DENÍČEK TURNOVSKÝCH ŘIDIČŮ (DÍL XI.)

0

První prázdninový díl seriálu článků o aktuálních objížďkách v Turnově věnujme hlavně letním návštěvníkům města. Bude pro ně někdy složité se do některých částí dostat a satelitní navigace jim asi mnoho nepomůže. Vážení návštěvníci města, našinci dobře vědí, že všechny objížďky a uzavírky způsobila akce Čistá Jizera, která řeší zejména výstavbu nových kanalizačních řadů a částečně i rekonstrukce stávajících kanalizací v pěti městech semilského okresu. V Turnově v největším rozsahu. Před prázdninami byly některé úseky dokončeny, nepříjemná uzavírka však dosud trvá přímo v centru města v ulici 5. května. Pojedete-li z Turnova směrem na Semily a Lomnici nad Popelkou, buďte ostražití a sledujte dopravní značení.

AKTUÁLNÍ OMEZENÍ V TURNOVSKÉ DOPRAVĚ

CENTRUM MĚSTA A ULICE 5. KVĚTNA. Ulice, která je hlavní výpadovkou na Semily, je pro provoz uzavřena od Havlíčkova náměstí nově od středy 7. července až po křižovatku u nemocnice. Průjezd samým centrem je bez větších problémů, z Hluboké ulice projedete náměstím Českého ráje do ulice 5. května. U Havlíčkova náměstí zahnete doprava, projedete náměstím a dál k nemocnici pokračujete ulicí 28. října. V opačném směru pojedete úplně stejně, tato objížďka je obousměrná. Navíc můžete využít jednosměrky – Skálovu ulici a Dvořákovu, resp. Markovu ulici. Doprava v centru města bude tímto způsobem probíhat až do podzimu letošního roku.
Protože stavební práce probíhají rychleji, než se předpokládalo, zasáhne stavba už od 7. července křižovatku ulic Kinského a Husovy a také část samotné Husovy ulice. To si vyžádá změnu organizace autobusové dopravy včetně přemístění některých stávajících zastávek:

* Městská linka „Ohrazenice – Plus – nemocnice – Ohrazenice“ bude nově převedena do Skálovy ulice! Zde za vstupem do parku vznikne náhradní zastávka (současně přestane být obsluhována zastávka v Husově ulici).
* Po dohodě s Panochovou nemocnicí, která umožní otáčení autobusů ve svém areálu, bude možné všech 25 dalších spojů městské dopravy ponechat na zastávce u nemocnice, kde je konečná nástupní a výstupní stanice městských linek.

* Autobusy na linkách ve směru z města (směr Klokočí, Semily, Lomnice nad Popelkou) nebudou zastavovat u nemocnice! Náhradní zastávka bude zřízena na Havlíčkově náměstí u pojišťovny (další zastávka bude až na Hruštici). V opačném směru „do města“ nebudou autobusy obsluhovat zastávku U Borovičků. Náhradní zastávka bude u nemocnice a Mariánského hřbitova. Přechodná autobusová zastávka v Kinského ulici je zrušena!

 

Dále se pracuje v ulici ALEJ LEGIÍ, kde je průjezd částečně omezen v jednom pruhu (práce tady budou ukončeny nejpozději v první polovině července). Pracuje se také v DOLÁNKÁCH, na BUKOVINĚ, v NUDVOJOVICÍCH, na KOŇSKÉM TRHU, v TŘEŠŇOVÉ ULICI a na KAMENCI. V těchto lokalitách nemají stavební práce na dopravu téměř žádný vliv.

 

V centru města počítejte s dopravními omezeními v ulici HRUBOSKALSKÉ a NA STEBNI, v TÁZLEROVĚ ULICI, v ulicích ZBOROVSKÉ, JIRÁSKOVĚ, KONĚVOVĚ a v HUSOVĚ ULICI.

 

(Tento průběžně aktualizovaný informační servis pro obyvatele a návštěvníky města vzniká ve spolupráci s Vodohospodářským sdružením Turnov, které je investorem rekonstrukce a výstavby kanalizací v rámci projektu Čistá Jizera.)

Související články (celkem 29)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.