VÍKENDOVÝ FOTBAL: TURNOV DOMA PROHRÁL S DOBROVICÍ

0

Šanci obsadit druhou příčku divizní tabulky Turnov ztratil domácím zápasem s Dobrovicí, třetí místo je ale také příjemné, zejména při vzpomínce na předchozí ročníky, kdy tým bojoval málem o záchranu. V krajském přeboru vyhrála pěnčínská divizní rezerva v České Lípě a v tabulce je na třetím místě stejně jako jejich kolegové. Mírová bohužel prohrála dalším hokejovým výsledkem 0:7, nedařilo se ani Sedmihorkám. V I. B třídě hrály jen Jenišovice, v Rovensku byl nezpůsobilý terén; turnovské ženy opět prohrály, také hokejově 0:6.

DIVIZE C
*FK Pěnčín-Turnov – Dobrovice 1:2 (0:1).
Branky 64. Bouška – 9. Dudka, 71. Froněk (pk) rozhodčí Šmakal, ŽK 3:2, diváků 220. Sestava: Hroššo – V. Novotný, Ginzel, Petřík, Janů – Finklár (83. Havel), Sackey, Beníšek, Bernát (78. Tvrdý) – Bárta (89. D. Novotný), Bouška.
V souboji o čelo tabulky dostali běhaví hosté až příliš mnoho prostoru již v 9. minutě a jejich kombinaci na malém Hroššově vápně gólově zakončil Dudka – 0:1! Poté se hra odvíjela především mezi oběma šestnáctkami a bez špílmachra Papouška bylo šancí jako šafránu. Srovnat krok mohl Bárta, jehož po samostatné akci vybídl ke skórování Finklár, ale jindy neomylný koncový hráč tentokrát koncovku vůbec nezvládl, takže odpočinout si šli veseleji hlavně Dobrovičtí.
Ani v druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Z turnovského minima vytěžil maximum rychlonohý Bouška, jenž v 64. minutě šikovně přeloboval vyběhnuvšího Bartoše a začínalo se odznovu. Radost domácích však neměla dlouhého trvání. V 71. minutě šel do obranného skluzu Ginzel, soupeř toho využil a z nařízené penalty Froněk obnovil vedení Dobrovic. Závěrečný tlak modrobílých přinesl už jen dálkový pokus Bárty, ale jeho povedenou střelu k tyči dobrovický brankář, který měl mnohem méně práce než jeho protějšek Hroššo, vytěsnil.

Ostatní výsledky: Jablonec – Pardubice B 5:1, Ž. Brod – Trutnov 1:3, D. Králové – N. Paka 0:2, V. Mýto – Svitavy 5:0, Živanice – VTJ Rapid 8:1, Letohrad – Náchod 2:0, Ústí – K. Hora 1:1

16. VTJ Rapid LBC 24   2   1  21  22:82   7

* Česká Lípa – FK Pěnčín-Turnov B 1:2 (0:1). Branky 36. Zdražil,  69. Kratochvíl, rozhodčí Pekař, ŽK 3:2, diváků 150. Sestava: Malík – Šteffan, Matoušek, Nedošetko, Kratochvíl – Tvrdý, Kunst, Škréta, Zdražil, Havel (69. Poláček) – Koubek (89. Kinčl).
Bez distancovaného Korčeka podali hosté disciplinovaný výkon a první dějství patřilo po zásluze jim, když jejich herní převahu zúročil ve vedoucí branku ve 36. minutě Zdražil. Další gól nebyl Pěnčínským uznán pro údajný ofsajd a Koubkovu dělovku zastavila tyč! Lípa do druhé části hry zvýšila svou aktivitu a hra byla více vyrovnaná. Jenže v závěru zahrávala divizní rezerva trestný kop, Zdražil přistrčil míč levému bekovi Kratochvílovi, ten si jej řádně připravil a překvapivou střelou z dobrých 25 metrů poslal do českolipské sítě podruhé! Šokovaní domácí se zmohli už jen na čestný úspěch v nastavené hrací době po zaváhání střelce rozhodující branky.

* Jiskra Višňová – SK Mírová p. Koz. 7:0 (3:0), rozhodčí Šťastný. Prakticky již odepsaný nováček se na zázrak nezmohl ani tentokrát a po obrátce stran se jeho hra zhroutila jako domeček z karet. Bližší podrobnosti se nám do naší uzávěrky nepodařilo zjistit.

* Slovan Hrádek n. N. – FK Sedmihorky 3:2 (3:1). Branky 4. Marek, 58. Dvořák, rozhodčí Paulus, ŽK 2:2, diváků 100. Sestava: Prokopec – Drahoňovský (75. Červinka), Bakeš (88. Bangha), Marek, Čermák – Marcel Špína, Dvořák, Petrlák, Pařízek (75. Kroupa) – Škréta, Martin Špína.
Hostům se přetrhla šňůra neporazitelnosti, i když po úvodní divočině mohl duel dopadnout jakkoliv. Už ve 4. minutě se hlavou do Pařízkova centru opřel stoper Marek a Karlovičtí mohli jásat. Pak je podržel gólman Prokopec, ale útočná vozba FKS náskok nezvýšila. Špínův projektil vyrazil strážce domácí svatyně jen před sebe, ale s dorážkou Pařízka si přece jen poradil. Šuter Špína poté orazítkoval břevno a do toho všeho přišlo vyrovnání a po dvou smrtících protiútocích dokonce obrat na poločasových 3:1! Byť se druhá půle hrála prakticky jen na jednu, a to hrádeckou branku, kontaktní gól vstřelili hosté jen z pokutového kopu Dvořákem a domácí se protrápili k těsnému povinnému domácímu vítězství.

