DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ, DÍL I.

0

„Prosím pěkně, bylo by možné v TvA pravidelně zveřejňovat jakýsi manuál pro Turnováky, kudy mají v následujících měsících po městě jezdit? Když vidím, jak se na nás řítí jednotlivé výkopy a uzavírky ulic, byla bych vděčná, kdybych si večer, nebo u ranní kávy mohla přečíst, kudy mám jet s dětmi do školky a potom do práce. Vzhledem k tomu, že po městě jezdí i ženy – řidičky, bylo by vhodné publikovat něco opravdu názorného, jakože někam raději nemám jezdit vůbec,“ napsala na adresu redakce jedna ze čtenářek. Výborný nápad, projekt rekonstrukce kanalizací Čistá Jizera právě v tuto dobu zahajuje letošní práce další uzavírkou ulic. Jak a kudy po městě jezdit? Odpovědi vám bude přinášet náš pravidelný „deníček“. Kdoví, kolik těch dílů bude do konce roku mít…

NOVINKY

* ULICE ANTONÍNA DVOŘÁKA. V pondělí 8. února bude zahájena další etapa prací v rámci projektu Čistá Jizera. Uzavřena bude ulice Antonína Dvořáka v části od gymnázia po křižovatku U Raka. Práce jsou rozděleny do několika etap, ulice bude neprůjezdná až do konce dubna, kdy je předpokládáno definitivní ukončení prací (umožněn bude vjezd pouze těm, kteří v dané lokalitě bydlí).

Vždy ale projedete ve směru od náměstí dolů a od křižovatky před Střelnicí Markovou ulicí nahoru. Po celou dobu uzavírky části této ulice bude také dostupné parkoviště U Raka. Autobusové zastávky od lékárny a Střelnice budou přesunuty do Sobotecké ulice k bývalé masně.

 

* DOLÁNKY. Od 13. února až do konce května bude uzavřena pro provoz místní komunikace v Dolánkách. Zde již stavba kanalizace probíhala vloni na podzim, nyní bude v této části dokončena. Pracovat se bude především od druhého železničního přejezdu směrem nahoru k Bukovině (příjezd k Dlaskovu statku a na přilehlé parkoviště je bez omezení).

AKTUÁLNÍ DOPRAVNÍ OMEZENÍ

 

n201002051315_zap_41_010_cj* ŽIŽKOVA ULICE A ALEJ LEGIÍ. V současné době je umožněn průjezd Skálovou ulicí do ulice Koněvovy, naopak stále nelze jet přímo z ulice Husovy do Žižkovy – musíte použít trasu kolem knihovny Jeronýmovou ulicí, resp. odbočit hned naproti Žluté ponorce nahoru do Komenského a Švermovy ulice. K Hotelu Karel IV. a ke školám musíte jet objízdnou trasou ulicemi ve vilové čtvrti (průjezd je v současné době ztížen sněhovými bariérami). Předpokládaný konec prací v Aleji legií, Husově a Žižkově ulici je v závěru dubna až začátkem května tohoto roku.

Tip: Někteří řidiči místo lavírování v úzkých ulicích vilové čtvrti odbočují z ulice 5. května až pod hřbitovem na Hruštici a do této lokality jedou po Zelené cestě. Je tu i další skupina řidičů, kteří volí objezd až přes Károvsko a Šetřilovsko.

 

* PALACKÉHO ULICE. Pracuje se u házenkářského hřiště, stavba provoz v této ulici ovlivňuje minimálně, občas tu couvá náklaďák se zeminou nebo stavebním materiálem.

 

* NUDVOJOVICE. Také zde se opět začalo pracovat, kanalizační výkop je nyní v dolení části obce. Jestliže zde nebydlíte, do Nudvojovic jděte raději od kostelíka dolů pěšky.

 

* U TŘÍ SVATÝCH. Stále je uzavřen průjezd od sídliště na Výšince k benzinové čerpací stanici v Kyselovsku, pracuje se mezi „benzinkou“ a barokním sousoším. 

 

ČEKÁ NÁS

 

* ZBOROVSKÁ ULICE. Práce na rekonstrukci kanalizace zde mají být zahájeny v polovině března.

 

* VEJRICHOVA, TÁZLEROVA A JIRÁSKOVA ULICE. Předpokládané termíny zahájení prací na rekonstrukci kanalizace a uzavírky těchto ulic jsou v případě prvních dvou stanoveny na duben, v Jiráskově ulici se začne pracovat až na přelomu dubna a května.

 

* ULICE 5. KVĚTNA. Ta bude od Havlíčkova náměstí až nahoru na Hruštici postupně v několika etapách uzavřena od poloviny května. Ve směru od Havlíčkova náměstí směrem k nemocnici jsou připraveny tři postupné varianty objízdných tras. Zejména u té první v okolí náměstí, která by neměla být delší než dva týdny (a ještě se jedná o jejím dalším zkrácení), se připravme na dlouhé kolony čekajících vozidel. Podle postupu prací se bude jezdit přes Havlíčkovo náměstí a zejména ulicí 28. října, předpokládá se i obousměrný provoz v Markově ulici řízený světelnou signalizací. Vše je ale nyní v jednání, vedení města i Vodohospodářského sdružení Turnov, které je investorem akce Čistá Jizera, intenzivně jednají s Libereckým krajem o spolufinancování povrchů v této ulici. Zde budeme vývoj pečlivě sledovat a v průběhu jara přinášet novinky, aby byli nejen turnovští řidiči připraveni.

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.