DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XVIII.)

0

V pátek 5. listopadu budou možná někteří turnovští řidiči hodně překvapeni. Po několikaměsíční uzavírce ulice 5. května bude tato ve své první části přes zimu opět zprovozněna. Konkrétně se opět bude jezdit v úseku od křižovatky s ulicemi Husovou a Kinského po Havlíčkovo náměstí. Zároveň bude zprovozněna poslední část ulice Husovy od křižovatky s ulicí 5. května po křižovatku s ulicí Rokycanovou. Od pátku tedy bude opět možné zajíždět do Husovy a Žižkovy ulice, resp. celé vilové čtvrti přímo z náměstí Českého ráje ulicí 5. května a křižovatkou „U Borovičků“.  Ta bude nově průjezdná i do ulice Kinského. Směrem k nemocnici bude ale ulice 5. května i nadále uzavřena, proto stále platí stávající objízdná trasa vedoucí ulicí 28. října!

Jedná se nicméně o provizorní řešení. Tomu odpovídá i asfaltový povrch na zprovozněné části ulice 5. května. Na jaře bude tato část ulice opět uzavřena a stavebně dokončena. Podle investičního technika VHS Turnov Dalibora Zmeka je důvodem provizorního zprovoznění skutečnost, že Liberecký kraj se opozdil s výběrovým řízením na realizaci povrchů v ulici 5. května – ta měla být zahájena v podzimních měsících letošního roku. Proto bylo Vodohospodářské sdružení Turnov, které je investorem akce Čistá Jizera, společně s městem Turnovem nuceno zajistit na zimní období provizorní řešení.

Pracuje se i v dalších částech města:

– V oblasti Kobylky a Bukoviny probíhá pokládka asfaltů. Zde by mělo být hotovo v polovině listopadu.

– Nové asfaltové povrchy dostávají také ulice Hruboskalská a Třešňová, resp. i Valdštejnská.

– V nejbližší době budou zahájeny stavební práce v Rokycanově ulici.

– Ve Zborovské ulici byla v horní části dokončena kanalizace (od Zelené cesty k vodojemům na Károvsku). V současné době zde probíhá stavba komplexní rekonstrukce povrchů komunikace a chodníků. V první fázi je realizována etapa podél mateřské školky. Zde bude pod svahem vybudována gabionová opěrná zeď. 

Souběžně budou v listopadu ve Zborovské ulici probíhat i další investice. Nejvýraznější bude realizace části nového výtlačného vodovodu, který ve Zborovské ulici povede od křižovatky s ulicí Lubomíra Jasínka k vodojemům na Károvsku. Jedná se o samostatnou investici VHS Turnov, která je realizována na základě požadavku města. Jde o přeložku stávajícího výtlačného vodovodu, který přivádí vodu ze zdroje v Dolánkách do vodojemů na Károvsku. V současné době tento vodovod kříží velkou část rozvojové zóny, čímž blokuje potenciální budoucí výstavbu. Z toho důvodu bude nově vodovod přeložen do budoucích komunikací a následně povede Zborovskou ulicí k vodojemům. Dále zde bude probíhat investice ČEZu (kabelové rozvody) v horní části Zborovské, investice O2 (rozvody sdělovacích kabelů) a investice internetových poskytovatelů (pokládka optických kabelů).
Ve Vejrichově a Tázlerově ulici se pracuje v posledních úsecích, v ulici Antonína Dvořáka probíhají stavební práce v úseku od ulice Na Stebni k Restauraci Na Výšince – zde je v pracovní době zúžen provoz do jednoho jízdního pruhu.

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.