DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XII.)

0

Po celé prázdniny, resp. až do příštího roku potrvá v centru Turnova uzavírka hlavní dopravní tepny – ulice 5. května. Ta je nyní aktuálně uzavřena od Havlíčkova náměstí až po křižovatku u nemocnice. Stavba pokračuje rychleji, než se předpokládalo, dopravní aktivity se přesunuly do prostoru budoucí nové kruhové křižovatky, která vznikne při křížení ulic 5. května, Husovy a Kinského. Řidiči a návštěvníci města jsou proto vyzýváni k opatrnosti při průjezdu centrem města. Nově si musí zvykat na dopravní omezení v části Husovy ulice, pro krátké době se opět zvýší provoz ve vilové čtvrti u bývalých kasáren…

AKTUÁLNÍ OMEZENÍ V TURNOVSKÉ DOPRAVĚ

CENTRUM MĚSTA A ULICE 5. KVĚTNA. Objízdná trasa uzavřené části zmíněné ulice je poměrně jednoduchá a i rychlá. Z Hluboké ulice projedete náměstím Českého ráje do ulice 5. května. U Havlíčkova náměstí zahnete doprava, projedete náměstím a dál k nemocnici pokračujete ulicí 28. října. V opačném směru pojedete úplně stejně, tato objížďka je obousměrná. Navíc můžete využít jednosměrky – Skálovu ulici a Dvořákovu, resp. Markovu ulici.

Změny v autobusové dopravě:

* Městská linka „Ohrazenice – Plus – nemocnice – Ohrazenice“ je nově převedena do Skálovy ulice! Zde za vstupem do parku vznikla náhradní zastávka (současně přestala být obsluhována zastávka v Husově ulici).
* Po dohodě s Panochovou nemocnicí, která umožnila otáčení autobusů ve svém areálu, bylo možné všech 25 dalších spojů městské dopravy ponechat na zastávce u nemocnice, kde je konečná nástupní a výstupní stanice městských linek.

* Autobusy na linkách ve směru z města (směr Klokočí, Semily, Lomnice nad Popelkou) nezastavují u nemocnice! Náhradní zastávka byla pro ně zřízena na Havlíčkově náměstí u pojišťovny (další zastávka je až na Hruštici). V opačném směru „do města“ nebudou autobusy obsluhovat zastávku U Borovičků. Náhradní zastávka je u nemocnice a Mariánského hřbitova.

 

HUSOVA ULICE. V části od křižovatky s ulicí 5. května až po křižovatku s Rokycanovou ulicí probíhá poslední etapa rekonstrukce této ulice. Objížďka vede ulicemi ve vilové čtvrti.

 

Dokončují se práce v ulici ALEJ LEGIÍ, pracuje se také v DOLÁNKÁCH, na BUKOVINĚ, v NUDVOJOVICÍCH, na KOŇSKÉM TRHU, v TŘEŠŇOVÉ ULICI a na KAMENCI. V těchto lokalitách nemají stavební práce na dopravu téměř žádný vliv.

 

V centru města počítejte s dopravními omezeními v ulici HRUBOSKALSKÉ a NA STEBNI, v TÁZLEROVĚ ULICI, v ulicích ZBOROVSKÉ, JIRÁSKOVĚ a KONĚVOVĚ ULICI.

 

(Tento průběžně aktualizovaný informační servis pro obyvatele a návštěvníky města vzniká ve spolupráci s Vodohospodářským sdružením Turnov, které je investorem rekonstrukce a výstavby kanalizací v rámci projektu Čistá Jizera. Kromě Turnova tyto práce probíhají v dalších čtyřech městech semilského okresu.)

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.