PRVNÍ KOUPÁNÍ V „MAŠKOVCE“ PRAVDĚPODOBNĚ JIŽ PŘÍŠTÍ LÉTO

0

Město Turnov má hotovou projektovou dokumentaci na výstavbu sportovně rekreačního areálu Maškova zahrada a nyní se již finišuje s přípravou soutěže na dodavatele stavby. Snahou je oslovit řadu významných a renomovaných stavebních firem, aby se přihlásily do transparentní soutěže na dodavatele stavby. Ta bude vyhlášena v druhé polovině února 2014. „Mohlo by se jednat o velmi lukrativní zakázku, protože její předpokládaná cena je 150 milionů korun bez daně,“ doufá starosta města Tomáš Hocke.

Za uvedené peníze by v bývalé Maškově zahradě mělo vyrůst venkovní koupaliště s 25 metrovým a rekreačním bazénem, atrakcemi v podobě tobogánu a skluzavek  a veškerým zázemím. Milovníkům slunečních paprsků poslouží opalovací louky, sportovcům víceúčelové hřiště či hřiště na plážový volejbal. Příznivci in-line bruslí budou mít k dispozici dráhu okolo celého areálu, děti dětské hřiště. Chybět nebudou objekty občerstvení. Součástí areálu bude i krytý zimní stadion. Projekt počítá také s příjezdovými komunikacemi a parkovištěm pro dostatečný počet vozidel.

„V červenci letošního roku by měla být stavba zahájena. Když vše dobře půjde, koupaliště bude dokončeno v květnu příštího roku a druhá etapa výstavby zahrnující zimní stadion skončí v říjnu roku 2015,“ informuje Hocke. Objednatelem díla bude Městská sportovní Turnov s. r. o., která bude následně areál provozovat.
(Zdroj: TZ města Turnov)

201402181955_zap_357_2012_maskovka

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.