ČEKÁ NÁS ZÁSADNÍ OMEZENÍ DOPRAVY V TURNOVĚ ANEB DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XXVI.)

0

Vážení řidiči domácí a přespolní, připravte se! Začíná poslední, naprosto zásadní dopravní omezení ve městě, vyvolané akcí Čistá Jizera, resp. následnou opravou ulice 5. května v režii Libereckého kraje. Podle vedoucího odboru dopravy turnovské radnice Pavla Vaňátka bude v době od 15. srpna do 30. října pokračovat rekonstrukce ulice 5. května rozšířením uzavírky silnice v úseku nad nemocnicí.  Uzavřena bude nově část této ulice od křižovatky s ulicí Husovou a Kinského (U Borovičků) až po novou kruhovou křižovatku na Hruštici.

„Objízdná trasa bude vedena obousměrně po silnici III/2832 přes Károvsko a dále podél Restaurace Šetřilovsko ulicemi Alej legií, Žižkovou a Husovou do ulice 5. května. V části úseku mezi Alejí legií a Károvskem bude vzhledem k šířkovým parametrům a průjezdnému profilu řízena doprava kyvadlově pomocí přenosné světelné signalizace,“ přibližuje Vaňátko. Zde netřeba připomínat, že průjezd Turnovem bude od pondělí 15. srpna jen pro otrlé a trpělivé, řidiči nákladní tranzitní dopravy a všichni, kdo do Turnova nemusejí, by se městu měli vyhnout.

Autobusová doprava bude vedena po objízdných trasách, zastávky „Turnov, Hruštice“ a „Turnov, nemocnice“ ve směru od Semil budou nahrazeny zastávkami „Turnov, Károvsko“, „Turnov, Myšina“ a „Turnov, Husova ulice“. V opačném směru bude současná náhradní zastávka na Havlíčkově náměstí a u nemocnice nahrazena zastávkou „Turnov, Husova ulice“. Autobusy MHD se budou otáčet na křižovatce u nemocnice a obsluhovat v normálním režimu zastávku „Turnov, nemocnice“. Autobus ve směru od a do Jablonce nad Nisou pojede po objízdné trase a obslouží zastávku „Turnov, Husova ulice“. V době výstavby napojení křižovatky ulice 28. října a 5. května se budou autobusy provizorně otáčet v areálu nemocnice.

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.