STANOVISKO BRUSLAŘSKÉHO A HOKEJOVÉHO KLUBU TURNOV

0

…k výstavbě sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada. Výkonný výbor BHK Turnov, který se sešel 1. června, si dovoluje reagovat na prohlášení TJ Turnov ze dne 10. května (ZDE): 1. Je s podivem, že VV TJ Turnov, který má podporovat rozvoj veškerého sportu v našem městě, se staví negativně k výstavbě nových sportovišť, a to jak plaveckého bazénu, tak zimního stadionu. Investice do rozvoje zařízení TJ nebyly v nedávné minulosti ze strany ostatních sportovních oddílů napadány.

2. Z čeho VV TJ Turnov usuzuje, že poptávka po zimním stadionu ve městě a v regionu je malá?
3. Na základě jakých informací VV TJ Turnov došel k závěru, že „stavba jednak neodpovídá vzhledem k nákladům aktuální poptávce ve městě ani v regionu, jednak výrazně provozně zatíží trvale na úkor stávajících sportovních aktivit rozpočet města?

4. VV BHK Turnov si netroufá posuzovat nákladnost a efektivnost provozu obdobných zařízení v majetku TJ Turnov (víceúčelová hala atd.).

5. Jako příklad můžeme uvést města, která jsou menší či stejně velká jako Turnov a zimní stadion v těchto městech je bezproblémově provozován. (Benátky nad Jizerou, Lomnice nad Popelkou, Nový Bydžov, Opočno, Hronov, Třebechovice pod Orebem, Jičín, Jaroměř, Polička nad Metují, Chotěboř, Nové Město Nad Metují,

Ledeč nad Sázavou, a mnoho dalších.) V těchto městech jsou kryté haly a jsou plně využity ve prospěch široké sportovní veřejnosti.

6. VV BHK Turnov požádal o vypracování odborného posouzení využití a provozu zimního stadionu pana Jaromíra Dlouhého člena výkonného výboru a člena komise mládeže ČSLH Libereckého kraje a sekretáře HC Lomnice nad Popelkou. Toto předložíme zastupitelům města k posouzení.

7. Z odborného posouzení vyplývá, že provoz krytého zimního stadionu v mezních cenách by nebyl o tolik dražší než provoz současné umělé ledové plochy provozované u haly TSSC (zhruba o 500 000 Kč).

8. Sportovní komise města Turnova dle zápisu ze zasedání z března 2008 výstavbu zimního stadionu odsouhlasila v úspornější variantě.

 

Závěrem VV BHK Turnov vyjadřuje přání, aby zástupci všech sportovních oddílů a sportovci z Turnova spolupracovali a vycházeli si vstříc a „ne si házeli klacky pod nohy“.

 

Výbor BHK Turnov

Předseda: Ing. Jan Konejl, Členové: Ing. Petr Soudský, Mgr. Pavel Mlejnek, Bc. Libor Šlechta, Milan Sojka, Ing. Miloslav Šorejs
www.bhkturnov.wz.cz

Pozn. red.: Rozhodnutí o tom, které sportoviště v Maškově zahradě stavět jako první, resp. jestli žádné či oboje najednou (venkovní kopaliště a zimní stadion), by mělo padnout na veřejném zasedání turnovského zastupitelstva ve čtvrtek 23. června.

Související články (celkem 27)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.