou. Rekonstrukce celé ulice od střední školy až po vodárnu by měla skončit v červnu t. r.

* V současné době probíhají zároveň práce na výstavbě kanalizace od Aleje legií zahrádkářskou kolonií směrem do ulice Zborovské.

V průběhu dubna bude zahájena úprava některých silnic do původního (nebo lepšího) stavu pokládkou nových asfaltových povrchů. Jedná se o tyto ulice: Luční, Třešňová, Rokycanova, Karla Vika, Františka Kavana, Jeronýmova – zde bude probíhat komplexnější řešení, město Turnov zde připravuje rekonstrukci veřejného osvětlení a chodníků.

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.