DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XXIV.)

0

Připravme se. V dohledu je poslední velká změna dopravních poměrů, souvisejících s rekonstrukcí kanalizací v rámci projektu Čistá Jizera. Liberecký kraj, resp. vítězná firma z výběrového řízení, kterou jsou Vodohospodářské stavby Teplice, a. s., začne s opravou ulice 5. května od Havlíčkova náměstí až po Hruštici. Co to bude znamenat? Opět radikální změnu v dopravě, protože v současnosti průjezdný úsek mezi Havlíčkovým náměstím a křižovatkou ulice s Kinského a Husovou ulicí bude opět uzavřen! Doprava se zcela přesune do ulice 28. října. Stane se tak po Velikonocích, konkrétně od úterý 26. dubna.

Až do 8. července má trvat úplná uzavírka části ulice 5. května v úseku od křižovatky s Havlíčkovým náměstím po křižovatku s ulicí 28. října u nemocnice. Objízdná trasa bude vedena obousměrně jako v loňském roce po trase Havlíčkovo náměstí, ulice 28. října, Hruštice. Vzhledem k tomu, v jakém technickém stavu nyní ulice 28. října je, půjde o zatěžkávací zkoušku nervů řidičů a tlumičů automobilů!

Ale to není vše. V od 9. července do 15. října má dojít na úplnou uzavírku části ulice 5. května v úseku od křižovatky s ulicí 28. října u nemocnice po křižovatku se silnicí III/2832 na Hruštici (odbočení Károvsko, Malá Skála). Po celou hlavní turistickou sezonu budou tedy domácí i návštěvníci Českého ráje nuceni ve směru do Turnova od Semil a Lomnice nad Popelkou a opačným směrem použít objízdnou trasu, která bude vedena obousměrně přes Károvsko, Alejí legií a ulicemi Žižkovou a Husovou na Havlíčkovo náměstí. V části úseku ulice Alej legií a Károvsko bude vzhledem k šířkovým parametrům a průjezdnému profilu řízena doprava kyvadlově pomocí přenosné světelné signalizace. Podle vyjádření dopravní policie zde bude nutné počítat s intervaly v délce nejméně osmi minut!

 

AKTUÁLNĚ SE TAKÉ PRACUJE
* Ulice 5. května, Zborovská, Jeronýmova, Rokycanova, Františka Kavana, Karla Vika a Na Stebni, Lidická, Hruštice-Károvsko, Vrchovina (úsek od ulice Na Stebni směrem na Vrchhůru).

 * Pozor dejte zejména ve Zborovské ulici, kde se pracuje na další etapě rekonstrukce komunikace a podkladních vrstev – od křižovatky s ulicí Žižkovou směrem k Zelené cestě. Rekonstrukce celé ulice od střední školy až po vodárnu by měla skončit v červenci t. r., bohužel se tu ale objevily komplikace s nestabilním podložím, takže může dojít k prodloužení termínu.

* V současné době probíhají zároveň práce na výstavbě kanalizace od Aleje legií zahrádkářskou kolonií směrem do ulice Zborovské.

 

V průběhu dubna byla zahájena úprava některých silnic do původního (nebo lepšího) stavu pokládkou nových asfaltových povrchů.

* Duben 2011: Luční, Třešňová, Hruboskalská, Františka Kavana. Probíhá také asfaltování rýhy provizorním asfaltem v ulici 5. května od nemocnice k Hruštici, protože následně tam bude v souvislosti s krajskou investicí zavedena obousměrná doprava.

* Květen 2011: Ulice Rokycanova, Karla Vika, Partyzánská, Na Stebni (II. etapa). Proběhne také pokládka finálních vrstev asfaltů v ulicích Husově a Žižkově.

* Na přelomu dubna a května bude probíhat oprava chodníku v ulici Antonína Dvořáka (od křižovatky s ulicí Na Stebni po křižovatku s ulicí Jana Palacha).

* V Jeronýmově ulici bude probíhat komplexnější řešení, město Turnov zde připravuje rekonstrukci veřejného osvětlení a chodníků, zároveň zde budou budovat své sítě provozovatelé optických datových sítí. Následně budou provedeny opravy konstrukčních vrstev komunikace a finální asfaltové povrchy. Předpoklad definitivního dokončení je červenec 2011.

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.