Ostatní výsledky: Skalice – Semily 1:6, Doksy – Mimoň 2:2, Doubí – Bozkov 5:2, Mšeno –Desná 1:1

I. B TŘÍDA

* Lučany n. N. – FK ATAX Jenišovice 2:1 (0:1). Branka 20. Bernard, rozhodčí Bým, ŽK 2:2, diváků 50. Sestava: Pašta – Pekař, Šimek, Bubák, Holeček – Hradecký, Kalousek, Bernard, Fiala (62. Najman) – Prkno (46. Resl), Vavřich.
Jenišovice nabuzené výhrou nad Rove ovládli na větrné hůrce nad Jabloncem první poločas a ve 20. minutě jim těsný náskok hlavou zařídil kapitán Bernard! Zápas mohl jednoznačně rozhodnout exdivizní Vavřich, ale ze tří slibných příležitostí nedokázal ani jednu dotáhnout do úspěšného konce. Dobře rozehrané utkání pak hosté ztratili slabším výkonem ve druhé části hry. „O body jsme se připravili sami, neboť v první půli jsme si mohli vybudovat minimálně třígólový náskok, který by se Lučanům už jen velmi těžko otáčel,“ bylo k vlastnímu týmu sebekritické trio nejzkušenějších jenišovických hráčů.

* Utkání Rovensko p. Tr. – SEBA Plavy nebylo sehráno! Po vydatných deštích hlavní rozhodčí Ouředník neuznal hrací plochu ke hře způsobilou a po dohodě oddílů by se duel měl odehrát ve středu 14. května.

Ostatní výsledky: Kokonín – Zásada 1:5, Držkov – Ž. Brod B 4:2, Rokytnice – Hodkovice 4:1, Kr. Studánka – Ruprechtice 0:1, Pěnčín – V. Hamry B 6:1

OKRESNÍ SOUTĚŽE

Semilsko – OP: Bozkov B – Roztoky :, Víchová – Lomnice B 2:1, Studenec – Mříčná :, N. Ves – M. Skála 2:1, Libštát – Košťálov B 1:0, H. Branná B – Stružinec 1:3, Vysoké – Bělá 0:1, výsledky utkání Bozkov B – Roztoky a Studenec – Mříčná nehlášeny!

14. Víchová n. J.  19   5   1  12  28:48   16

OS: Po základním kole se okresní soutěž – východ a západ – rozdělila na 2 skupiny, přičemž prvních 8 týmů hraje o postup, zbylých 7 o umístění.

Skupina o postup: Studenec B – Future Studenec 2:3, Poniklá – Martinice 0:3, Kruh – Future Studenec 5:1, Semily B – Studenec B 5:1.

7. Vysoké B  4   1   0   3    3:12    3

Liberecko – III. třída – JIH: Žibřidice – Sokol Pěnčín 0:2 (0:1) Mihálik a Č. Škréta, souboj dvou adeptů postupu rozhodli pro sebe hosté a míří výš!

1. TJ Sokol Pěnčín 18  16   1   1   83:22   49
2. Žibřidice  18  10   2   6   60:42   32

DIVIZE žen, skupina B

* Meteor Hradištko I. – FK Pěnčín-Turnov WW 6:0 (1:0). Rozhodčí Dobrý, ŽK 0:0, diváků 10. Sestava: Homolková – Popelková, Baštová, Drholcová, Červinková  – Vítová, Pekařová, Jiránková, Randáková – Schmidtová (46. Králová), Bartošová.
Turnovanky bez pěti opor podaly v prvním poločase snaživý výkon a zkušenějším domácím hráčkám vzdorovaly až do 38. minuty, kdy nezvládly standardní situaci soupeřek a míč po trmě-vrmě skončil za zády brankářky Homolkové. Ta si předtím s přehledem poradila s několika střeleckými pokusy Hradištka, ale bohužel pár minut před přestávkou se zranila.
I když utkání obětavě dochytala, po druhé trefě hned v úvodu druhého poločasu bylo konečné skóre už jenom otázkou výše a nic na tom nezměnily ani ojedinělé šance Randákové a Drholcové.

V 18. kole hostí ženy FK Pěnčín-Turnov v neděli 11. května v Pěnčíně od 10.30 hodin rezervní tým Dukly Praha. Podaří se jim vstřelit první gól jara!?

Ostatní výsledky: Ďáblice – Kounice 13:0, Mn. Hradiště – M. Boleslav 2:1, Třebestovice – J. Lhota 0:4, Dukla B – Všestudy 1:1, Tuklaty – Poděbrady 0:1

1. SK Ďáblice   17  17  0   0   140:2   51
2. Bohemia Poděbrady  17  11  4   2   62:16   37
3. DFK Mladá Boleslav  17  11  2   4   64:23   35
4. Čechie Tuklaty   17  11  0   6   53:24   33
5. Dukla Praha B   17   9   4   4   73:29   31
6. Viktoria Všestudy  17   9   3   5   47:23   30
7. DFK Mnichovo Hradiště  17   9   0   8   69:47   28
8. Meteor Hradištko I.  17   8   1   8   56:50   25