DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XIII.)

0

Tento díl deníčku bude trochu jiný než díly předchozí. Díky investoru akce Čistá Jizera – Vodohospodářskému sdružení Turnov – vznikly vizualizace budoucí podoby ulice 5. května. Na prvním obrázku je nová kruhová křižovatka U Borovičků na křížení ulic 5. května, Husovy a Kinského. Křižovatka je realizována v souvislosti s rekonstrukcí kanalizace. Poloměr křižovatky bude 10 metrů. Motoristé by se po novém kruhovém objezdu měli svézt ještě letos na podzim, ale kvůli postupu Libereckého kraje to může být až na jaře příštího roku. Stavba odstraní dopravní komplikace, které v této části města byly (mj. nájezd z Kinského ulice). Provoz bude výrazně bezpečnější.

n201008032210_zap_242_010_cjNa druhém obrázku je budoucí nová kruhová křižovatka na Hruštici. I tato křižovatka je realizována v souvislosti s rekonstrukcí kanalizace v rámci projektu Čistá Jizera. Kruhový objezd vznikne na Hruštici v místě odbočky do Záholic, resp. do Malé Skály. Jeho jedno rameno umožní vjezd do nové bytové zóny. Poloměr křižovatky bude 15 metrů. Motoristé se po tomto novém kruhovém objezdu svezou pravděpodobně na konci příštího léta.

n201008032210_zap_243_010_cjOba kruhové objezdy jsou součástí komplexní rekonstrukce ulice 5. května od Havlíčkova náměstí na Hruštici. Projektovou dokumentaci připravilo město Turnov ve spolupráci s VHS. Samotná komunikace je krajská, investorem stavby tedy je Liberecký kraj, který část nákladů hradí z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod (ROP). Významnou částkou se na investici podílí i město Turnov. Díky tomu tato centrální městská ulice dostane kompletně novou tvář, vzhledově se stane moderní městskou zónou navazující na již dříve rekonstruované náměstí. Práce budou zcela ukončeny v roce 2012, a to včetně rekonstrukce ulic 28. října, Aleje legií a komunikace na Károvsku.

 

AKTUÁLNÍ OMEZENÍ V TURNOVSKÉ DOPRAVĚ UPROSTŘED LÉTA 2010

n201008032210_zap_244_010_cjCENTRUM MĚSTA A ULICE 5. KVĚTNA. Objízdná trasa uzavřené části zmíněné ulice je poměrně jednoduchá i rychlá. Z Hluboké ulice projedete náměstím Českého ráje do ulice 5. května. U Havlíčkova náměstí zahnete doprava, projedete náměstím a dál k nemocnici pokračujete ulicí 28. října. V opačném směru pojedete úplně stejně, tato objížďka je obousměrná. Navíc můžete využít jednosměrky – Skálovu ulici a Dvořákovu, resp. Markovu ulici (pouze osobní vozidla do 3,5 tuny).

Změny v autobusové dopravě:

* Městská linka „Ohrazenice – Plus – nemocnice – Ohrazenice“ je nově převedena do Skálovy ulice! Zde za vstupem do parku vznikla náhradní zastávka (současně přestala být obsluhována zastávka v Husově ulici).
* Po dohodě s Panochovou nemocnicí, která umožnila otáčení autobusů ve svém areálu, bylo možné všech 25 dalších spojů městské dopravy ponechat na zastávce u nemocnice, kde je konečná nástupní a výstupní stanice městských linek.

* Autobusy na linkách ve směru z města (směr Klokočí, Semily, Lomnice nad Popelkou) nezastavují u nemocnice! Náhradní zastávka byla pro ně zřízena na Havlíčkově náměstí u pojišťovny (další zastávka je až na Hruštici). V opačném směru „do města“ nebudou autobusy obsluhovat zastávku U Borovičků. Náhradní zastávka je u nemocnice a Mariánského hřbitova.

 

HUSOVA ULICE. V části od křižovatky s ulicí 5. května až po křižovatku s Rokycanovou ulicí probíhá poslední etapa rekonstrukce kanalizace. Objížďka vede ulicemi ve vilové čtvrti.

 

Práce v ulici ALEJ LEGIÍ byly dokončeny, pracuje se pouze na posledních úpravách, které provoz v této ulici neomezují.

 

V DOLÁNKÁCH jsou práce na kanalizaci hotové včetně přípojek, v celé oblasti byl již položen i nový asfaltový povrch. V současné době se zde pracuje pouze v „Trhovce”, která spojuje Dolánky s Bukovinou. Tato spojovací ulice je pro dopravu úplně uzavřena a do oblasti Bukoviny se dostanete pouze přes Kobylku odbočením ze silnice I/10. Tento stav potrvá přibližně do poloviny srpna.

 

V NUDVOJOVICÍCH jsou kanalizační řady dokončeny včetně veřejných částí kanalizačních přípojek. V současné době probíhá příprava komunikací pro pokládku finálních asfaltových povrchů. Projíždějte touto lokalitou velmi opatrně.

 

Na KOŇSKÉM TRHU se pracuje v komunikaci u Shořalého mlýna. Průjezd k okružní křižovatce u bývalého „pionýrku“ není možný.

 

Dále se pracuje v TŘEŠŇOVÉ ULICI a na KAMENCI. V současné době je na Kamenci částečně omezen provoz na silnici I/35 (snížená rychlost a občasné řízení dopravy pracovníky stavby – pouze v jednom pruhu).

 

V centru města počítejte s dopravními omezeními v ulici HRUBOSKALSKÉ a NA STEBNI, v TÁZLEROVĚ a VEJRICHOVĚ ULICI, v ulicích ZBOROVSKÉ, JIRÁSKOVĚ a KONĚVOVĚ.

 

(Tento průběžně aktualizovaný informační servis pro obyvatele a návštěvníky města vzniká ve spolupráci s Vodohospodářským sdružením Turnov, které je investorem rekonstrukce a výstavby kanalizací v rámci projektu Čistá Jizera. Kromě Turnova tyto práce probíhají v dalších čtyřech městech semilského okresu.)

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.