DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ PRÝ NEMŮŽE SKONČIT!

0

Tak reagoval čtenář TvA Pavel Jakubec na současnost v turnovské dopravě. Pravda, v rámci „Čisté Jizery“ byly alespoň známy základní omezení v dopravě. Nyní, jak jsou práce před nástupem zimy na jednotlivých místech dokončovány, je to víceméně chaos! A pohříchu nikdo kompetentní o něm neinformuje. To je opravdu na hlubší zamyšlení, protože možností, jak informovat veřejnost je v Turnově poměrně dost! Nechme ale „hovořit“ Pavla Jakubce, každodenního řidiče v ulicích města na trase Turnov – Semily a zpět, a vstřebejme „jeho“ postřehy z turnovské dopravy počátku listopadu:

„Díky deníčku turnovských řidičů na TvA se mně dařilo celé dva roky městem proklouzávat bez vážnějších prostojů. Ale protože se blíží konec roku a rozpočty je nutné amortizovat, pracuje se leckde stále. Třeba v Aleji legií, která je zaslepená, ale značka je až u Karla IV., takže nejeden řidič, mířící na Šetřilovsko a dále, jel od kruhové křižovatky zbytečně. Vážnější situace je v sídlišti u nádražní. Ve Studentské ulici se dokončuje první fáze budování parkovišť, takže směrem od Pekárny Mikula je taktéž zaslepená. Tam už jsem viděl hodně řidičů zmatkovat, protože je těsně před staveništěm zákaz vjezdu, vpravo slepá ulička k teplárně a vlevo jednosměrka. Někteří se zmatečně otáčeli, jiní jeli jednosměrkou a nejeden i těm nebožákům na stavbě přímo pod ruce. Ten, kdo ví, že i výjezd ze Studentské za Billou je jednosměrný, netušil, jak se dostat do ulic Březové, Květinové, Sportovní ad. To, že je právě Studentská ulice na výjezdu dočasně zobousměrněná, se řidič musí přesvědčit na vlastní pěst. A jízda to není bezpečná. Auta na parkovištích stále stojí jako každý den, takže od Billy je nutné přinejmenším k domu čp. 1599 (tzv. Šroubárenský) pořádně uhánět, jinak se tam řidiči navzájem zaseknou. A nemusí se včas vidět! Zrovna tady by se hodil přenosný semafor. Jsou to sice všechno krátkodobé změny s dopadem jenom na malé procento turnovských řidičů, ale…
A osobně, přestože kruhová křižovatka na Károvsku a celá úprava Hruštici jistě vcelku vizuálně prospěla, nepřestávám si myslet, že to v celé akci byla ta nejzbytečnější investice. Tam nikdy žádné výrazné dopravní komplikace nenastávaly, na Károvsko odbočuje jen malé procento projíždějících. A směrem od Bělé je nájezd a celkový průjezd křižovatkou velmi nepohodlný i pro osobáky. Nedokážu si představit, že tam projíždím „čtyřicetitunou“. Dopadne to tam jako na Vesecku, kde kamiony křižovatku tak dlouho znásilňovaly, až se tam dennodenně válely dlažební kostky ve vozovce! A musím konstatovat, že se splnilo všeobecné očekávání – s koncem Čisté Jizery se do Turnova vrátil ten pravý ranní šrumec, kdy se v koloně stojí už od Hotelu Beneš v Nádražní ulici…,“ tolik Pavel Jakubec.

 
Můžeme namítnout, že jeho postřehy jsou pouze přechodné, že po ukončení prací bude zase vše v pořádku. Nevyřčená otázka ale zůstává: Lze, chceme a můžeme vůbec turnovskou dopravu řešit koncepčně? A lze pro informování občanů ze strany kompetentních orgánů dělat více?!

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.