NA KONCERT KRISE KRISTOFFERSONA NA SYCHROV SE SJELI JEHO FANOUŠCI ZE STŘEDNÍ EVROPY

0

Bylo v sobotu 1. července krátce po osmé hodině večerní, když na pódium v areálu zámeckého parku na Sychrově vstoupil sám s kytarou legendární americký country zpěvák Kris Kristofferson. V hledišti bylo víc než dva a půl tisíce jeho fanoušků, kteří největší hity často zpívali s ním. Zazněly všechny jeho známé skladby, jako jsou Me and Bobby McGee, For the Good Times, Sunday Mornin’Comin’Down nebo Help Me Make It Through the Night.

Druhá tráva

Přes dva a půl tisíce lidí v areálu zámku

Na koncert se sjeli příznivci z celého Česka, na úplně zaplněných parkovacích plochách v okolí zámku ale stála i auta, jejichž majitelé přijeli ze Slovenska, Polska a Německa. „Kris Kristofferson na Sychrov přijel z Kolína nad Rýnem a okamžitě se tam zase vrací na další vystoupení. Jeho evropské turné pokračuje ještě asi třemi koncerty, pak se vrací domů do USA. Sychrov byl jeho jedinou zastávkou v Česku. Snažili jsme se udělat co nejpříjemnější prostředí s co nejvíce místy k sezení. Proto ty, kdo seděli více vzadu, byla k dispozici ještě velkoplošná obrazovka. Akce v areálu zámeckého parku mají nezaměnitelnou podobu, Kris si po koncertu atmosféru moc pochvaloval. Byl příjemně překvapen, kolik lidí si jeho hity notovalo s ním,“ hodnotí za pořadatele Pavel Mikez.

Atmosféra…

Všechna stávající i provizorní parkoviště byla plná

Jako předkapela vystoupili Robert Křesťan a Druhá tráva. Jak sám Křesťan připomněl, Kristofferson byl vždy jeho velkým vzorem už v dobách, kdy začínal s Poutníky. Nepřekvapí proto, že Druhá tráva koncert svého idolu sledovala z hlediště.

Kris Kristofferson se zařadil k hudebním veličinám, které na Sychrově vystoupily v minulých letech. Zámecký park přivítal mj. Sinead O’Connor, Suzane Vega, Blackmores’Night, Apocalypticu, byl součástí projektu Vivaldiano a dalších.

Kris Kristofferson

…a jeho fanoušci

Některé hity diváci zpívali společně s ním…

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.